Sipelgamees ja Vapsik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sipelgamees ja Vapsik

PostitusPostitas JazZ- » 12. Juuni 2018, 22:56

Sipelgamees ja Vapsik
Ant-Man and the Wasp (2018)

Pärast kahe aasta eest asetleidnud konflikti, mis lõhetas superkangelaste read, kui Raudmehe ja Kapten Ameerika ümber moodustusid eraldi leerid, peab Scott Lang (Paul Rudd) vastutama oma valikute eest nii superkangelase kui isana. Ta püüab vahelduva eluga saada tasakaalu oma koduse elu ning kohustused Sipelgamehena. See aga pole sugugi lihtne, kui Scottiga võtavad üle pika aja ühendust Hope van Dyne (Evangeline Lilly) and dr Hank Pym (Michael Douglas). Neil on väga pakiline missioon. Scott peab uuesti rüü selga tõmbama, et aidata sõpradel lahendada minevikust esile kerkinud ohtlik mõistatus.

Hoogne ja humoorikas seikluslugu "Sipelgamees ja Vapsik" on Marveli Kinouniversumi 20. film.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

6/10

PostitusPostitas Ralf » 06. Juuli 2018, 05:21

Jättes kõrvale mõned äärmiselt magedad ja sihitud "Baba Yaga" naljad, mis oleks võinud filmist välja jääda ühes tegelaskujuga, kelle suust need naljad tulid (sest film niigi pikk), töötab uues "Sipelgamehes" huumor väga mõnusasti. Isegi minusugune toriseja saab natuke muheleda. Arvan, et pärast "Infinity Wari" nimelist suurt tragöödiat võetakse selle lõbus meeleolu hästi vastu. Kindlasti üks MCU huumoriküllasemaid filme, mis ei tähenda ilmtingimata, et kõik naljad töötaksid, aga igast lennukast stseenist paistab välja, et üritatakse publikut elevile ajada, ja see juba iseenesest võlus mind. Käesoleva järjefilmi teeb mõjuvalt lõbusaks suuresti asjaolu, et Sipelgamees ei tegutse üksinda, vaid saab partneri Vapsiku näol ja tõmbab isegi Hank Pymi seiklusesse kaasa. Niisiis on siin palju tiimitööd. Mulle väga meeldis, et Douglasel on siin sedavõrd tähtis roll. Mitte lihtsalt seepärast, et mulle Douglas sümpatiseerib - varem on Marveli filme vaadates tundunud, et neisse palgatud vanema põlvkonna näitlejad (nagu Robert Redford) filmisid lihtsalt oma paar stseeni ära ja kobisid kotile. Douglas paistab Pymi osa väga nautivat ja tahab olla väärtuslik. Ühtlasi elavdab see filmi tublisti, et ühes meeskonnas on raugastunud teadlane ning lihtsameelne eksvang. Just Pymi ja Scotti kahekesi oli vahva jälgida. Kui jutt juba castingule läks, siis loomulikult ma ei nurise, et Michelle Pfeifferile roll leiti. Ja vau, kolme näitlejat noorendati digitaalselt! See on mingi rekord?
Kui filmi üldine lõbusus kõrvale jätta, siis stsenaarium paistis ebakindel. Süžee on tõeliselt lohakas. Kokkuvõttes jäi mulje, et tegijad ei ole päris kindlad, missugust lugu nad jutustada tahavad. Alguses jäetakse mulje, et kangelastel tuleb sooritada päästemissioon. Siis ilmub välja potentsiaalne kurikael. Siis teine veidi eripärasem kurikael. Marveli filmide puhul kipub kehtima reegel, et need saavad olla ainult nii head, kui on nende kesksed villainid. "Sipelgamehes ja Vapsikus" ei olegi õiget villainit. See võiks mõistagi olla uus põnev lahendus, aga siin on ometigi tegelased, kes on justkui poole kohaga villainid, aga samas neil on inimlikult mõistetavad eesmärgid ja nad ei taha kangelastele ülemäära palju liiga teha, nii et me ei saa ka soovida, et sangarid neile kere peale annaks. Ma ei teadnud üldse, mida ma peaks tundma kõrvaltegelaste suhtes, kes mõjuvad üpris mõttetult. Tõeseerumiga vehkiv pätt ja virvendav tšikk, kes on haihtumas? Tegelaskujud on omavahel igavalt suhestatud, filmis nagu polegi erilist allteksti või kindlat teemat (peale selle, et teadlaste lapsed kogevad palju valu??), ühte kuradi laborit varastatakse mingi 10 korda ja huvitaval kombel leidub isegi vähe stseene, kus kangelased pisikesed või hiiglaslikud on. Kuna stoori nagunii kehvake on, võinuks film vähemalt nii kujuneda, et enamus ajast mängitakse Sipelgamehe ja Vapsiku suurusega. Esimene osa teadis palju kindlamalt, mis see olla tahab ja mis on loo eesmärgid. Tundub, nagu käesoleva järje stsenaariumi kallal töötas tosin inimest ja igaüks tahtis erinevasse suunda minna. Seda arvesse võttes on filmi toon õnneks hästi paigas, Peyton Reedi sihiks oli teha üks tempokas komöödia ja selles valguses pigem õnnestumine. Aga jah, story on sellisel tasemel, et nad oleks pidanud mingil hetkel olemasoleva stsena prügikasti viskama ja lihtsalt uuesti alustama. Tõsisema filmi puhul häiriks mind see rohkem, õnneks tegemist nii jantliku seiklusega, et igav siiski ei hakka ja elad kaasa. Lihtsalt pettusin, et sündmustikul nii vähe reaalset kaalu ja tähendust on.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Sipelgamees ja Vapsik

PostitusPostitas CM-Girl » 07. August 2018, 18:23

Pigem meeldis, aga vahepeal tuli küll uni peale. Meeldis rohkem kui esimene osa. Asjad mis paremad kui eelmises osas: Scotti koostöö Hopega, mees saab paremini oma ex-naise ja tolle uue mehega läbi, tütar vanem, Michelle Pfeiffer, Ghost (oleks tahtnud temast rohkem teada saada), Laurence Fishburne.

Sonny oma kambaga olid nii ebavajalikud. See tõeseerumi teema oli küll lõbus, aga need tüübid ei andnud midagi filmile juurde. Ja nagu ka esimeses osas siis Luis oma kahe semuga panid ka pigem silmipööritama. Tahtsid nagu naljakad olla, aga kui ei ole siis ei ole. Mitmed stseenid (k.a selle tola FBI agendiga) tundusid nagu sunnitud olema. Et peaksid nagu naljakad olema, aga ei.

Minu absoluutne lemmikstseen oli kui HE was SHE. :D :irw:

7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist