Triivijad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Triivijad

PostitusPostitas JazZ- » 16. Mai 2018, 22:07

Triivijad
Adrift (2018)

"Everest"-i režissööri lavastatud "Triivijad" on inspireeriv tõestisündinud lugu kahest armunud vabast hingest, keda ootas enneolematu seiklus.

Innukad purjetajad Tami Oldham (Shailene Woodley) ja Richard Sharp (Sam Claflin) suunduvad ookeanile, teadmata, et neid ootab ees ajaloo katastroofilisimaid orkaane. Pärast tormi möödumist leiab Tami eest tõsiselt vigastatud Richardi ja purunenud jahi. Kuna pole lootustki, et neid päästma tuldaks, peab Tami leidma endas jõudu ja sihikindlust, et päästa ennast ja ainsat meest, keda ta armastanud on.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Triivijad

PostitusPostitas Rasmus » 08. Juuni 2018, 13:41

Nõrgemapoolne stsena, aga lugu ise on piisavalt dramaatiline, et paati pinnal hoida (ha-ha!). Vaatajat peetakse korduvalt debiilikuteks, nii et jääb tunne, nagu film olekski suunatud pigem juustusevõitu romantiliste draamade fännidele kui kvaliteetkino armastajatele. "Everest" on mul küll kahjuks veel nägemata, kuid eeldan, et see on natuke (väga palju) tõsiseltvõetavam tükk kui "Adrift". Woodley keha ekspluateeriti korralikult, jättis pisut halva maigu suhu. Woodley ise teeb siin muidu ühe oma veenvama näitlejatöö, tema selle filmi maha müübki.

6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Triivijad

PostitusPostitas Aivar2 » 08. Juuni 2018, 22:52

Taolisi merel juhtunud "imelise pääsemise" lugusid on nähtud kümneid kui mitte sadu.Kuid vaatamata sellele ma vaatan taolisi filme ikkagi.Tugevalt häiris see et filmi hakatakse näitama nagu "kuskilt poole pealt" Ehk siis sündmused filmis ei arene kronoloogilises toimumise järjekorras.Korra näidakse filmi lõppu,siis jälle algust ja seejärel stseen kuskilt keskelt jne...ehk siis kõik on segi mudru ja kapsad.
Ehk siis ootamatud pöörded filmis pole huvitavad sest vaataja juba teab kuidas film edasi läheb sest vahepeal näidatakse kaadreid filmi lõpust või kusagilt keskelt.
Filmi tegijate sõnum on ühene,ei soovita rõhutada lugu a´la " mis siis merel tegelikult juhtus" vaid soovitakse hoopis jutustada "imelist armastuslugu".Loomulikult on tegemist naistekaga ja nutukaga ja ma ei tea millega veel :D
Filmi üldine foon on siiski meeldiv(pole kõige kehvem),ilusad kaadrid,head eriefektid,hea naispeaosa.Ma panin 5 punkti.(Tavaliselt ma hindan filme 1 või 10´ga)
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53

Re: Triivijad

PostitusPostitas Ralf » 10. Juuni 2018, 17:28

Mulle ka tundus, et lugu oleks emotsionaalselt mõjuvam, kui meile näidataks kõigepealt Tami-Richardi kohtumist ja armumist ning seejärel nende püüdlusi merel ellu jääda. Kuna sündmusi ei esitata kronoloogiliselt, ei saa mõnda aega aru, mida õieti tundma peaks ja miks. Film eeldab kohe alguses, et ma peaks noorpaarile kaasa elama ja tundma, aga mul on ikkagi vaja lähemalt teada nende tausta ja suhte asjaolusid. Kui Tami katkises laevakeses alguses ringi uimerdab ning oma pealtnäha surnud kallimat taga nutab, ei tea ma isegi, kas nad on 10 aastat abielus olnud või paar kuud käinud. Romantikat leidub siin tegelikult napilt. Film justkui kardaks intiimsust, kardaks seksi, siit on puudu tuline kirg, mida niisugune lugu kangesti vajab. Kuna näeme armastajaid korra rannal musitamas ja ütlemas, et nad ei suudaks teineteiseta elada ning muid imalaid lauseid, peaksime uskuma, et tegemist on sajandi armulooga vms. Paadil toimuv oli enam-vähem huvitav, kuigi võrdlused palju haaravama "All Is Lostiga" ei lasknud mul Tami ettevõtlikku pingutamist nii palju nautida kui oleks tahtnud. Peaosatäitja ja produtsent Shailene Woodley mulle meeldib, ta meenutab mulle noort Kate Winsleti ja ma arvan, et ta võib tulevikus Oscari võita. Richardit kehastav sell ilmselt eelistab rannas võrkpalli mängida näitlemistundides käimise asemel. Üldse ei olnud keemiat nende kahe vahel ja just niimoodi sellised filmid põhja vajuvadki.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Triivijad

PostitusPostitas Rasmus » 11. Juuni 2018, 16:41

Ralf kirjutas:Film eeldab kohe alguses, et ma peaks noorpaarile kaasa elama ja tundma, aga mul on ikkagi vaja lähemalt teada nende tausta ja suhte asjaolusid. Kui Tami katkises laevakeses alguses ringi uimerdab ning oma pealtnäha surnud kallimat taga nutab, ei tea ma isegi, kas nad on 10 aastat abielus olnud või paar kuud käinud.

Spoiler :
Imo oleks asi väga hästi töötanud, kui film olekski alanud õnnetusega (nagu praeguselgi juhul) ja see taustalugu oleks napimas vormis edasi antud Tami ja Richardi vestluste kaudu, mis toimuvadki peale õnnetust. Oleks suutnud noorpaari pingutustele kaasa elada küll, kui laeval poolteise tunni jaoks piisavalt tegevustikku jagunuks. Aga kuna see Richard tegelikult kohe põhisündmuste alguses sussid püsti viskas, oleks seda filmi stsena mõttes keeruline kuidagi paremini üles ehitada kui praegu. Ma ei usu, et kronoloogiline sündmustik oleks kuidagi paremini töötanud, eriti arvestades kui nõrk see armulugu on (ja filmi nimi on siiski "Adrift").
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Triivijad

PostitusPostitas Rasmus » 23. Juuni 2018, 14:43

Kirjutasin ka eelnevaid kommentaare elaboreeriva arvustuse.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist

cron