Jurassic World Juuraajastu maailm: Langenud kuningriik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jurassic World Juuraajastu maailm: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Rain » 02. Mai 2018, 15:19

Jurassic World Juuraajastu maailm: Langenud kuningriik
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)

Neli aastat on möödunud päevast, mil luksuskuurort Jurassic World laastati puurist pääsenud dinosauruste poolt. Isla Nublari saar on nüüdseks inimeste poolt hüljatud ning allesjäänud saurused elutsevad saare džunglites vabalt omapead.

Kuid kui saare seni uinunud vulkaan hakkab purskama, panevad Owen (Chris Pratt) ja Claire (Bryce Dallas Howard) kokku päästeekspeditsiooni viimaste sauruste evakueerimiseks hukule määratud Isla Nublarilt. Owen soovib üles leida oma kunagise hoolealuse juht-raptor Blue ning Claire'il on tekkinud sügav kiindumus oma missiooniks saanud loomade vastu. Jõudnud kataklüsmis saarele, kus taevast sajab laavapomme, selgub, et päästeoperatsioon on vaid kattevari vandenõule, mille tagajärjel võib kogu planeedi hõivata ohtlik maailmakord, millist pole nähtud eelajaloolistest aegadest saati.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas CM-Girl » 12. Juuni 2018, 20:54

Peaaegu poleks viitsinud kinno minna seda filmi vaatama. Olen väga rahul, et siiski läksin. Üllatavalt hästi läks peale. Dinosaurused pole kunagi mulle huvi pakkunud ja need filmid jätavad mind külmaks. Korra vaatad ära ja unustad. Seda osa tahan kindlasti uuesti vaadata. Laavaaction oli kõige pingelisem ja põnevam. Poleks uskunud, et nutan selle filmi ajal, aga pagan,
Spoiler :
see pilt kui see üks dinosaurus jääb saarele ja mattub suitsu jääb kummitama. Alguses mõtlesin küll, et ah las nad surevad, aga filmi lõpus mõttes karjusin, et ava see paganama värav.
Kui need kes vaja oma karistuse kätte said olin ma väga rõõmus. Mitu korda filmi ajal läks käsi rusikasse ja ütlesin "jessss". :irw:
I love Stygimoloch. Nii naljakas ja lahe oli vaadata kui ta seal oma peaga kõike ja kõiki smashis. Järgmine osa on kindlasti mu oodatuimate filmide seas.

10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

4/10

PostitusPostitas Ralf » 12. Juuni 2018, 23:39

CM-Girl kirjutas:I love Stygimoloch. Nii naljakas ja lahe oli vaadata kui ta seal oma peaga kõike ja kõiki smashis


"The Lost Worldis" tema lähisugulane ka: 8)
Pilt

Olles suur "Jurassic Parki" fänn, mõjus "Langenud kuningriik" ikka päris laisalt. Enamasti kordusid situatsioonid, mida eelmistes filmides juba nähtud. Uute tegelaste suhtes on üldiselt vastakad tunded, hübriidi loomine enam teist korda nii äge pole, saarele juba piisavalt mindud. Head saurusemöllu oli kuidagi vähevõitu ka, reeglina nad kas hukkusid suitsupilve sees, olid rihmadega kinni kuskil või puuris rikkuritele vaatamiseks. Aga lõpp oli ikka selline, et deem.... millal järgmine osa tuleb?! :irw:

Arvustus Postimehes
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ronet » 15. Juuni 2018, 19:06

Mitte et Bryce Dallase peal silm ei puhkaks, kuid tore oli näha teda siin võrdväärselt kaaspeaosalisega kaetult ringi müttamas. Äkki isa pani oma sõna maksma või siis execid õppisid midagi vms. Mõlemad peategelased karismaatilised AF, ainult nende pärast põmst vaatama läksingi seda, kuna oli teada, et tegu ei pidanud kuigi õnnestunud järjega olema - isegi madalate ootustega vastu minnes ei tundnud ma filmi vastu midagi. Lihtsalt.. igav oli.

Kas mõnda andekamat last ei leitud sellesse rolli btw?

Igatahes, jään ehk isegi huviga Rise of the Jurassic of the Worldi ootama.

4/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas CM-Girl » 15. Juuni 2018, 20:53

Minumeelest oli küll äge tüdruk. Mõtlesin selle filmi ajal, et üks harvadest kordadest kus põngerjas tüütu pole. Osav ja hakkamasaav plika. See twist mis temaga seotud oli, oli ootamatu.

Aga jah, Bryce Dallas Howard on lummav naine. Gorgeous.

Naljakas kuidas arvamused nii erinevad ikka on. Minu jaoks oli just film põnev, eriti see stseen laavaga. Siiamaani hea fiiling. :)
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ronet » 15. Juuni 2018, 21:18

CM-Girl kirjutas:Minumeelest oli küll äge tüdruk. Mõtlesin selle filmi ajal, et üks harvadest kordadest kus põngerjas tüütu pole. Osav ja hakkamasaav plika. See twist mis temaga seotud oli, oli ootamatu.

Aga jah, Bryce Dallas Howard on lummav naine. Gorgeous.

Naljakas kuidas arvamused nii erinevad ikka on. Minu jaoks oli just film põnev, eriti see stseen laavaga. Siiamaani hea fiiling. :)

Alati tore kui nii juhtub imo. Mul oli sama keiss Passengersi ja Downsizinguga - mina nautisin täiega ja mingi 90% tegid maha. :)
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ralf » 15. Juuni 2018, 23:59

Mind see konkreetne laps (näitleja) ei häirinud, kuid ära olen tüdinud sellest, et igasse "Jurassic Parki" filmi on laps(ed) topitud. See lakkas edukalt töötamast juba "The Lost Worldis", kus oli Malcolmi akrobaatikat tegev jonnakas tütar.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Rasmus » 18. Juuni 2018, 20:45

Igav jah. Kõik tegelased ilged stereotüübid, ei tekitanud keegi erilist huvi. Ootasin terve aeg, et Goldblum tegevustikku kaasataks, aga - ma arvan, et võin selle teiste pettumuste vältimiseks südamerahuga revealida - seda ei juhtugi. Teeb oma minutise sutsaka ära ja ongi kõik. Millegipärast arvasin, et Dern on ka tagasi - mõtlesin, et äkki on tüdruku ema saladus kuidagi temaga seotud, aga hui ka. Kui stsena on igav, siis võiks vähemalt fan service'it saada, aga pole siin kahjuks sedagi. Cromwelli roll oli cool, aga oleksin parema meelega CGI Attenborough võtnud vms. IGAV!!! Ainuke, kes natuke rõõmu tõi, oli Rafe Spall, kuna vend on karismaatiline af ja mängis "Roadies'es" lahedat rolli. Laps oli jah okei, aga tegelasena siiski täiesti mõttetu.

igav/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 25. Juuni 2018, 15:49

Ronet kirjutas:/-/ oli teada, et tegu ei pidanud kuigi õnnestunud järjega olema - isegi madalate ootustega vastu minnes ei tundnud ma filmi vastu midagi. Lihtsalt.. igav oli.
Rasmus kirjutas:Igav jah. Kõik tegelased ilged stereotüübid, ei tekitanud keegi erilist huvi. /-/ Laps oli jah okei, aga tegelasena siiski täiesti mõttetu.

igav/10

Sekundeerin. Oli vähemalt pool tundi (tund?) liiga pikk, arvestades seda, et midagi tulemas ei olnud. Nauditavat väga vähe, etteaimatavat ja/või rumalat väga palju. Ja tõesti, need stereotüübid ...

3/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas JazZ- » 02. Juuli 2018, 13:47

"Jurassic" on mõnes mõttes mu lemmiksaaga - dinosauruste möll on alati lõbus ja kuna filmiseeriast koos selle pärandiga ei hooli ma lihtsalt piisavalt, et suuremat fopaade peale pikka viha pidada, on uute osade vaatamine alati hea pingevaba meelelahutus. Kuna juba "Jurassic Worldi" eelmine osa polnud mingi kinotööstuse tippsaavutus, aga nauditav mürgel sellegipoolest, ei lasknud ma ennast seekordki üldisest "4/10" konsensusest väga häirida. Filmi esimesed 10 minutit mõtlesingi rahulolevalt, et see madal hinne on küll mingi põrandaaluse snoobide klubi kokkumäng, sest ekraanilt vaatas vastu täpselt see, mida oodanud olin: TÜRANNOSAURUS REX! Ja üks kollases vihmamantlis äpard, kes tema käest plehku üritas panna - kahjuks selgus hiljem, et see närviline noormees oli filmi kõige huvitavam tegelane, mistõttu oli talle ka kõige lihtsam kaasa elada. Sedasorti küllalt anonüümseid tüüpe sauruste ees pagemas näha on põnev, kuna eks ma inimlikust vaatepunktist elan neile ikka kaasa, sest mul puudub igasugune info selle kohta, kas nad on muidu jõhkrad sarimõrvarid või Punase Risti vabatahtlikud - seetõttu on ka nende saatust raskem ette aimata kui established taustaga karakteritel. Paraku olid kõik ülejäänud tegelased väga selgelt malelaua mustvalgetele ruutudele paigutatud - valged võtsid enda alla umbkaudu viis "head" tegelast, kellega midagi juhtuda ei saanud, sest nad olid head, olgugi et nende karmapunktide välja teenimise ainsaks taktikaks oli dinosauruste juuresolekul pooletoobise idioodi käitumise vältimine. Ilmselt mängis skoori kasvatamisel rolli ka fakt, et kampa kuulus Chris Pratt, kes peaks Hollywoodi arvates tänapäeval vist automaatselt mu poolehoiu võitma, aga siin on teile uudis: MULLE ISEGI EI MEELDI CHRIS PRATT. Võib ju tore poiss olla, aga see Peter Quill, keda ta viimased viis aastat igas filmis mänginud on, ei koti mind enam absoluutselt. Ja Bryce Dallas Howard on tõesti väga hot, kui see "karismaatiline" seda tähendama pidi, aga ta karakter oli küll täiesti tühi - miks ta mulle meeldima peaks? Kuna tal on Chris Pratti tegelasega olematu keemiaga seksuaalne pinge või kuna ta superigav on? Teises äärmuses seisis jälle täiesti toores kahuriliha, sest peale selle, et saurustega äritsevaid bosse toitis ainult kurjus ja rahahimu, siis olid ka kõik nende alluvad viimse kui üheni halvad inimesed, kellest nähtavasti MITTE ÜKSKI polnud seal selleks, et oma perele elatist teenida, vaid selleks, et lihtsalt m**n olla. Ehk siis igasuguse pinge võttis täiesti maha tõsiasi, et absoluutselt iga isiku puhul oli juba eelnevalt teada, kuidas ta kokkupuude mõne saurusega vastamisi sattudes lõpeb.

Iseenesest ma hindan, et nad ikka üritasid filmi mingeid filosoofilisi aspekte ka sisse toppida - näiteks see Goldblumi filmi alguses (ja lõpus) peetud kõne sauruste väljapääsemise ohtlikkusest kattis umbes samad pidepunktid, mida tehisintellekti arengu osas muret tundvad inimesed aeg-ajalt välja toovad. Selles mõttes päris lahe, et kauge mineviku sellisel viisil reaalse tuleviku probleemidega sidusid. Samas oli see "Kas dinosaurused peaks sealt saarelt ära päästma?" debatt täiesti mõttetu, sest kas neil anyway ei ole vahendeid, et neid vajadusel laboris uuesti "toota"? Saaksin aru, kui neile oleks korda läinud need konkreetsed olendid, aga küsimus tundus pigem liikide säilimises olevat ja selles osas oli see Noa laev küll ebavajalik. VÕI MIS?

Rasmus kirjutas: Millegipärast arvasin, et Dern on ka tagasi -
Spoiler :
mõtlesin, et äkki on tüdruku ema saladus kuidagi temaga seotud, aga hui ka.


Spoiler :
Olen enam kui kindel, et selle lootuse tekitamine oli sihilik, sest miks muidu need dialoogikatked nagu "Kas tema on Jurassic Parkis käinud?" - "Jah, kaua aega tagasi."

Ja see tüdruk ei olnud mõttetu tegelane, kuna a) tema päritolu saladus oli ainus, mis filmi mingitki põnevus lisas ja b) ta avas sõna otseses mõttes ukse järjele. Kui arvate, et keegi teine oleks seda teha saanud, siis eksite, sest Chris Pratti tegelane pole rumal ja Bryce Dallas Howardi tegelane pole ka rumal, kui Chris Pratti tegelane tal seda mitte olla soovitab.


Ronet kirjutas:Igatahes, jään ehk isegi huviga Rise of the Jurassic of the Worldi ootama.


Mõtlesin isegi, et need saagad on juba praktiliselt eristamatud. Ainult, et
Spoiler :
ahvid mind ei koti.

Järge ootan sellegipoolest ja loodan, et seal mu esimeses lauses mainitud "pingevaba meelelahutust" nii otseses tähenduses ei võeta.

5/10 - TOOGE NICK ROBINSON TAGASI!!!!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ralf » 02. Juuli 2018, 16:42

JazZ- kirjutas:Samas oli see "Kas dinosaurused peaks sealt saarelt ära päästma?" debatt täiesti mõttetu, sest kas neil anyway ei ole vahendeid, et neid vajadusel laboris uuesti "toota"?

Ei, jutt käis ikka elavate dinosauruste kui olemasolevate loomade päästmisest, mis sest, et neid saab laboris juurde teha. Loomad ja inimesed saavad ka sigimise teel paljuneda, see ei tähenda, et nende tapmine on alati okei.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas JazZ- » 02. Juuli 2018, 16:58

Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:Samas oli see "Kas dinosaurused peaks sealt saarelt ära päästma?" debatt täiesti mõttetu, sest kas neil anyway ei ole vahendeid, et neid vajadusel laboris uuesti "toota"?

Ei, jutt käis ikka elavate dinosauruste kui olemasolevate loomade päästmisest, mis sest, et neid saab laboris juurde teha. Loomad ja inimesed saavad ka sigimise teel paljuneda, see ei tähenda, et nende tapmine on alati okei.


Minu meelest oli point JUST liikide säilimises, mitte elusolendite päästmises - kas mitte Rafe Spalli tegelane Claire'ile isegi ei seletanud, mis liigid neil päästa õnnestuks ja seda just paari isendi transportimise, mitte terve saare elanikkonna ära toimetamisega?
Spoiler :
Tuli lihtsalt välja, et varjupaika viimise asemel kavatsesid nad saurustega hoopis head äri teha. Mis ei olnud oluliselt loogilisem - arvestades, kui palju vaeva ja ressursse sauruste transportimine nõudis ja ärimeeste sooje suhteid Dr. Wu-ga, oleks võinud oma ekspordi ju laboris ka valmis meisterdada.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ralf » 02. Juuli 2018, 17:01

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:Samas oli see "Kas dinosaurused peaks sealt saarelt ära päästma?" debatt täiesti mõttetu, sest kas neil anyway ei ole vahendeid, et neid vajadusel laboris uuesti "toota"?

Ei, jutt käis ikka elavate dinosauruste kui olemasolevate loomade päästmisest, mis sest, et neid saab laboris juurde teha. Loomad ja inimesed saavad ka sigimise teel paljuneda, see ei tähenda, et nende tapmine on alati okei.

Minu meelest oli point JUST liikide säilimises, mitte elusolendite päästmises

Mõlemas.
See dramaatiline brontosauruse surm pidi liigutavalt mõjuma, sest tegemist elava ja hingava loomaga. Sel hetkel me ei peaks mõtlema endamisi, et pohhui temast, saab juurde toota.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas JazZ- » 02. Juuli 2018, 17:17

Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:Minu meelest oli point JUST liikide säilimises, mitte elusolendite päästmises

Mõlemas.
See dramaatiline brontosauruse surm pidi liigutavalt mõjuma, sest tegemist elava ja hingava loomaga. Sel hetkel me ei peaks mõtlema endamisi, et pohhui temast, saab juurde toota.


Jah, ma saan su empaatiale rõhuvatest argumentidest ja sellest, miks see kaader seal oli, aru küll, aga see ei vabanda filmis esitatud vigast retoorikat välja. Jeff Goldblum rääkis oma pöördumises, kuidas tema arvates peaks laskma sauruste saarel hävida, sest vastasel juhul on sellel kõigel inimkonna jaoks ilmselt hävituslikud tagajärjed, aga mis vahet sellel ühel saarel suures pildis oli, kui tehnoloogia dinosauruste juurde tootmiseks on nagunii olemas? Ehk kogu selle "laseme saurustel saarel hävida" vs. "päästame nad ja riskime enda kiire lõpuga" dilemma esitamine oli selles mõttes täiesti pointless.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Jurassic World: Langenud kuningriik

PostitusPostitas Ralf » 02. Juuli 2018, 17:20

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:Minu meelest oli point JUST liikide säilimises, mitte elusolendite päästmises

Mõlemas.
See dramaatiline brontosauruse surm pidi liigutavalt mõjuma, sest tegemist elava ja hingava loomaga. Sel hetkel me ei peaks mõtlema endamisi, et pohhui temast, saab juurde toota.

Jah, ma saan su empaatiale rõhuvatest argumentidest ja sellest, miks see kaader seal oli, aru küll, aga see ei vabanda filmis esitatud vigast retoorikat välja. Jeff Goldblum rääkis oma pöördumises, kuidas tema arvates peaks laskma sauruste saarel hävida, sest vastasel juhul on sellel kõigel inimkonna jaoks ilmselt hävituslikud tagajärjed, aga mis vahet sellel ühel saarel suures pildis oli, kui tehnoloogia dinosauruste juurde tootmiseks on nagunii olemas? Ehk kogu selle "laseme saurustel saarel hävida" vs. "päästame nad ja riskime enda kiire lõpuga" dilemma esitamine oli selles mõttes täiesti pointless.

Ma saan su mõttest aru jah, ma poolvägisi üritan kaitsta suht lohakat süžeed, mis oma teemaga suurt ette ei võta. See film ei suutnud loomakaitse või täpsemalt "saurusekaitse" teemal üldse normaalselt diskuteerida või huvitavaid seisukohti võtta. Aga kui mõelda Bryce Dallas Howardi ja Chris Pratti perspektiivist, siis nad ei tahtnud, et loomad kannataks vulkaani pärast, nende peal kindlasti ei töötanuks argument, et juurde saab toota. Meile näidatakse isegi videot konkreetsest raptorist, keda Pratt treenis aastaid ja aastaid, kui see sirgus. Temast luuakse ettekujutus kui asendamatust olendist.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist

cron