Kohvik nimega Koht

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kohvik nimega Koht

PostitusPostitas JazZ- » 01. Aprill 2018, 12:23

Kohvik nimega Koht
The Place (2017)

Salapärane mees istub iga päev sama restorani samas lauas ja lubab täita oma külaliste suurimad soovid, aga küsib neilt selle eest vastu teatud teeneid. Mida on inimesed valmis tegema selle nimel, mida nad soovivad saada?

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kohvik nimega Koht

PostitusPostitas JazZ- » 08. Aprill 2018, 00:08

Ma teadsin "Kohvik nimega "Kohta"" vaatama minnes täpselt kahte asja: 1) selle nime eestikeelse tõlke Filmiveebis nägemine toob mulle alati verepisarad silma, sest filmi pealkirja ei saa jutumärke lisada; 2) selle plakatil on väga palju inimesi. Esimene punkt ei anna filmi kohta eriti mingit informatsiooni, peale selle, et Filmiveebi külastajatele see tülgastavalt vigane nimi vaevalt eriti kutsuvalt mõjub. Teine punkt oli minu jaoks aga tõsine ohumärk, sest ma ei usalda eriti filme, mille plakati esiplaanil on üle kolme inimese. See tähendab tavaliselt, et olen sunnitud meelde jätma üle kolme nime ja neid omakorda kõrvalistest dialoogidest üles korjama ja üsna kiiresti kõige toimuva suhtes huvi kaotama, sest ma lihtsalt ei saa aru, kes see Závodcí on ja miks see filmi kontekstis oluline on, et ta julma topeltmõrva sooritas. "Kohvik nimega "Koht"" (see nimi kõlab õigel kujul ausalt öeldes veel koledamalt kui FV väärastunud oludes) selle probleemi otsa õnneks ei komistanud ja oma suurimaks rõõmuks ei pidanud ma ühegi inimese nime meelde jätma, sest neid lihtsalt ei kasutatud. Peale nimedest kõrvale vangerdamise meeldis mulle väga ka selle idee - natuke nagu mingi õudusfilmi tagatuba, kus saame näha, mida vaene raamatupidaja samal ajal tegema peab, kui Saatana lepingulised kliendid väljas süütuid lapsi notivad. Natuke meenutas mulle oma jutuajamisi lõputöö juhendajaga ka, ainult selle vahega, et kui pidin rääkima, mis meetodeid kasutada kavatsen, ei kuulunud nende hulka tavaliselt kellegi autoga alla ajamine. Üsna kaugelt ettenähtav bondage mõjus mulle siiski natuke tüütult, sest ühest küljest teenis see küll loo arengus mingit eesmärki (samale juhtumile mitme inimese perspektiiv), aga kohati oli tunda, et sellega üritati ühtlasi mingisse "what a twist" kasti linnuke saada. Jajah, kindlasti ma ei saa aru, et kui üks inimene peab väikest tüdrukut kaitsma ja teine väikse tüdruku mõrvama, siis juhtumisi osutub selleks sama laps. Muusikaga pingutati ka mõnes stseenis veidi üle, sest vaiksele jutuajamisele täisjõul mingi Beethoveni 6. sümfooniaga* sissesõitmine andis soovitud dramaatilise efekti asemel pigem tragikoomilise (või lihtsalt väga melodramaatilise) tooni.

*Mul pole aimugi, mis muusika see tegelikult oli

6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron