Sidney Halli kadumine

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sidney Halli kadumine

PostitusPostitas JazZ- » 09. Märts 2018, 21:00

Sidney Halli kadumine
The Vanishing of Sidney Hall (2017)

Noor kultuskirjanik Sidney Hall (Logan Lerman) kaob pärast kuulsuse tippu jõudmist jäljetult. Juhatades vaataja läbi Sidney Halli esikromaani inspireerinud eluaastate, selguvad aeglaselt ka tema kadumise põhjused.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Sidney Hall

PostitusPostitas JazZ- » 09. Märts 2018, 23:19

Huvitav film: Sidney Hall on väga andekas noormees, kelle talenti koolis ega kodus õiglaselt hinnata ei osata. Ta kirjutab kirjandustunniks essee masturbeerimisest - see on toores ja aus, aga ometi see loll kirjandusõpetaja, kes ei anna neile ei Hunter S. Thompsonit ega David Foster Wallace'it lugeda (vaid piirdub eeldatavasti igavate klassikutega), lihtsalt ei mõista teda. Saame sedamaid aru, et Sidney Halli elu ei saa lihtne olema - kes meist ei teaks seda rasket koormat, mis hiilgava meele, piiritu ande ja ümbritsevate rumalate inimestega kaasas käib. Kui te selles osas siiski kergelt pääsenud olete ja ei pea igapäevaselt oma briljantse mõistuse pärast kannatama, tean isiklikust kogemusest rääkida, et the struggle is real. Aga selles osas läheb "Sidney Hall" paljudest teistest coming-of-age filmidest kaugemale - peale alternatiivse mõttelaadiga mentori ja quirky naabritüdruku, hakkab Sidney kirjapandut hindama suur osa Ameerika nooremast generatsioonist. Lisaks näeme, kuidas Sidney age'i mitte ainult ei saavuta, vaid selles ka elama peab. Ja jutt käib kõrgetest vanustest. 24. 30.

Pilt

Niisiis ei näe me pelgalt 18-aastase nolgi elu ja tegemisi - me näeme selle sama nolgi toimetusi ka 24 ja 30-aastase vanurina. Mis temaatilises mõttes oli tegelikult mu filmi lemmikaspektiks - tavaliselt esineb see lugu formaadis "intelligentne noormees, kes pole otseselt populaarne, aga mitte ka mingi haletsusväärne nohik, sest kõik kiusamiskatsed tõrjuks ta efektiivselt oma sarkasmiga, leiab lõpuks endale tüdruku, kes tema andeid hinnata oskab" ja siis saab film läbi ja me vaatajana eeldame, et seda paari saadab kaameraväliselt sada aastat õnnelikku elu, sest neil oli nii palju ühist, kuna erinevalt eakaaslastest oskasid nad lugeda ja neile meeldis Bob Dylan. Aga "Sidney Hallis" harutatakse lahti ka edasine liin - mis juhtub, kui seda koolilehte kirjutavat sardoonilist noormeest karjäärialane edu saadab ja kuidas see paljutõotavalt alanud suhet mõjutab. Tegelikult küll filmitegijad ise minu arvates aru ei saanud, et nad selles osas eriti barjääre murravad - tundus pigem lihtsalt ühe kirjaniku eluloopuslena üles ehitatud lugu olevat. Sealjuures seeesugune, mis sisuliselt väga palju uut ei paku - näiteks (üsna halb film) "Rebel in the Rye" oli sisulises mõttes küllalt sarnane. AGA see-eest on "Sidney Halli" esituse enda kohta väga raske midagi kriitilist välja tuua - näitlejatööd olid top notch (ja ühte nendest töödest tegi Kyle Chandler, mis on juba boonus omaette), tempo üle poleks isegi Fletcher kobisenud ja visuaalselt väga ilusti üles võetud.

Pilt
Kui Kyle Chandler on rõõmus, olen ka mina rõõmus

TL;DR: Lugu, mida olen küll korduvalt kuulnud, aga tavapärase puristava onu Heino asemel oli jutustajaks Aarne Üksküla kaliibriga mees.


Elle Fanningu tegelane paljastab, et ta on Ralfi hingesugulane:
Spoiler :
Pilt


Lisaks veel Lukas Grahami laulu spoilerid:
Spoiler :
Pilt


7/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 76 külalist

cron