Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus

PostitusPostitas JazZ- » 07. Märts 2018, 19:08

Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus
Pacific Rim Uprising (2018)

Jätkub "Pacific Rim" saaga globaalsest sõjast, kus vastamisi on planeedile sisse tunginud koletislikud monstrumid Kaijud ning nende vastu kaitseks loodud inim-pilootide poolt juhitavad hiigelrobotid Jaegerid.

Jake Pentecost (John Boyega) on kunagine paljutõotav Jaegeri piloot, kes oma vastalise iseloomu tõttu jättis väljaõppe pooleli, kui tema kuulus piloodist isa Kaijude vastu võideldes hukkus. Nüüd, kus välja on ilmunud uued ja veelgi ohtlikumad Kaijud, annab tema võõrandunud õde Mako Mori (Rinko Kikuchi) Jake'ile uue võimaluse oma kangelasliku isa jälgedes käia ja taas relvile asuda. Mako juhib uut generatsiooni noori kartmatuid piloote, kes kasvanud üles ähvardava sõja varjus. Nõudes õiglust eelnevais lahinguis langenuile on nende ainus lootus ühineda globaalses ülestõusus. Jake'iga ühineb andekas rivaalitsev piloot Lambert (Scott Eastwood) ja 15-aastane orvust Jaegeri-häkker Amara (Cailee Spaeny). Koos moodustavad nad kõigi aegade võimsama kaitseüksuse, mis tormab vapralt vastu uutele seiklustele hiidmonstumite vastases sõjas.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3784
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus

PostitusPostitas Soprano » 24. Märts 2018, 02:01

Arvustus

Sooviksin veel lisada alandliku vabanduse, et ma Filmiveeb.ee meeskonnaliikme staatusest hoolimata viimase kuu jooksul kordagi Filmiveeb.ee andmebaasi täiendanud pole!
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8706
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus

PostitusPostitas Ralf » 25. Märts 2018, 00:46

Guillermo del Toro puudumine andis igal juhul tunda. Del Toro vahetamine mitte ühtegi mängufilmi vändanud Steven S. DeKnighti vastu on paratamatult nagu Lamborghini vahetamine Lada vastu, mis puudutab filmi visuaalset külge.
Stiililiselt meenutas uus film ka mulle Michael Bayd hetkiti, aga erinevalt "Transformersi" filmidest pole siin labast huumorit, misogüüniat, vastikut patriotismi (näitlejaskond on mõnusalt värviline ka, mitte agressiivselt valge) ning eksisteerisid kindlad kesksed ideed. Muidugi on näha, et film on suunatud paljuski Hiina turule. Ilmselt seal saadab seda suur edu.

"Uprising" arendab edasi juba esimeses filmis väljaöeldud mõttekäiku, et koletiste vastu võitlemiseks lõime ise koletised, ehk siis järjes võib näha, kuidas jäägerite loomisega kaasnevad katastroofid ka pärast kaijude alistamist, ja seda suuresti korporatiivse ahnuse tõttu. Teisalt annab lugu mõista, et me võib-olla ei olegi kaijusid alistanud. Ühesõnaga pessimistlike alatoonidega film. Siinkohal huvitas mind ka nüanss, et jäägerite pilootimiseks on kõige parem kasutada lapsi, sest nende mõistused ühenduvad paremini. Huvitav viis sundida meid kahtlema jäägerites kui pealtnäha kõige paremates tööriistades selles sõjas, kuna lastest tehakse samamoodi tööriistad. Samuti küsitakse tagantjärele, kas kaijudega ühendumine oli siiski niivõrd hea idee. Del Toro ise meid selles kahtlema ei pannud - me uskusime jäägeritesse ja tahtsime nende võitu. "Uprising" muudab nende olemuse küsitavaks. Kokkuvõttes mulle tundus, et film teeb piisavalt palju asju õigesti. Häirima jäi tunne, et süžee on liialt kirju. Tagantjärele hakkasin selles valguses isegi rohkem hindama esimese "Pacific Rimi" lihtsust. Aga ma olen tänulik, et järg pole lihtsalt esimese osa kordus, vaid loob esimese osa triumfidest konflikte.

P. S. Kusagilt leitud Oscariga äritsemine oli lõbus väike moment alguses, andis otse teada, et see film ei nooligi mingeid auhindu and that's okay 8) Või siis üritati üldse öelda, et sellised auhinnad polegi tegelikult väärt nii palju....

Sooviksin veel lisada alandliku vabanduse, et ma Filmiveeb.ee meeskonnaliikme staatusest hoolimata viimase kuu jooksul kordagi Filmiveeb.ee andmebaasi täiendanud pole!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13736
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Vaikse ookeani võitlus: Ülestõus

PostitusPostitas dm7 » 18. Mai 2018, 00:19

Independence Day: Resurgence tundub selle kõrval nagu kümnendi parim film...
Kasutaja avatar
dm7
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 120
Liitunud: 06. Veebruar 2012, 23:27


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist