Keskööpäike

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Keskööpäike

PostitusPostitas JazZ- » 05. Märts 2018, 19:29

Keskööpäike
Midnight Sun (2018)

17-aastane Katie Price (Bella Thorne), keda on varjatud alates varajasest lapsepõlvest, elab haruldase eluohtliku haigusega, mis muudab ka väikseima koguse päikesevalgust surmavaks. Päeval peab ta olema toas, seltsiks vaid isa Jack (Rob Riggle). Kuid pimeduse saabudes avaneb ka Katie maailm ja ta käib kohalikus raudteejaamas reisijatele kitarri mängimas.

Ühel õhtul saatus sekkub ja ta kohtub Charliega (Patrick Schwarzenegger), endise keskkooliaegse sporditähega, keda ta on salaja imetlenud aastaid. Katie ei räägi oma haigusest, kui neil tekib meeletult võimas armulugu, mis muudab neid – ja nende lähedasi – jäädavalt.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Keskööpäike

PostitusPostitas JazZ- » 08. Aprill 2018, 20:28

Mulle kohe üldse ei meeldi Bella Thorne ja mulle kohe üldse ei meeldi filmid surevatest teismelistest, seega võite välja arvutada tõenäosuse, et mulle mingil imetabasel kombel "Midnight Sun" meeldida võiks. Õigupoolest oleksin võinud seda enne selle seansi eest (mulle väga hingelähedase) raha välja käimist ise teha. Nagu tõesti, mida ma ootasin? Et Bella Thorne on vahepeal sümpaatsuskoolitusel käinud? (Mitte, et sellest abi oleks, sest tegelikult ei meeldi mulle vist lihtsalt ta nägu.) Et surevate teismeliste filmi sihtgrupiks pole 100% teismelised? MA EI TEA! Tunnen küll, et mina olen selles olukorras ohver ja ohvreid pole ilus süüdistada, aga samas on mu kannatuste eest raske ka kedagi teist vastutavaks lugeda. Ma teadsin väga hästi, millesse ennast segan ja pean sellega nüüd elama - täpselt nagu Patrick Schwarzeneggeri tegelane filmis (ja kõik tema lugematud eelkäijad). Mis Patrickusse puutub, siis on ta oma isalt lisaks ebamugavalt sarnase välimuse ka samaväärselt puise näitlemisoskuse pärinud. Samas on tema näitlemisele nagunii üsna keeruline keskenduda, sest terve tema ekraanil viibimise aja on raske lahti saada mõttest, et ta näeb välja nagu off-kilter Arnie.

Igatahes on "Midnight Sun" sisuliselt nagu vampiiriversioon "Everything, Everythingist", kus isegi Nick Robinson, kes võib muidu vabalt mu eluarmastus olla, suutis ebameeldivalt mõjuda. Mõlema filmi keskmes on teismeline tüdruk, kes pole kunagi omaealistega suhelnud, aga on sellest hoolimata 100% lahe ja lisaks ka 100% hea inimene. Nagu päriselt, kui Bella Thorne'il oleks lastud endale omasema õela tüdruku nišist ka midagi rakendusse lasta, oleks vähemalt tegelased ehk natukenegi huvitavamalt mõjunud. Lisaks käis mulle nii närvidele see Katie raske haiguse toonitamine, sest nii tore see päike nüüd ka ei ole - ma oleks ausalt öeldes väga õnnelik, kui mul oleks legitiimne vabandus mitte kunagi selle käes viibida - ja ta ei pidanud ennast isegi 192 korda päevas kreemitama nagu näiteks kalasoomustõve all kannatajad. Ainus, mida ta tegema pidi, oli lihtsalt mitte loll olema, samal ajal kui miljonitel inimestel on haiguseid, mille tulemusel on neil igapäevasel nii halb olla, et mingite poiste aknast stalk'imiseks neil küll jõudu ja tahtmist pole. Kõige rohkem sain kurjaks, kui see arst isale pisarsilmi toonitas, kui raske elu Katiel olnud on ja kui tugev ta kõige selles juures olnud on, sest t*a küll, arstid peaks just karastunud (ja tundetud) olema. Ja miks isa Katiele ema kitarri alles lõpetamise puhul andis? Saan aru, et mingi olulise väärtusega eset võib-olla mingile algkoolititele lõhkumiseks ei anta, aga miks Katie selle kohta siis ise ei küsinud? Kuidas talle see lihtsalt majas ringi käies ette ei juhtunud? Kas see oli kuskil peidus ja kui nii, siis miks? MIKS?

Morgan ja tema bf, kes nägi välja nagu tänavuse "Superstaari" Rauno, olid tunduvalt huvitavamad tegelased kui see iseloomutu esiplaani duo (okei, Katie ajas vahepeal segast, mis tõenäoliselt läheb iseloomu omamise alla, aga Charlie küll midagi peale naeratamise ei teinud), aga kahjuks piirdus Morgani roll suuresti mingi Manic Pixie Dream Friendi omaga. Katie avalikus kohas laulmise stseen ajas ka närvi, sest kindlasti tuleb paari minuti jooksul mingi suur mass inimesi teda kuulama - andekaid tänavamuusikuid on küllaga ja inimesed käivad neist üldjuhul kaarega mööda, et kopikatega koonerdamisest tingitud süümepiinu vältida, olen Balti jaama tunnelis käinud küll. Ja Katie käis professionaalses salvestusstuudios oma laulu laulmas ja Charlie pani YouTube'i ikka mingi oma telefoni kaameraga lindistatud versiooni? Nii palju siis surematust armastusest.

Suurem osa saalis viibivatest inimestest pühkis siiski seansi lõpus pisaraid, aga #NotMe.

5/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist