Okja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Okja

PostitusPostitas Ralf » 04. Märts 2018, 06:57

Okja
Okja (2017)

Mija (Seo-Hyun Ahn) on aastaid olnud suure Okja-nimelise looma kasvatajaks ja parimaks sõbraks. Kui olendile elu andnud suurfirmal Mirandol õnnestub Okja omakasupüüdlikel eesmärkidel endale saada, satub Mija seikluslikule teekonnale, et kallis "supersiga" päästa.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Okja

PostitusPostitas Ralf » 04. Märts 2018, 07:03

Väga südamlik ja vaimukas teos Joon-ho Bongilt, kes tavaliselt väntab palju süngemaid filme. Vahepeal meenutas "Okja" mulle Bongi kümne aasta taguse elukafilmi "The Host" parimaid momente. Kahtlustasin, et pirakas kohmakas põrsas Okja mu südant ei võida, aga võta näpust, kui lugu haripunkti jõudis, hoolisin temast rohkem kui Harambest vms, ja täitsa võitlesin pisaratega. :irw: Väga lahe film, kus on kõik vajalikud komponendid vaataja meele lahutamiseks: tore huumor, vahvad tegelaskujud...

Pilt

...täpselt paraja tempoga lugu ning mis kõige olulisem - teemad on seejuures praegu olulised ja mängufilmid neid tegelikult tihti ei käsitle. Pluss Jake Gyllenhaal teeb siin äärmiselt sürri rolli, Bong vist ütles talle, et go crazy, go VERY crazy!

The Guardiani review võtab filmi ülitabavalt kokku:

From the anthropomorphic sentimentality of Babe to the slaughterhouse realities of Shaun Monson’s 2005 documentary Earthlings, Okja combines the holistic man-and-nature themes of a Studio Ghibli animation with the alarming food-industry revelations of Cowspiracy: The Sustainability Secret.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Okja

PostitusPostitas Kadii » 25. Mai 2018, 23:06

Ma ei olnud nendeks lõputunneteks üldse valmis. Kuni selle hetkeni oli väga tore ja omapärane seiklus, aga siis BOOM, right in the feels.
Üldkokkuvõttes tugev 7/10. Vaadake kindlasti, kui midagi tunda tahate.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 61 külalist