Vaimude lahkaja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Vaimude lahkaja

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2018, 18:20

Vaimude lahkaja
Ghost Stories (2017)

Paranormaalsete nähtuste detektiiv professor Phillip Goodman (Andy Nyman) on pühendanud oma elu petu-füüsika ja võltsitud üleloomulike umbluu-valdkonna vempude paljastamisele. Professori skeptiku-mõistus saab tõsiselt proovile pandud, kui tema töölauale laekuvad kolm kõhedust tekitavat seletamatut juhtumit: hüljatud hooldekodu valvur (Paul Whitehouse), keda tema öistel patrullkäikudel painavad häirivad nägemused; inimasustusest kaugel metsateel põrguliku autoavarii läbi teinud emotsionaalselt ebastabiilne noormees (Alex Lawther); jõukas endine pankur (Martin Freeman), keda poltergeisti kujul terroriseerib tema sündimata lapse hing. Linaloo pahaendelisus seisneb aga faktis, et kõigil kolmel vaatlusalusel tegelasel on otsene seos professor Goodmani enda eluga. Kas asjaolude uurimise käigus saab skeptikust müstik, selles on küsimus.


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaimude lahkaja

PostitusPostitas JazZ- » 01. Mai 2018, 17:16

Skeptikuna, kes ihkab üle kõige, et kummitused olemas oleks, maandus "Ghost Stories" mu aasta oodatuimate filmide nimekirja sama sujuvalt kui Falcon Heavy - paraku polnud mu ilme seda lõpuks nähes aga sugugi nii õnnis kui Elonil oma raketi käekäiku jälgides.

Pilt
"Mina "Ghost Stories"-it vaatamas. Osa I: Ootused"

Umbes esimesed 5-10 minutit tundus filmil küll veel väga palju potentsiaali olevat, aga siis hakkas see minu jaoks vaikselt (aga visalt) ära vajuma. Natuke segas vaatamist teadmine, et kinolinal nähtu põhineb teatrilavastusel, mistõttu paigutasin kõik stseenid vaimusilmas (haha) ka lavalaudadele ja seal tundus erinevatel tontidel keerulisema teostuse tõttu lihtsalt suurem uudisväärtus ja sellest tulenev mõjusus olevat. Kogu see "brain sees what it wants to see" kontseptisoon on minu jaoks huvitav, sest põhimõtteliselt on see ka tõsi (olugugi, et aju täidab lünki pigem tõenäosusele kui isiklikele soovidele tuginedes) ja seega väga hea alusmaterjal korralikuks mindfuck'iks, mis tubli teostuse korral võiks pikemaks ajaks kummitama jääda. Seetõttu oli lõpplahendus mu jaoks üsna pettumust valmistav.

Spoiler :
Jah, "brain sees what it wants to see" sai sellega küll üsna otsese tähenduse, aga minu arvates oleks olnud huvitavam, kui kogu loo peas lahti rullumise asemel oleks see lünkade täitmine ikkagi ainult osaliselt aju ülesandeks jäänud. Selliste "see oli unenägu!" tüüpi twist'ide suurem austaja pole ma juba pärast viiendat klassi olnud - tundub seletamatu seletamiseks lihtsalt kuidagi laisk lahendus.


Muus osas aga kiidaksin Alex Lawtherit - selliste psüühiliselt ebastabiilsete noorukite mängimine tuleb tal kõhetusttekitavalt hästi välja ja lisaks on tal laitmatu cromic timing (cromic = creepy + comic, võtke heaks). Martin Freeman meeldis mulle tegelikult ka, aga kahjuks väitis Eva mulle, et ta on halb inimene, nii et jätan tema kohta uued sõnad leiutamata. Seda võiks vist ka ette heita, et

Spoiler :
need kolm kummituslugu olid suhteliselt keskpärased tondijutud, mis esitati küll hästi, aga kuna need nagunii kuhugi peale Philipi pea välja ei viinud, oleks võinud ju midagi põnevamat välja mõelda.


Pilt
"Mina "Ghost Stories"-it vaatamas. Osa II: Tegelikkus"

6-7/10 - Kogu mu kriitika juures keskmisest kinolevisse jõudvast õudusfilmist ikkagi parem.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaimude lahkaja

PostitusPostitas Ralf » 02. Mai 2018, 00:36

Kirjutasin pikemalt siin: https://leht.postimees.ee/4479026/filmiarvustus-vaimude-lahkaja-on-lisa-briti-oudusfilmide-paremikku

Mulle läks peale küll. Suuresti oli see meeldimine seotud madalate ootustega - eeldasin, et kerge ja humoorikas Briti värk, aga tegelikult osutus tõsiseks filmiks, mis reaalselt üritas hirmutada ja sai sellega üllatavalt hästi hakkama. Naljakal kombel ma oma kolleeg Andreile seetõttu HÕFFi ajal rääkisin, et väga hirmus film, ja siis ta pärast ütles, et ei olnud ju NII hirmus. Ehk siis ma tema ootused tõstsin iseendale vastupidiselt liiga kõrgele.

Selle Alex Lawtheri (kes oli nagu McLovin, kui temalt prillid ära võtta ja psühhopaadiks teha) lugu võttis junni täitsa jahedaks isegi. Hindan õudusfilme, mis julgevad oma jeekimeid näidata ka, mitte nii, et kui silma pilgutad, siis jääd ilma, või pead kuskilt kaadrinurgast taga otsima. Lõpp on üsnagi riskantne, aga mind ei häirinud.

Õnnestunud väike enesekindel õudukas.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist