Valmistub esimene mängija

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2018, 15:37

Valmistub esimene mängija
Ready Player One (2018)

Film leiab aset aastal 2045, kui maailm on kaose ja kokkuvarisemise äärel. Lunastust leitakse geniaalse ja ekstsentrilise James Halliday (Mark Rylance) loodud kallist virtuaalreaalsuse universumist OASIS-est. Kui Halliday sureb, jätab ta kogu oma üüratu varanduse esimesele, kes leiab kuhugi OASIS-esse peidetud digitaalse lihavõttemuna. Nii saabki alguse kogu maailma haarav võistlus. Kui osalema asub ebatõenäoline kangelane Wade Watts (Tye Sheridan), ootab teda kaelamurdev ja tegelikkust moonutav aardejaht müstikat, avastusi ja ohte täis fantastilises universumis.

"Valmistub esimene mängija" põhineb üleilmselt kuulsust kogunud samanimelisel Ernest Cline'i menukil.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas Ronet » 28. Märts 2018, 22:54

Esmalt halb.

Kohati jäi tunne, et mingi 30-45 minutit kõrvalist sisuliini jäi lõikelauale maha - eelkõige nende Jaapani poiste ja IOI mõttekoja tütarlapsega. Esimeste puhul oli kaugelt näha, et Aasia investorite (vt ka mingi hilisem Transformersi film, Now You See Me 2 etc) käed olid mängus, kuid siin oleks ehk isegi tahtnud seda kõrvalist sisuliini näha. See vähemalt seletaks nende tegelaste arusaamatut käitumist vahepeal. Muidu lihtsalt selline Abed-esque teema, et tegelas(t)el on mingi taustal jooksev storyline, mida vaataja ei märka. Eeldaks, et Spielbergil on final cut ja temasuguse kaliibriga mees peaks suutma filmi koherentsemalt kokku panna.

Ben Mendelsohn sai uued hambad! Affleck ja Armageddon või Matvere ja Eurovisioon all over again. Väga distracting.

Muidu oli tore.


7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas JazZ- » 31. Märts 2018, 23:31

Proovin oma hate'i mõõdukal tasemel hoida, sest saan aru, et tegu on väga ambitsioonika projektiga, aga mõned sõbralikud tähelepanekud, mis ühtlasi võivad sisaldada spoilereid:



  • "Suur korporatsioon ihkab raha ja inimeste elusid, kes rahale ette jäävad" on seesugune plotline, mille ma poppkultuuri ajaloost heameelega igaveseks hävitaks. Hea küll, mõistan, et neil oli mingit häguste ja väljaarendamata motivatsioonidega villain'it vaja, sest mis mõte üldse elul (reaalsel või virtuaalsel) oleks kui keegi sult seda vahepeal võtta ei üritaks, aga võeh - isegi nende avatarid nägid välja nagu klassikalised villain'id. Mingi "My Little Pony" tegelaseks kehastunud pahalane oleks palju hirmsamalt mõjunud, kui minu arvamust teada tahate. Ben Mendelsohn mulle siiski meeldib, seega olid tema stseenid üsna nauditavad, isegi kui tal peale kurjuse mingit nähtavat ajendit polnud.

  • Väga tugev 80ndate nostalgiale rõhumine hakkas mulle mingil hetkel tõsiselt vastu. Võib-olla on "Stranger Things" koos internetiga juba piisava eeltöö teinud ja mu karika täitmiseks polnud enam palju vaja, aga JUMAL HOIDKU - pivotaalset rolli pahalase kurja hinge paljastamisel mängis tõik, et ta polnud kursis John Hughesi filmidega. Isegi kui tänapäeval oleks "Fast Times at Ridgemont High" režissööriga puusse panemine tõelise pimeduse lordi indikaator, siis filmi tegevustik toimub 30 AASTAT hiljem. Ehk umbes samaväärne nagu praegu kellelegi inimlikkust John Fordi filmograafia tundmisega testida - hui oskabki keskmine mõõdukalt kultuurne naga öelda, kas "The Best Years of Our Lives" on tema film või mitte. See viib omakorda järgmise probleemini, mis mind häirima jäi - jah, 80ndate kultuur on PRAEGU väga aktuaalne ja igal eneseteadlikul hipsteril on vähemalt kolm vinüüli ja üks "Back to the Future"-i poster, aga teoreetiliselt võiks 30 aasta pärast analoogne retro-nostalgia feel hoopis praeguse aja kangelastel olla. Ehk KUHU JÄID kõik Kanye Westi ja Kendrick Lamari viited? Oleksid võinud ju seal diskoteegis hoopis Taylor Swifti "Shake it Off"-i järgi tantsu vihtuda. Saan aru, et mingi osa mu kriitikast saab ära kaitsata faktiga, et OASIS-e loojaks oli Halliday, kelle jaoks just sellel konkreetsel ajastul koos Atari mängude ja Kubricki filmidega suur tähtus oli, aga see ei tähenda, et kõik need ülejäänud nolgid täpselt samu asju väärtustama peaks. Näen sind läbi, Steve - väga selgelt praegusele Redditi generatsioonile turundatud film.

  • Virtuaalmaailma "sa võid olla, kes iganes!" teemaliin jäi veidi nõrgaks mu meelest - suht enamus kaartidest laoti halli pärismaailma ja värvilise virtuaalmaailma kontrastidele, aga inimeste endaga oleks võinud tunduvalt sügavamale minna. Palju huvitavam oleks olnud, kui põhitegelaste Naruto avataride taga oleks atraktiivsete inimeste asemel olnud keegi, kelle puhul oleks vähimalgi määral usutav olnud, et nad ennast anime tegelaste kehas enesekindlamalt tunnevad kui oma bioloogilises versioonis. Art3mise sõnad "sa pettuksid, kui mind päriselt näeksid, sest ma ei näe tegelikult selline välja ja sa oled näinud ainult seda, mida olen tahtnud näidata" olid iseenesest paljulubavad ja võtavad vast mingi osa virtuaalmaailma (või Filmiveeb.ee) võlust paljude jaoks kokku, AGA siis tuli välja, et Art3mis on tegelikkuses OLIVIA COOKE, kellel peale hea välimuse oli muuhulgas ka läbinisti cool hoiak. Kas mõned märgid sotsiaalsest awkward'lusest oleks olnud palju palutud? Art3mise (või Samantha) suurimaks puuduseks tundus olevat see, et tal oli kõigest tavaline Joy Divisioni särk, mitte see lahedam kiisudega versioon. Kõige selle juures oli kuidagi patroniseeriv, kui Wade Samanthale ütles, et "ta pole pettunud", sest kui kellelgi oleks õigust pettunud olla, siis Samanthal - mis välimusse puutub, siis on tema selles suhtes ilmselgelt settler.

  • Wade'i klanni otsus OASIS teisipäevadel ja neljapäevadel kinni panna, sest "reaalsus on ainus asi, mis on reaalne" või misiganes sisutühja põhjenduse nad tõid, oli tegelikult üsna enesekeskne ja nende enda vaatevinklist lähtuv tegu. Jah, TEIE saite üllatusmunajahis endale sõbrad, kes kõik juhtumisi ka päriselt samas ümbruskonnas elavad ja kellega mõnusalt juhtmeteta aega veeta saab, aga nagu filmi alguses öeldi, siis polnud suurele osale inimestest päris maailmas suurt midagi jäänud ja see, et kurja suurfirma asemel mingi rogue vants OASIS'e üle kontrolli saavutas, nende tegelikku elu vaevalt kuigi palju mõjutas. Võib-olla ei ole kõik leidnud endale OASIS'est sõpru, kes teiselpool maakera ei elaks - kas sa sellele ka mõtlesid, Wade? Võib-olla pole neil teisipäevadel ja neljapäevadel nüüd midagi teha kui oma geto räpast põrandat uurida, sa väike enesekeskne piece of shit. Kogu see põhikamp on mu jaoks nüüd järele mõeldes üsna antipaatne - suht sellise Guardians of the Galaxy vibe'iga ja nagu kõik hästi teavad (või vähemalt peaksid teadma), on see minu suust pigem etteheide kui kompliment. Ja mind küll nende asiaatide taustalugu ei kottinud - tundusid olulised tegelased ainult sellepärast, et läbi nende üritati mu eelnevale "avatar vs. päris inimene" kriitikale mingitki lahendust pakkuda, sest "SHO ON 11!!!" (ja "Wtf, Aech on naine").

  • Kummalisel kombel oli reference'ide püüdmine ka päris raske, sest enamjaolt pidi neid rahvamassi virvarrist kiiresti üles korjama ja see ei ole lihtsalt inimlikult võimalik.

Kuigi retrospektiivis hakkab see film mulle järjest vähem meeldima, siis vaatamise ajal töötas tegelikult täiesti adekvaatse meelelahutusena. Näiteks ei teadnudki ma varem, kui väga ma tegelikult LotR-i finaali stiilis suurejoonelist lõpulahingut Twisted Sistersi "We're not gonna take it"-i saatel näha tahtsin. Klipid Hallidayst (jee, Mark Rylance) olid ka mingil määral huvitavad ja "The Shiningu" stseen oli päris dope. Hindan "RPO" suurejoonelisust, aga mitte enama kui 6 punktiga.

6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas Ralf » 02. Aprill 2018, 22:49

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Wade'i klanni otsus OASIS teisipäevadel ja neljapäevadel kinni panna, sest "reaalsus on ainus asi, mis on reaalne" või misiganes sisutühja põhjenduse nad tõid, oli tegelikult üsna enesekeskne ja nende enda vaatevinklist lähtuv tegu.

Spoiler :
Ma ka veidi irvitasin selle üle, et kohe kui Wade hakkab keppi saama, otsustab ta OASISe kaheks päevaks nädalas kinni panna. :irw:

Ma kirjutada ei viitsigi eriti, "Kinovärgiga mandariinis" rääkisin kõik oma mõtted ära: https://r2.err.ee/690531/kinovargiga-mandariin (kohe esimene arutelu , algab 50 sekundi pealt.)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas Rasmus » 04. Aprill 2018, 22:38

JazZ- ütles enam-vähem kõik olulise ära, Ralf ja co "Kinovärgiga mandariinis" samuti, ehkki ma isegi natuke imestasin, et
Spoiler :
OASIS lõpuks üldse alles jäi, arvestades et film proovis mingit "reaalsus on parem kui internet" liini ajada. Selles suhtes läks niigi hästi, et egoistid virtuaalmaailma ainult teisipäevaks ja neljapäevaks sulgeda otsustasid.

Olivia Cooke'i välimuse kohta: Samantha võis iseennast vihata küll, vaevalt üks tiinekatüdruk end väga objektiivselt hinnata suudab, sellised iluvead teevad enesehinnanguga üsna lihtsasti üks-null. Ehkki sel juhul oleks võinud see ebakindlus tõepoolest ka tegelase käitumises väljenduda. Kehvasti kirjutatud tegelane, nagu enamik teisigi.

"Hiilguse" tribuut oli väga-väga äge. Freddyt ja Jasonit oskasin oodata, Chuckyt samuti (ehkki kartsin pool filmist, et olen ta cameo juba maha maganud), aga poleks iial arvanud, et mind IMAX-ekraanil Overlooki hotelli viiakse. Vaimustav!

Also mul läks ikka väga kaua aega, et aru saada, et Aech on naine.

Üldiselt see film mind siiski puudutada ei suutnud. Ägedad visuaalid, coolid ideed ja viited, valdavalt aga kauged tegelased ja pealiskaudne sisu.

6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Valmistub esimene mängija

PostitusPostitas CM-Girl » 05. Aprill 2018, 12:14

Sai ka see film veidi aega tagasi äravaadatud. Minu reaktsioon peale filmi lõppu: TAHAN VEEL NÄHA!

Loooooooooooooooved it. Kindlasti üks aasta üllatajatest (loodetavasti pole see ainus) ja kindlasti üks aasta lemmikuid. Väga rahul, et otsustasin seda kinos vaadata. Mõnus kogemus. Meeldib kui uut filmi (või ka seriaali) vaadates tekib see mõnus elevus mis, mida lõpupoole, aina suuremaks läheb. Peale filmi lõppu oleks tahtnud koheselt uuesti näha. Ehk õnnestub veel kinos näha.
Olen suht kauge inimene mis puutub videomängudesse, aga seda filmi oli fun vaadata. Wade ja Samantha meeldisid nii mängus kui ka reaalses elus, teised meeldisid ainult mängus. Sümpaatsed näitlejad need kaks. Enda lemmik oli kuraator. ;-)
Praktiliselt igakord kui Nolan Sorrento ekraanile ilmus tegin grimassi. Suht igav vend ikka. Oleks tahtnud huvitavamat karakterit, samas tema avatar oli just selline keda ette kujutasin.
Spoiler :
Kui Samantha rööviti
siis peale seda veidi muutus film igavamaks, aga õnneks ei kestnud see kaua. Olin põnevil mis edasi juhtub. Naeratus suul.
Spoiler :
The Shining ja Chucky.
SUPER. Naerda sai omajagu.

Spielberg on legendaarne lavastaja ja tal on palju filme mis on äärmiselt populaarsed, aga see on (hetkel) ainus film temalt mida ma näinud olen mida tahaks veel (ja veel ) vaadata.

10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist