Põrgusigitis 10

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Põrgusigitis 10

PostitusPostitas Rasmus » 07. Veebruar 2018, 20:41

Põrgusigitis 10
Hellraiser: Judgment (2018)

Detektiivid Sean ja David Carter peavad jahti jõhkrale sarimõrtsukale, kes tervet linna hirmus hoiab. Ühes detektiiv Christine Egertoniga jõuavad nad jälile õudustele, mis ei pruugi meie maailmast pärit olla...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Põrgusigitis 10

PostitusPostitas Ralf » 16. Veebruar 2018, 23:18

Kui silmas pidada, et eelarve oli umbes 350 000 dollarit (vähemalt IMDb järgi) ning tegemist 10. osaga seerias, mis olnud püsival allakäiguteel ligemale 20 aastat, siis tegelikult pole vigagi. Ja noh, eks see tegelikult aitab, et latt praeguseks nii madal on. Olgugi et treiler avaldas mulle muljet, olid ootused nii madalale aetud kui võimalik. "Hellraiseri" puhul hakkasin ootuste võimalikult madalale ajamisega tegelema juba umbes 4. osa juures. :irw:
Vähemalt on värskeim jagu kirjutatud inimese poolt, kes tahtis konkreetselt teha "Hellraiseri" filmi ja tönkab, milline üks "Hellraiseri" film olema peaks, samas õnnestus tal luua midagi piisavalt unikaalset ja iseseisvat. Mõnusas koguses leidub siin sedalaadi groteski ja sürrealismi, mis tekitab ärevust ja tõmbab kaasa. Ikkagi õudusfilm, mitte mingi leige jobistamine. Kindlasti tuli filmile kasuks, et stsenarist/režissöör tuleb make-up efektide maailmast - eriefektid ja grimm osutusid parajalt veenvaks oma lennukas jõleduses. Mulle õnneks proceduralid meeldivad, seega detektiividele keskenduv stoori mulle sobis (lõpus saabub küll twist, mis pole õieti välja teenitud). Pinheadi kolleegid, patustajaid põrgusse saatvad "ametnikud" eesotsas Audiitoriga olid lihtsalt coolid. Mitte ainult välimuselt, vaid ka oma jutu ja protseduuride poolest. Vahepeal dialoogki mõjus üllatavalt nipsakalt. Samamoodi nipsakalt nagu Pinheadi kunagine tsitaat "No tears, please. It's a waste of good suffering." Doug Bradleyt asendava Paul T. Taylori suhtes mul etteheiteid ei ole, nautisin tema kurguhäält ja rühti. Ja mulle sobis, et Pinheadiga pole üle pingutatud siin, jätkuvalt perifeerne tegelane enamus ajast. Mis näitlejaid puudutab, siis ma oleks peategelasi mängima valinud natuke räsitumad ja vanemad tüübid, aga see selleks.
Mulle kohati (õudus)filmides roostekarva värvipalett ei meeldi ("Judgmentil" on samasugune visuaalne profiil nagu nt "Mad Max: Fury Roadil", ehk oranž ja sinine), aga antud filmi puhul oli isegi hea meel, et ootasin Blu-Ray ära. Piisavalt stiilitundlik teos. Don't get me wrong, isegi low-budget õudusfilmina on "Hellraiser: Judgment" pigem keskpärane, aga "Hellraiseri" osana täitsa norm. Eriti kui meenutan, et viimati nägin ma Pinheadi mingeid pooletoobiseid videomängureid karistamas.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Põrgusigitis 10

PostitusPostitas Cochrane » 04. Märts 2018, 01:47

Üllatavalt kõlbulik vaatamine oli. Selles mõttes, et ei midagi erilist ega ka film, mida tahaks uuesti vaadata, aga viimaste osadega oli latt juba nii madalale lastud, et keskpärane tundub juba peaaegu hea. Igatahes oli mõistlik, et nad Audiitorile rohkem keskendusid kui Pinheadile. Selline viisakas ja rahuliku olemisega põrgubürokraat mõjus täitsa huvitavalt. 5/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 87 külalist