Cloverfieldi paradoks

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas Rasmus » 05. Veebruar 2018, 23:29

Cloverfieldi paradoks
The Cloverfield Paradox (2018)

Lähitulevikus kimbutab Maad globaalne energiakriis. Lahenduse leidmiseks on grupp teadlasi saadetud orbiidile, kus nad Shepardi-nimelist osakeste kiirendit testivad. Katsete tagajärjel tekib aga hirmuäratav alternatiivreaalsus... Järg filmidele "Cloverfield" ja "Cloverfieldi tee 10".

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas JazZ- » 18. Veebruar 2018, 23:37

Olin seda filmi vaadates umbes sama närvis kui kogu selle tegelaskond - iroonilisel kombel põhiliselt sellepärast, et nemad seda olid. Mitte, et nende kannatused või probleemid mulle eriti korda oleks läinud, sest suhteliselt sümpaatsete näitlejate pingutustest hoolimata soovisin nende karakteritele vaid igavest põrgutuld*. Häiriv oli hoopis see, et need astronaudid olid kosmoselaeval jõudnud viibida umbes viis minutit, kui nad juba nagu elus alla andnud hüsteerikud üksteisele rusikaga õpetust jagama otsustasid hakata. Kes veel ei tea (nähtavasti see inimene, kes filmi stsenaariumi kirjutas), siis astronaudiks saamise eeldusteks on muuhulgas oskus igas olukorras külma närvi säilitada ja sotsiaalselt adekvaatne inimene olla, sest MUIDU JUHTUB NII NAGU "CLOVERFIELD PARADOXIS". Tahaks öelda, et kui see väike elukutseliste omaduste möödalask välja jätta, polnud lool häda midagi, aga paraku oli terve see film täis topitud täpselt samal tasemel loogikaauke ja lihtsalt puhtakujulisi rumalusi. Pealkirja sõna "paradoks" lisamine ei muuda kriitikanooli loogikavigade suhtes automaatselt hallideks varjunditeks - te pole neist vabastatud, J.J. ja J.J. orjaskond.

* Jajah, olen täiesti teadlik, et mu postitused hakkavad üha enam metal-bändide repertuaari meenutama.


Kõigest hoolimata ootan suure põnevusega, mis suvaline film järgmisena mõne lisastseeniga "Cloverfieldi" saagasse tõmmata otsustatakse. Fingers crossed, et mõni Hallmarki sahtlis tolmu koguva romcom! Lisaks oli lõpustseen üpris vahva ja poleks ilmselt nii hästi toiminud, kui ma selleks hetkeks kogu pardal olnud meeskonda kogu hingest vihanud poleks. Nii et võib-olla teadsid filmermeisterid siiski täpselt, mida nad tegid ehk kokkuvõttes polegi ma enam kindel, kas tegu oli täieliku idiootsuse või hiilgava briljantsusega.


Spoiler :
Pilt


3/10 - sest jään hetkel veel "täieliku idiootsuse" juurde
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas Ralf » 19. Veebruar 2018, 02:50

Ma päris nii karm ei oleks, kuid soovida jättis kindlasti. Loomulikult mind juba põhimõtteliselt häirib niinimetatud "Hellraiseri meetodi" kasutamine uute "Cloverfieldi" filmide loomiseks ehk siis suvaliste olemasolevate lugude vormistamine "Cloverfieldi" jagudeks. Käesoleva ulmeka puhul andis see strateegia isegi tunda, sest narratiiv ei olnud eriti sidus. Näiteks Maa ja kosmose stseenid ei suhestunud väga kenasti. Aga noh, sellegipoolest on võimalik nn Cloververse'i süvitsi uurida ja leida seoseid filmide vahel.
Kuskilt lugesin head kommentaari filmi kohta, et jäi mulje, nagu tegijatel oleks terve hulk häid ideid olnud, aga nad ei osanud nende midagi asjalikku peale hakata. See film kuidagi sööb iseennast ära ja tõepoolest, ega nende tegelaste käike polnud enamasti huvitav jälgidagi. Eks ma olen elukese jooksul paraja laadungi b-kategooria kosmoseulmekaid näinud ja võib-olla seetõttu ei häirinud, et ei suudetud kahe jalaga maal püsida alati.

Ma tean, et see oli lihtsalt mõttetu cocktease, aga
Spoiler :
monstrumi ilmumine lõpus oli awesome
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas JazZ- » 19. Veebruar 2018, 12:42

Ralf kirjutas:Eks ma olen elukese jooksul paraja laadungi b-kategooria kosmoseulmekaid näinud ja võib-olla seetõttu ei häirinud, et ei suudetud kahe jalaga maal püsida alati.


Kui see vaid nii oleks olnud... Saan aru, et gravitatsiooniseaduste eiramine kipub ulmefilmides pigem reegel kui erand olema, sest paaniliselt ringi jooksmine annab olukorra dramaatilisust paremini edasi kui agressiivne hõljumine vms, aga oleks olnud viisakas oma "kvantpõimituse" ja "osakeste kiirendi" kõrval dialoogi vähemalt mõned sõnad nagu "tsentrifugaaljõud" või "gravitatsioonigeneraator" põimida.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas Rasmus » 19. Veebruar 2018, 14:59

Ma ei saanud ühest hetkest alates enam absoluutselt midagi aru ja intelligentne inimene, nagu ma olen, süüdistan selles filmitegijaid. 3/10. Aga on iseenesest auväärne saavutus, et suudeti teha film, mille kõrval paistab "Cloverfield" täitsa decent.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas Cochrane » 04. Märts 2018, 01:04

Üsna kaootiline tundus. Nagu mitu filmi või vähemalt eri stiiliga käsikirja oleks kokku surutud. Ja see ei mõjunud lõpptulemusele hästi. Siiski igav just ei hakanud, nii et vähemalt midagigi. Aga auväärt täiendus Cloverfieldi "filmiuniversumile" ta igatahes pole. 4/10, mis korraks tundus isegi pügala võrra kõrgemale kalduma.. aga lõppkokkuvõttes siiski mitte.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Cloverfieldi paradoks

PostitusPostitas JazZ- » 04. Märts 2018, 01:15

Cochrane kirjutas:Üsna kaootiline tundus. Nagu mitu filmi või vähemalt eri stiiliga käsikirja oleks kokku surutud. Ja see ei mõjunud lõpptulemusele hästi.


No sisuliselt seda ju tehtigi: Maal toimunud stseenid filmiti hiljem juurde, kui see kosmoselaeva stsenaarium "Cloverfieldi" universumisse mahutada otsustati. Küllap su kriitika ei käinud siiski üksnes nende kahe liini kohta, sest kaootilisusega filmis tõesti ei koonerdatud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist

cron