Halloween

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Halloween

PostitusPostitas Rasmus » 01. Veebruar 2018, 16:03

Halloween
Halloween (2018)

Saatuslikust halloweeniööst, mil maskis sarimõrvar Michael Myers (Nick Castle) Haddonfieldi tänavatel lapsehoidjaid jälitas ja neid üksteise järel manalateele saatis, on möödunud 40 aastat. Myers on kogu selle aja veetnud trellide taga, kuid nüüd satub ta õnnetuse käigus taas vabadusse. See on kunagise veresauna ellujääja Laurie Strode'i (Jamie Lee Curtis) õnnepäev, kuna ta on kõik need aastad oodanud ja valmistunud, et saaks Myersi eluküünla igaveseks kustutada.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Halloween

PostitusPostitas Rasmus » 29. Oktoober 2018, 00:08

No ma ei tea. Ootasin seda filmi 40 aastat, aga sain kinosaalis aru, et ma isegi ei tea päris täpselt, mida ma kogu selle aja oodanud olin. Ütlesin lõputiitrite rulludes, et see polnud minu "Halloween". See ilmselt olekski kõige adekvaatsem hinnang. Ilmselt hea film, aga mitte see "Halloween", mida ma seeria fännina näha tahtnuks. Rasmus "The Last Jedi" teemast oleks selle kommentaari peale natukene kuri ja ma ei oskagi seda arvamust kuidagi õigustada, aga ma lihtsalt tunnen, et olemasoleva materjaliga oleks saanud märkimisväärselt rahuldavama filmi teha. Räägib muidugi inimene, kelle lemmik on "H20", nii et ilmselgelt on siinkirjutaja eelkõige guilty pleasure mees. Ja seda uus "Halloween" otseselt pakkuda ei ürita. Hetkiti tükitakse metatasandile ja vahel viidatakse seeria sissekannetele, mis nüüd kaanonist välja on kirjutatud, aga üldiselt aetakse oma rida. Räägiti, et uus "Halloween" on originaaliga sarnane, kuid seda ma küll ei näinud. Originaal oli üdini minimalistlik lineaarne, lihtne ja konkreetne lugu, värske film takerdub aga päris mitme süžeeliini otsa, mida tegelikult sugugi vaja polnuks. Liiga ekstsessiivne! Body count oleks võinud vabalt 3-4 korda madalam olla ja stsenaarium natukenegi paiksem, kohe üldse ei meeldi selline edasi-tagasi tõmblemine. Kiitust väärib aga Myersi tegelaskuju, kes pole kunagi varem ligilähedaseltki hirmutav olnud. Läbivalt oli selline tunne, et kui keegi tema lähiraadiusse satub ja tüüp käed külge saab, oled paari sekundiga kutu ja pole midagi ette võtta. Seetõttu tõusis pinge filmi viimaseks vaatuseks tõeliselt kõrgele. Rohkem väga ei oskagi öelda, pean mõtlema.

Ootan järge. 6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Halloween

PostitusPostitas Ronet » 31. Oktoober 2018, 19:53

Spoiler :
Lol. Ma sain alles reviewsid vaadates aru, et uue järje kohaselt pole Michael enam Laurie vend.

Blumhouse'i pole kunagi kahju toetada. Varajase buzzi põhjal ootasin muidugi paremat filmi. Is ok.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Halloween

PostitusPostitas JazZ- » 03. November 2018, 17:13

Halb uusversioon, nagu mingi Ralfi sõber FB-s nentis. Samas järjena töötas küll ja tõenäoliselt on tegu selle seeria ainsa objektiivselt hea filmiga, aga eelkäijate kaitseks võib öelda, et nad pole ka eriti üritanud ja miks nad peaksidki - "Halloweeni" saagas ei näi kellelgi erilist vastutust lasuvat, sest nad võivad loo osas teha ÜKSKÕIK MIDA ja järgnev film võib ikka vabalt otsustada seda kõike ignoreerida. Kuna viimased 30+ aastat on saaga koosnenud täielikult rumalatest lõikuspidudest, mist parimal juhul lähevad arvesse guilty pleasure'ina ja uue filmi kontekstis ei lähe üldse arvesse, siis on vahelduseks seesugune sünge ja toorelt brutaalne käsitlus minu silmis täitsa teretulnud. Veidi meenutas mulle "Hereditaryt" - mõlemad on sellised rõhuvad ja vägivaldsed õudusdraamad sassis peresuhetest ja vanemate soovimatust pärandist. Mulle meeldis ka, et Michael vahelduse mõttes realistlikumale tasandile tagasi toodi -
Spoiler :
eks selgub, kas ta jalutab järje jaoks jälle kuskilt vigastamatult välja
, aga vähemalt jäi mulje, et ta võimed seekord inimlikust kurjusest kaugemale ei ulatu. Lisaks oli vahva, et Michaeli julmuse väljendamiseks said surma isegi mõned sümpaatsed tegelased ja vice versa - mõned selgelt surma väärivad tegelased jalutasid filmist eluga välja - mis universumis oleks 80ndatel lubatud
Spoiler :
tegelasel nagu Cameron ühegi lõikehaavata jääda? Tüüp suudles tüdrukut, kes EI OLNUD tema tüdruk - kui see surmanuhtlust ei vääri, siis mis õiglus maailmas üldse on?


Loodan, et järjes tuuakse Tommy Doyle tagasi, sest kui uues filmis juba Lonniele viidati, ei tohiks olla täiesti välistatud, et ka Tommy kuskilt välja roomab. Arvestades, et Tommyga juhtunu peaks üpris tugeva lapsepõlvetraumana arvesse minema, võiks see saaga praeguse psühholoogilisema suunitlusega haakuda küll. Annaksin neile kogu oma raha (mida mul õnneks eriti palju pole), kui nad sellesse rolli taaskord Paul Ruddi cast'iks, aga ma pole Paul Ruddi siiani vist kahjuks üheski tõsises filmis näinud, nii et see on pigem stretch. Oleks lahe sellegipoolest ja sobituks selle pool-meta joonega, mis viimasest filmist vahepeal läbi vonkles.

Ronet kirjutas:
Spoiler :
Lol. Ma sain alles reviewsid vaadates aru, et uue järje kohaselt pole Michael enam Laurie vend.


Filmis olid selle elimineerimiseks isegi mingid dialoogikatked ju!
Spoiler :
Mingi tüdruk: "Kas see Michael Myers polnud mitte Laurie Strode'i vend?"
Mingi teine tüdruk: "Naah, inimesed mõtlesid selle kuulujutu välja, et ennast paremini tunda."


Kuna David Gordon Green tõestas, et rusuva atmosfääri loomine on tal käpas, ootan põnevusega ka tema "Friday Night Lightsi" rekalibreeringut.

Minu "Halloweeni" seeria paremusjärjestus:

6 > 9 > 1 > 3 > 2 > 7 > 8 > 4 > 5

7-8/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

7/10

PostitusPostitas Ralf » 04. November 2018, 01:44

Oh, uus "Halloween" on mõned kriitikud tuliseks ajanud siin, keda antud seeria vähimalgi määral ei koti... ja ma olen hädiselt üritanud kaitsta... Noh, kui võtta David Gordon Greeni "Halloweeni" mitte millegi enama kui slasherina, siis ikka nutikas ja mitmekihiline film, kus leidub mitmeid toekaid ideid ning küllalt kaasahaarav lugu isegi kogu seeriaga tuttava inimese jaoks. Ja ikkagi JÄRG, mitte puhtalt lehelt alustamine, s.t. Lauriega esimeses filmis juhtunu on uue loo sündmuste aluseks. Väga läks korda, kui hästi see film (sarnaselt "H20"-le) räägib PTSD'st, lahendamata traumast, selle trauma mõjudest kannatanu järeltulijatele... Samuti andsid sisu juurde psühhiaatri tegelane ja need podcastijad. Need karakterid peegeldasid lahedalt kinopublikut, kes juba alguses ihkavad, et Michael juba pääseks hullumajast ning üritavad teda mõista... täpselt nagu Jaz "Halloween 6" teemas. :irw: Et väike doos eneseirooniat oli ka sees. Pärast Rob Zombie "Halloweene", mida ma vaatan sagedasti, tundus see uus film natuke turvaline ja lahja, aga ma annan endale aru, et mis puudutab vägivalda, siis ikkagi less is more. Zombie suutis "Halloweeni" lihtsalt nii jõhkraks teha, et Michaelil olid nagu mähkmed jalas siin uues. Tapmised olid efektsed, aga kusjuures mullegi tundus, et body count isegi ei pidanud nii suur olema. Mulle meeldivad mõrvad siis, kui need on pikema tagaajamise kulminatsioon... kui Michael lihtsalt majadesse hiilib ja sealseid elanikke maha koksab, siis puudub sel sügavam iva mu meelest. Aga kokkuvõttes tugev film, pakkus mõtteainet küll, tänu kurjategija-kannatanu suhtest rääkimisele paigutub mu meelest hästi praegusesse #metoo aega. Kena näha "Halloweeni", kus on mingit nüanssi ka.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist

cron