Kummituslugu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kummituslugu

PostitusPostitas JazZ- » 31. Jaanuar 2018, 02:22

Kummituslugu
A Ghost Story (2017)

Loo keskmes on valges linas kummitus - hiljuti surnud mees, kes naaseb oma äärelinnas asuvasse majja, et taasluua side endast maha jäänud naisega. "Kummituslugu" on ainulaadne pilguheit armastusele, kaotusele, pärandile ja eksistentsile.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

6.5/10

PostitusPostitas Ralf » 31. Jaanuar 2018, 13:58

Filmis näeb Rooney Marat kolm-neli minutit järjest kooki õgimas põrandal. 8)
Põnev idee, lahe lõpplahendus, natuke kuivaks ja monotoonseks jäi ainult.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kummituslugu

PostitusPostitas JazZ- » 31. Jaanuar 2018, 19:57

Mõtlesin, et "A Ghost Story" on täpselt selline film, millele Zinera paneks pikema kaalumiseta 1/10 ja rauls (või Kickflick) 10/10. IMDb arvustuste läbilõige on tõestuseks, et umbes sellel tasemel polariseeriv on see tõepoolest:

Spoiler :
Pilt


Olin pikka aega üsna kindel, et see on Terrence Malicku film ja umbes aasta pärast arvan ilmselt sama. David Loweryga on mu ainus varasem kokkupuude aastatetagune agoonia Jolti kollaažimängul "Ain't Them Bodies Saints" plakati jälgede ajamisel ja võib-olla just selle traumeeriva sündmuse tõttu ei suuda ma teda päriselt eksisteeriva inimesena tunnistada. Igatahes on odds'id filmi meeldimiseks minu hinnangul tunduvalt suuremad, kui "Tree of Life" korda läks - "Ghost Storys" on küll vähem majesteetlikke looduskaadreid, aga samas võtab see aeglasele lahkamisele üldjoontes samad teemad, mis "Brad Pitt ja the Best of National Geographic". Idee mähkida Casey Affleck linadesse ja panna ta siis eksistentsi üle järele mõtlema mulle tegelikult täitsa meeldib (ja mitte ainult sellepärast, et see talle kuuldavasti ära kulub) ning sisuliselt mõistan ka põhjuseid filmi valitud tempo (või selle puudumise) taga, aga tabasin ennast paratamatult korduvalt mõttelt, et tahaksin sellest hoopis Taika Waititi käe all valminud versiooni näha (kõige olulisemaks tingimuseks oleks Uus-Meremaa aktsent kummitusel). Siiski oli lahe poltergeisti juhtumeid vahelduseks kummituse POV-st näha.

Muidu arvasin "Manchester by the Sea" põhjal, et Casey Affleck on hea näitleja, aga nüüd hakkab mulle tunduma, et see rõhutud elurõõmutu olek, mida ma suurepärase näitlemisoskuse tulemuseks pidasin, on lihtsalt osa ta isiksusest (või mängib ta tõesti nii sarnast emotsiooniskaalat nõudvaid rolle?).

Mis veel filmi puutub, siis üldiselt olen nõus Ralfi ja selle inimesega IMDb's, kes kirjutas, et "It's 30% Deeply Moving and 70% Deeply Boring" (ainult protsendid jagaksin natuke leebemalt ümber).

6-7/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kummituslugu

PostitusPostitas Ralf » 31. Jaanuar 2018, 20:42

Vahel jah see teeb filmile liiga, kui idee on n-ö out of the box, aga filmi toon meeletult rõõmutu ja tõsine. Hangi naljaraamat, David Lowery!

Rooney Mara oleks võinud pärast koogisöömist kärtsu lasta hoopis. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kummituslugu

PostitusPostitas Soprano » 01. Veebruar 2018, 04:58

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kummituslugu

PostitusPostitas Ralf » 01. Veebruar 2018, 05:35

See on jah paraku sellist tüüpi film, mida on kerge pilgata.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist

cron