Must Panter

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Must Panter

PostitusPostitas JazZ- » 16. Jaanuar 2018, 16:18

Must Panter
Black Panther (2018)

Pärast Wakanda kuninga ootamatut surma naaseb tema poeg T'Challa (Chadwick Boseman) sellesse tehniliselt ülimalt arenenud, aga muust maailmast täielikult isoleeritud Aafrika riiki, et asuda oma kohale troonipärija ja müütilise Musta Pantrina. Mõlemad positsioonid pannakse proovile, kui ilmub välja võimekas vaenlane, kelle tegevus seab ohtu nii Wakanda kui terve maailma. Oma rahva tuleviku päästmiseks peab noor kuningas panema mängu kõik oma oskused ja kogu jõu.

"Must Panter" on 2008. aastal sündinud Marveli Kinouniversumi 18. film, mille nimitegelane ilmus esmakordselt koomiksikülgedele juba 1966. aastal.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Must Panter

PostitusPostitas Kadii » 28. Veebruar 2018, 10:17

Noh, kus nüüd kõik on, kes üle ühe koomiksifilmi karjuvad, et "Miks mingit stoorit ei ole???" või "Mul on nii kõrini, et tuleb lihtsalt mingi suur koll pahalane ja hakkab lahmima".
Ehk siis korralik lugu ja taustaga pahalane. Kes ootab ainult actionit ja pew-pew hääli kogu filmi kestel, siis on muidugi igav. Aga sellise filmi puhul mõlemat ei saa, kuigi minu arust siin oli isegi parajalt tasakaalus.
Tolerast minus kiidab ka muidugi väga kõva kultuurilist tausta ja tugevaid kõrgel positsioonil naistegelasi, kes ei mõjunud sinna "topitult,sest et peab".
Ma ise pettusin natuke selles, et film oli vähem värviline ja uhke, kui ootasin. Wakandalased on ju läbi kõikide koomiksite kõige-kõige rikkamad tegelased ja kuigi tehnika oli tõesti vinge, siis värvilisust jäi väheks.
Spoiler :
Loll on muidugi see ka, et miks nii võimsa (tehnoloogilise) arenguga riigis valitakse kuningas käsikähmluse teel (Cochranegi kuskil mainis midagi sarnast).

Aga noh, mingit ülikõrget hinnet ikkagi tõesti ei saa panna, selline tugev 6-7/10.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Must Panter

PostitusPostitas ruut » 28. Veebruar 2018, 15:28

Kadii kirjutas:
Spoiler :
Loll on muidugi see ka, et miks nii võimsa (tehnoloogilise) arenguga riigis valitakse kuningas käsikähmluse teel (Cochranegi kuskil mainis midagi sarnast).

Ma ei ütleks, et
Spoiler :
see oli nüüd otseselt loll. Oli ju filmi läbiv teema see, kuidas Wakanda on kiivalt enda saladuses hoidmisega (ja sellest tulenevalt) traditsioonide järgmisega järjepidev ja kangekaelne. Lisaks ei väljasta tehnoloogia areng automaatselt vanemate tavade järgmist. Vastasel juhul oleks pidanud tänapäevane e-eestlane juba esimese skabikõne ajal kamast ja laulupidudest loobuma.


Andsin 8.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Must Panter

PostitusPostitas Soprano » 28. Veebruar 2018, 17:41

Igav
kusjuures action oli kõige igavam selle asja juures
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Must Panter

PostitusPostitas Ralf » 01. Märts 2018, 01:32

Action-stseenid polnud jah kõige õnnestunumad, panen selle Ryan Coogleri kogenematuse arvele.
Aga dramaturgilises plaanis on see üks Marveli toekamaid linateoseid üldse. Film, sisutihe nagu ta on, uurib mõjuvalt ühe rahva kannatusi, aga ka potentsiaali. Ja seda fantastilise salajase kuningriigi (mis on nagu idealiseeritud Aafrika) perspektiivist. Samuti on siin peidus lugu isade pattudest, võimujanust ja isoleeritusest, ideoloogilistest konfliktidest, laiematest moraalsetest ja sotsioloogilistest probleemidest. Wakanda on äärmiselt kõnekas paik, sest juba selle olemusega kaasnevad teatud vastuolud. Lugu peegeldab hästi, millised eetilised küsimused tekivad, kui üks väike osa rahvast elab ülejäänud maailmast ära lõigatult külluses ning ei taha/suuda midagi ette võtta, isegi kui näevad pealt, kuidas ülejäänud rahvas kannatab. Killmonger oli ses mõttes suurepäraselt lahti kirjutatud villain - väga hästi oli aru saada, miks tema usub ülejäänud rahva militariseerimisse ja kust tulenevad nii tema valu kui seisukohad. Saan aru, et Disney film ei saa näidata mustanahaliste vastu suunatud vägivalda, aga film annab hästi mõista, kuidas Killmonger on jõudnud sellesse punkti; kuidas mehel getost on täiesti teistsugune arusaam Wakanda potentsiaalist kui T'Challal, kes pooldab ühtsust ja rahu. Hästi kõnekalt mõjub selles valguses üks stseen Briti muuseumis, kus Killmonger ihaleb maski, mis Aafrika kolonialiseerimise käigus tema rahvalt vägisi võetud on. Ohtralt allteksti ja metafoori on siin, mistõttu on teistkordne vaatamine täiesti õigustatud. Ja ma lihtsalt tean, et kurikael on hästi kirjutatud, kui ma lõpus talle nii kaasa tunnen, et süda valutab. Isegi väiksematel kõrvaltegelastel on oma sisemaailm. Näiteks T'Challa õde, kes jätaks pigem Wakanda selja taha, et abistada inimesi arengumaades. Ta peegeldab jälle hästi, millised eesmärgid võiks olla arenenud maade inimestel, ning hea torkena mõjub see Trumpi pihta, kes sarnaselt Wakandale unistab müüri ehitamisest, et USAd veel rohkem isoleerida. Kõik tegelased on filmis tõesti imehästi suhestatud, keegi ei jää lihtsalt ühedimensiooniliseks jopskiks.
Poliitiline ja tähendusrikas ta on, ent ometi ei pea ma "Black Pantherit" meistriteoseks, minu meelest kooruvad loo põnevamad nüansid ja tahud välja filmi teises pooles, kui Killmonger muutub kesksemaks tegelaseks. Ehk siis läks tükk aega, enne kui filmil mind kaasa haarata õnnestus. Ühtlasi ma tean, et Marvel oskab tehniliselt korralikumaid filme teha, mõnedes kohtades jätsid eriefektid soovida.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Must Panter

PostitusPostitas Rasmus » 05. Märts 2018, 20:01

Jääb üle vaid sekundeerida Roneti tõdemust, et "Must Panter" on parim debüüt pärast "Raudmeest" (sest "Homecoming" ei loe). Küllap olen vahepeal mõnd Marveli filmi veel samavõrd nautinud, aga nüüd oli tõesti selline tunne, et kuulge, see on ju päriselt hea film (not to be confused with lihtsalt tore superkangelasefilm). Olin täiesti valmis Marveli reelt maha pudenema (juba 2017 oli mulle suhteliselt raske), kuna Musta Pantri tegelaskuju pole mulle varem karvavõrdki (hehe) muljet avaldanud, kuid Coogleri nimi (ja sõbra kutse) meelitas mu kinno, ning kahetsemiseks põhjust pole, tõesti väga korralik teos. Mitte päris "Creed", aga ma näen küll, kuidas see sama inimese lavastatud-kirjutatud on, inimlikul tasandil sarnane. Marveli klassikalisest mustrist seekord õnneks rääkima ei pea: väga meeldib, et nad on viimasel ajal lõpuks mugavustsoonist välja murdmas. Kaua sa ikka suudad üht-sama filmi erinevate tegelastega vaadata. Vägagi kompetentselt kirjutatud stsenaarium ja minu arust polnud märulistseenidelgi silmatorkavaid puudujääke.

4/5 (Y)

Mõtlesin muidu, et peaks tüdrukuga "Rockyt" maratoonima, aga kurat, "Creedi" ma talle küll ei näita, sest kui ma oleks ise natuke vähem hetero, ei tahaks ma pärast Michael B. Jordani nägemist enam kedagi muud. :$
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Must Panter

PostitusPostitas korgemae0 » 06. Märts 2018, 23:12

Mulle Black Panther väga meeldis, Civil War'is....

Läksin kinno suurte ootuste ja illusioonidega, et see on parim film ever. Kahjuks mu unelmad purustati nagu päeval mil sain teada, et
Spoiler :
jõuluvana pole päris


Film oli kohutavalt igav ja etteaimatav. Aukliku süzeed aitas lappida vaid Andy Serkise kehastatud pahalane.
Spoiler :
Aga miks oli vaja ta ära tappa? Ta andis nii palju särtsu juurde ju sellele asjale. Jah oli võtmeks Killmongrelile,
et Wakandasse saada aga ta oli niikuinii juba oma. Sa päästad tüübi ülekuulamiselt lihtsalt selle pärast, et saaks ta maha lasta?


Kogu see poliitiline jura selle filmi ümber on asja ikka täiesti mõttetult suureks ajanud ja siis on kõik pimedad ning ei suuda kriitilise pilguga asja jälgida.

Spoiler :
Mis vahe on iron manil ja black pantheril kelle rüüd peavad igasugusele rünnakule lebolt vastu? üks lendab.
Võeti see adamantium ja käidi sellega ümber nagu võlujook. Kõike sai teha sellega. Kiskus maru kiirelt maru igavaks.
Pmst pole mõtet Thanosel ennast siin näidata, sest 16 aastasel tibil on adamantium ja võid kokku pakkida oma kotid ja Xandari ahistada.


Filmis jäi korralikult puudu hand to hand combat millega Russod on varem Winter Soldieri ja Civil War filmides imeliselt hakkama saanud.

Ainsa positiivse asjana selle filmi juures julgeks tuua värvid. Need olid meeldivad ja visuaalselt oli filmi meeldiv vaadata. Kahju, et muu lonkas kahte jalga.

Black Panther ja Thor The Dark World võiks omavahel rinda pista, et kumb on halvim Marveli film.

Okoye oli lahe tegelane tho.

Edit:
Spoiler :
Arusaamatuks jäi ka see, et kui wakanda on ise nii high tech ja vibranium on superressurss, siis kuidas see riik sellest kasu lõikab kui muu maailmaga väga ei suhelda. Kuninglik pere elab mõnusat elu aga tavainimene peab käima liivastel ja tolmustel tänavatel. #absurd
korgemae0
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 27. Aprill 2013, 21:50

Re: Must Panter

PostitusPostitas Rain » 04. Mai 2018, 16:32

Üllatavalt halb ja üldpildis üpriski kaasahaaramatu. 6/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Must Panter

PostitusPostitas Rasmus » 04. Mai 2018, 18:15

Rassistid!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

4/10

PostitusPostitas Kickflick » 04. Märts 2019, 11:25

Peamiseks ebaõnnestumise põhjuseks on see, et film võtab end liiga tõsiselt.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 84 külalist

cron