Süngeim tund

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Süngeim tund

PostitusPostitas Rain » 06. Jaanuar 2018, 17:03

Süngeim tund
Darkest Hour (2017)

"Süngeim tund" on dramaatiline ja inspireeriv lugu neljast nädalast aastal 1940, Teise maailmasõja alguspäevil. Ajal, mil Winston Churchill (Gary Oldman) on astumas Suurbritannia peaministri ametisse, seisab ta silmitsi ühe raskeima ja otsustavaima hetkega oma elus – kuidas pidada rahuläbirääkimisi Natsi-Saksamaaga ja kaitsta samas vankumatult oma rahva ideaale ning vabadust. Hitleri natsiarmee laastab peatumatult Lääne-Euroopat ning ka Ühendkuningriiki ähvardab Saksamaa sissetung. Situatsioonis, kus rahvas on sõjaks ettevalmistamata, kuningas olukorra suhtes skeptiline ja parteikaaslased õõnestamas tema positsiooni, peab Churchill sel ajaloo süngeimal tunnil oma südika juhtimise ja veenmisjõuga inimesi ühendama lootuses muuta maailma ajaloo kulgu.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Süngeim tund

PostitusPostitas Rasmus » 24. Jaanuar 2018, 15:02

aga ma olen nõus et lõpp oleks 2 h hiljem tulnud olla
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Süngeim tund

PostitusPostitas JazZ- » 04. Märts 2018, 01:07

Rasmus kirjutas:aga ma olen nõus et lõpp oleks 2 h hiljem tulnud olla


Word! Loodan, et vähemalt Gary Oldmanil oli huvitav, sest mitte kellelgi teisel seda küll polnud. Põhimõtteliselt nagu 2012. aasta "Lincoln", mis annab ühele inimesele võimaluse särada (või vähemalt palju kõnesid pidada) ja selle arvelt peavad kõik teised igavesti kannatama. Selles mõttes väga silmakirjalik neist filmis pidevalt mingitest sõjalistest "for the greater good" trade-off'idest rääkida, kui reaalsuses sellele vähimatki tähelepanu ei pöörata. "Darkest Hour" meenutas väga mu kooli ajalootunde, kus teema huvitavaks muutmisse umbes täpselt sama palju panustati ja tekitati seeläbi tunne nagu mul puuduks II maailmasõjas hukkunud 60 miljoni inimese suhtes igasugune austus, kuna mulle neile surma toonud lahingute kuupäevad meelde ei jäänud. Kui poole sajandi pärast oleks levinud arusaam, et Hitler suri kinotulistamises, siis ma ei paneks seda mitte kellelegi pahaks, sest Tarantino vähemalt ei üritanud oma publikut igavusega mõrvata. Aga nagu üks tark mees kunagi ütles: "Well-well-well, how the turntables" ehk punane pastakas on nüüd õnneks minu käes:

Pilt

Ja mõistan, et tänaval kõndivate inimeste aegluupi panemine pidi vist mingil viisil väljendama sõja muserdavust, aga isegi aeglaselt kulgeva filmi meelega veel aeglasemaks muutmine on vaataja suhtes ääretult ebaviisakas.


Mina iga kord, kui Filmiveebi postitada üritan:
Spoiler :
Pilt


Winston Churchill näitab, millist 2017. aasta II maailmasõja filmi tegelikult vaadata tasuks:
Spoiler :
Pilt



4/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Süngeim tund

PostitusPostitas Aivar2 » 30. Juuni 2018, 03:20

Mulle küll väga meeldis.Panin 10 punkti.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist

cron