Lady Bird

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lady Bird

PostitusPostitas JazZ- » 28. Detsember 2017, 21:23

Lady Bird
Lady Bird (2017)

"Lady Bird" on humoorikalt terav ja tugevatest tunnetest laetud lugu 17-aastase Sacramento tüdruku, kunstikalduvustega Christine "Lady Bird" McPhersoni (Saoirse Ronan) viimasest keskkooliaastast täis teismelisele omast kohmetust, unistusi ning jõulisi samme eneseleidmise teel. Loo sündmustik leiab aset 2002. aastal, mis on omamoodi põnev mentaliteetide muutumist peegeldav ajarännak Ameerika ühiskonda. Tüdruku provintsi-kompleks sunnib teda maha salgama sisimas kallist kodukanti - vaikset põllumajanduslinnakest Californias ning ihalema unistusi, kultuuri ning erutavat täiskasvanuelu lubavat New Yorki.

Vaadeldes selle iseteadliku ja tugeva natuuriga noore inimese suhteid tema pereliikmete, sõprade ja esimese armastuse objektide vahel moodustab loo kandvaima liini aga Lady Birdi suhe kogu nende kirjut peret vee peal hoida püüdva medõest emaga. Turbulentne ja sagedastest tülidest laetud läbisaamine Lady Birdiga sama kangekaelse ja sõnaka, kuid armastava empsiga (Laurie Metcalf) ei lase neiul tunnistada, kui sarnased nad tegelikult on.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lady Bird

PostitusPostitas Kadii » 28. Detsember 2017, 21:37

Kuna Gloobused mõnikord kipuvad ka Oscareid ennustama, siis mõtlesime, et hüppame juba reele ja vaatame ära, äkki üks Best Picture kandidaat on siis nähtud.
Kui ma oleks seda filmi viis-kuus aastat tagasi näinud, oleks ma lõtva 9/10 sellele pannud. Oleksin mingil sügavamal tasandil sellega suhestunud ja selle filmi peale veel mitu nädalat tagantjärgi mõelnud.
Aga kuna ma pole enam 22, siis oli lihtsalt tore 2005+ indie-throwback, kuigi kas meil on juba Junode tagasitulekut vaja?
6/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Lady Bird

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2018, 02:53

Greta Gerwigi varasemad segaduses neidude filmid mulle väga istunud pole, aga kuna seekord oli peategelane minust kümme aastat noorem, sain teda rahus vihata ilma et oleks pidanud kartma, et mu antipaatia põhjuseks on tüütus protagonistis iseenda ära tundmine. Sellised coming of age filmid mulle reeglina siiski meeldivad, sest on rõõm vaadata, kuidas väiksed dipshit'id jõuavad läbi valuliste kogemuste lõpuks mõistmisele, et nad imevad ja selles osas polnud "Lady Bird" mingi erand. See läbiv kurbuse temaatika, mis enam-vähem kõiki tegelasi kuidagi puudutas, mulle üsna meeldis, aga see läbiv "kutsuge mind Lady Birdiks, sest ma olen nii edgy" temaatika tekitas ainult ebamugavust (kuigi eks see vist oli ka mingil määral eesmärk). Tegelastest oli mu lemmikuks Christine'i (unista edasi, et ma sind Lady Birdiks kutsuksin) ema, kes oli veidi nagu inimlikum versioon Tonya Hardingu omast (kahjuks ropendas ka selle võrra vähem). Timothée Chalamet oli enchanté nagu ikka; Lucas Hedges võiks ka vahelduseks mingi mitte-kõrvalosa rolli saada, kuna ta on üsna sarmikas ja tahaks arvata, et kannaks seega pikema ekraaniaja välja küll. Saoirse meeldis mulle tegelikult ka, lihtsalt ta tegelane oli loll. Lisaks tundub, et ta hakkab vaikselt Oscarile kandideerivate koduigatsusfilmide reklaamnäoks saama (vaata lisaks: "Brooklyn").

Iseenesest oli tore, et tegevus 2002. aastal toimus (olgugi, et ma pool filmi arvasin, et see leiab aset kuskil 1970ndatel), sest ootan selliseid 90ndate-00ndate noortefilmide throwback'e juba ammu, aga tõenäolisel kulub praegusest 80ndate buumist sinna jõudmiseks veel paar dekaadi ja siis olen ma juba liiga vana, et visuaalmeediat jälgida, shame. Speaking of: mu kõrval istus mingi vanem väljamaalasest naine, kes a) võttis mu koha ära ja keeldus sealt lahkumast b) nosis terve filmi küpsiseid c) naeris iga nalja peale (eriti, kui see jalkatreener näidendi lavastamise üle võttis).
Ma ei naernud, sest ta võttis mu koha ära ja keeldus sealt lahkumast ja kui ütlesin, et see on minu koht, siis vastas ta: "Do you really need to sit here?" nagu ma oleks mingi ärahellitatud jõnglane, kes peab alati saama, mida tahab (saal oli täis ja teisele kohale istumine tähendas üsna suurt kollisiooniohtu). Ehk ma ei ole päris kindel, kas see puudujääk, mida pärast seanssi tundsin, oli tingitud ekraani sees või ees toimunust, aga kodujooksu (haha) minu jaoks igatahes ei tulnud. Ülikooli esimesel aastal oleks ehk rohkem hinge läinud, kuigi võin kinnitada, et ma ei rääkinud terve keskkooli, kuidas ma esimesel võimalusel Mustamäelt minema kavatsen tõmmata, samal ajal kui teised mu klassikaaslased õhkasid, kuidas nad Maximate vahel enda seitse tulevast last üles kasvatada tahavad.

6-7/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lady Bird

PostitusPostitas Rasmus » 05. Märts 2018, 19:34

Täitsa decent. Ei teadnud, et BP nommid alla kolme tunni tohivad kesta, nii et igati tore üllatus. Ei oskakski vast arvata, et selline film Oscaritel kandideerib (kuigi see pole tänavu nii suur stretch), kuna tundub niisama selline kurblik dramedy, mitte Oscari-film, aga küllap ajas Saoirse' nägemine akadeemia segadusse. Minu ajas segadusse hoopis Daniel Zovatto, kuna ma ei suutnud kuidagi meelde tuletada, kas ta on see "Fear the Walking Deadi" noor Johnny Depp või mõni "Videviku" Jacobi sõpradest. Selgub, et mitte kumbki: hoopis mingi "It Followsi" kutt. Ühtlasi arvasin siiani, et Greta Gerwig on see eesti filmikriitik, kes aeg-ajalt Terevisioonis soovitusi andmas käib, nii et võib öelda, et film mõjus mulle valgustavalt. "Into the Wildist" rohkem nomme poleks see siiski saada tohtinud.

Samas ilmusid mulle filmi jooksul pidevalt pisarad silma, nii et võib vast järeldada, et "Lady Bird" suutis mind vähemalt mingil tasemel puudutada (kahjuks mitte literally). Ei tundnud otseselt hetkekski, et see lugu mulle eriliselt resoneerinud oleks, aga küllap seal siis ikkagi midagi oli. Võib-olla vaatan kunagi uuesti.

Also, "Screami" Noah!

4/5

JazZ- kirjutas:Iseenesest oli tore, et tegevus 2002. aastal toimus (olgugi, et ma pool filmi arvasin, et see leiab aset kuskil 1970ndatel)

Lol jah, pidin endale ka seda vaatamise ajal pidevalt meelde tuletama.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist