Kutsu mind oma nimega

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kutsu mind oma nimega

PostitusPostitas JazZ- » 25. Detsember 2017, 20:17

Kutsu mind oma nimega
Call Me by Your Name (2017)

Luca Guadagnino uus film "Kutsu mind oma nimega" põhineb André Acimani hinnatud romaanil ja jutustab sensuaalse ning ebamaise esimese armastuse loo.

Varaküps 17-aastane Ameerika ja Itaalia verd Elio Perlman (Timothée Chalamet) veedab 1983. aasta suve Põhja-Itaalias perekonna 17. sajandil ehitatud villas. Ta komponeerib ja mängib klassikalist muusikat, loeb raamatuid ning flirdib sõbra Marziaga (Esther Garrel).

Eliol on lähedane suhe professorist isaga (Michael Stuhlbarg), kelle eriala on Kreeka ja Rooma kultuur, ja tõlkijast ema Annellaga (Amira Casar). Vanemad on andnud talle võimaluse nautida nii loodust kui ka kõrgkultuuri. Elio on harituse ja intellektuaalsete võimete mõistes juba täiskasvanu, kuid iseäranis südameasjus on tal veel palju arenguruumi ja avastamist.

Ühel päeval saabub suvepraktika raames Elio isale abiks doktorikraadi kallal töötav võluv Ameerika teadur Oliver (Armie Hammer). Kuuma päikese all asuvad Elio ja Oliver avastama nende vahel tärkavat kirge suvel, mis muudab igaveseks nende elu.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond

Re: Kutsu mind oma nimega

PostitusPostitas Rasmus » 16. Jaanuar 2018, 14:11

Vedasin end Guadagnino nime kuuldes kinno, teadmata midagi filmi sisust või mainest. Seetõttu valmistas film mulle pettumuse vaid põhjusel, et Guadagnino eelmine linateos "Päikesest pimestatud" võlus mind meeletult, mitte aga seepärast, et oleksin kriitikute kõrgete hinnangutega vähemalgi määral kursis olnud. Ikka on tore vaadata, kuidas ilusad inimesed Itaalia päikese all rattaga sõidavad ja ujumas käivad, aga kuna film kestab umbes sama kaua kui lend Itaaliasse, siis parema meelega võtaksin ette hoopis selle viimase. Ma saan aru, miks lugu, mida film jutustas, selle poisi jaoks oluline on, aga mitte sellest, miks mina peaksin hoolima. Võib-olla on asi selles, et ma pole kunagi Armie Hammerit katsunud.

Suurepärased näitlejatööd ja võluv Itaalia suvi, kuid mitte palju enamat. 5/10

Nüüd kardan, et "Suspiria" tuleb samasugune uimerdamine. Thanks, Guadagnino!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond

Re: Kutsu mind oma nimega

PostitusPostitas Ralf » 16. Jaanuar 2018, 14:29

Meeldivalt delikaatne ja tundeelamuslik lugu. Võetud üles 35mm filmile, Itaalia päikseline miljöö on kena, dialoog mõnes stseenis lummav. Ei saa ka lahterdada antud teost lihtsalt geifilmiks, see on ka kurblik esimese armastuse ja teismeea segaduse lugu. Filmi üks saavutusi on tormiliste tunnete väljendamine väga õrnas keeles ja mitte pealetükkivalt, mind väga köitsid väikesed pilguheidud ning puudutused, mida Oliver ja Elio salamisi vahetavad. Eriti võrreldes "Õnnistatud maaga", kus armunutel oli palju füüsilisem ja jõulisem kontakt. Aga mulle ei mõjunud filmis kujutatud suhe nii suurelt ja võimsalt, kui oleks pidanud. Ei tekkinud päris tunnet, et Oliveriga kohtumine oli Elio jaoks elu muutev kogemus vms ning lõpp ei kurvastanudki eriti. Ühesõnaga saamata jäid need emotsioonid, mida film üritas pakkuda.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3

Mine Filmid

• Statistika
  • Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Rasmus ja 4 külalist