Salajased paberid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Salajased paberid

PostitusPostitas JazZ- » 24. Detsember 2017, 01:13

Salajased paberid
The Post (2017)

1971. aasta juunis asusid New York Times, Washington Post ja USA suurimad ajalehed vapralt kaitsma sõnavabadust ning avaldasid nn Pentagoni paberid, kajastades valitsuse saladuste ulatuslikku kinnimätsimist, mis kestis 40 aastat ja millega oli seotud neli USA presidenti. Washington Posti Katherine Graham (Streep), riigi esimene naissoost ajalehekirjastaja, üritas oma rolliga alles harjuda. Ben Bradlee (Hanks), ajalehe ettearvamatu ja sihikindel peatoimetaja, katsus raskustesse sattunud kohaliku ajalehe positsiooni aga tugevdada. See üllatav duo pidi jõud ühendama ning võtma vastu julge otsuse toetada New York Timesi ja astuda vastu Nixoni administratsiooni enneolematule katsele ajakirjandusvabadust piirata.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Salajased paberid

PostitusPostitas Kadii » 27. Jaanuar 2018, 00:19

Ma ei oska neid ajaloolisi draamasid ikka üldse hinnata. Ei huvita ka ajakirjandus ja Ühendriikide poliitika. Aga noh, filmil endal iseenesest ei olnud otseselt viga ka. Sellepärast ei oska nagu hinne ka panna, 5/10 ilmselt.
Aga üleüldiselt ikka selline suh meh iga-aastane USA ajalooline must-have Oscarite nimekirjas, millega üldse suhestuda ei oska (vaata ka "Hidden Figures", tooks veel näiteid, aga ma enamasti ei hakka isegi proovima neid vaadata).
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

5.5/10

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2018, 02:42

Ega jah, üpris laisalt ja hambutult mõjus käesolev tõsieluline draama. Sedalaadi film, mille tegemisega saab Spielberg kinnisilmi ka hakkama. Näitlejad pakuvad ka täpselt seda, mida neilt nagunii ootaks. Teemasid on tegelikult mitu ja need mõjuvad relevantselt praegugi (naiste positsioon töökeskkonnas, ajakirjanduse roll tõe rahvani viimises), nii et huvitav on mõelda, kuidas aastakümneid vana lugu suhestub kaasaegse maailmaga, aga filmil lihtsalt ei tundu väga palju ambitsiooni olevat, justkui oleks see tehtud rutakalt "Spotlighti" tuules. Kaameratöö oli vahepeal väga hea, see on üks kindel kompliment mu poolt. Streep meeldib mulle alati, aga viimastel aastatel olen pigem nautinud tema lustakamaid osatäitmisi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Salajased paberid

PostitusPostitas JazZ- » 05. Märts 2018, 18:26

Olen küll teistes teemades vihjanud, et ma sellest filmist suurt ei pea, aga on saabunud aeg asi ametlikuks teha: "The Post" on Walteri Warreni hädine vend Oscar Baetty ehk laisalt pooltühja pastakaga kritseldatud Akadeemia suck-up. Vaen kihla, et kõik auhinnakomitee liikmed olid nagu "Huh, Steven Spielberg, Tom Hanks, Meryl Streep ja sõnavabadus - lõpuks ometi film, mille võin ilma vaatamata edasi hääletada, sest kahtlemata on tegu suurepärase teosega!" Õigupoolest ei ole "The Post" isegi halb või muul viisil märkimisväärne - lihtsalt väga turvalise valemiga turvalises vormis jutustatud lugu, mis kõikidest piiridest ohutusse kaugusesse hoiab.
Positiivsest küljest meeldisid mulle ajalehtede trükkimist näitavad kaadrid ja lisaks suutis see film tekitada teatava igatsuse aegade järele, kui hommikuse ajalehe ilmumine veel mingil määral tähtis sündmus oli. Negatiivsest küljest üritas see nagu vampiir draamat välja imeda inimestest, sündmustest ja paberitest, kus seda lihtsalt piisavalt ei olnud. Näiteks kui see naine lõpus telefoni kaudu kohtuniku sõnad ajakirjanduse rollist ette luges ja sellest tulenevaid liigutuspisaraid (edutult) tagasi hoida üritas, tegin mina sama, sest see oli lihtsalt nii ülepaisutatud ja võltsilt mõjuv stseen. Tüüpilised naised, manipuleerivad nutmisega endale Oscari-nominatsioone!

See mõnevõrra marvellik sequel'ile viitav lõpustseen oli see-eest küll väga naljakas.

5/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Salajased paberid

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. Märts 2018, 00:39

JazZ- kirjutas:See mõnevõrra marvellik sequel'ile viitav lõpustseen oli see-eest küll väga naljakas.

Lõpp oli tõenäoliselt filmi parim osa. Noh, üht-teist muud head oli ka, nt Nixoni kõnede kasutamine. Muus osas jagan eelkõnelejate muljeid.

5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist

cron