Astraal 4: Viimane võti

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 18. Detsember 2017, 16:02

Astraal 4: Viimane võti
Insidious: The Last Key (2018)

"Astraali" seeria neljandas osas kehastab Lin Shaye taas dr Elise Rainier'd, andekat selgeltnägijat, kes seisab sel korral silmitsi seni hirmsaima ja isiklikema kummitamisega, mis leiab aset ta oma lapsepõlvekodus.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 07. Jaanuar 2018, 01:26

Olin täiesti veendunud, et filmi lõpus oli terve saaga kõige suurem reveal, aga kahjuks olen ma James Wani (ja selle uue James Wani, kes IMDb profiilipildi põhjal tundub olevat lostinthemist) jaoks siiski liiga tark. Igatahes:

Spoiler :
Elise'i oma pojapoega aitama kutsunud naise nimi oli Lorraine!!!!!!!!!!!!! KÕIK tundus klappivat: "Conjuringide" tegevus toimub 70ndatel, kui Ed ja Lorraine on mingi 30-40 ja 2010. aastal oleks nad järelikult kuskil 70-80, mis vanavanemaks olemiseks on täitsa usutav vanus. Warrenite (oma isa suust kukkunud) poega mängiks seega Patrick Wilson, mis oleks naljakas, sest ma juba lause alguses ütlesin, miks see naljakas oleks. Natuke auklikuks muutis mu teooria tõsiasi, et "Conjuringi" 2. osas oli Warrenitel ainult tütar ja lisaks veel see, et Lorraine Warren üldse mõnele sensitiivile helistama peaks (pmst sama kui Alisa helistaks Nastjale). Nagu hiljem selgus, siis kahjuks kirjutasingi filmile lisakrediiti selle arvelt, et mul "Insidiousi" esimene osa siiani nägemata on ja polnud seega lihtsalt teadlik, et teine Lorraine'i nimeline tegelane seal juba ringi askeldab. Deemonid sind võtku, James Wan, et sa ainult viit erinevat nime tead. :vihane:


Mis ülejäänud filmi puutub, siis vist üsna keskmine Blumhouse: mõned jumpscare'id, mõned katsed nalja visata ja mõned enneolematud twist'id, mis tegelikult on enne olnud. Arvasin näiteks kohe, et

Spoiler :
Garzal mingi naine keldris, sest ainsad head meestegelased õudusfilmides on ebakindlad nohikud ja Patrick Wilson - igal juhul mitte kunagi inimesed, kelle nimi on Garza.


Veel küsimusi-kommentaare:
Spoiler :
Miks see Anna sinna pesuruumi konutama jäi, kui isal olid vahepeal käed-jalad Elise'i ahistamisega tööd täis?
Oleks selle aja jooksul jõudnud ennast ju vähemalt kuhugi mujale peita. Enda süü, et mõrvatud sai!

Spoiler :
Miks sellel kollil neid naisi keldris (ja kohvrites) vaja hoida oli? Lootsin, et sellele antakse mingi pisut konkreetsem seletus kui "sest ta oli kuri", sest tundus üsna sarimõrvarlik käitumine. Loodetavasti võtab Holden Ford kunagi järje üle, sest tahaks ikkagi teada, mis neid jeekimeid peale saatana innustab.

Spoiler :
Pisut ebamugav oli vaadata, kuidas Specks Imogeni suudles, sest Specks on mingi 30-40 ja "she was only 16 years old!" (või nägi vähemalt selline välja - IMDb arvab küll, et 29, aga ei saa temaga paraku nõustuda).


Kokkuvõttes üsna keskmine peredraama - või nagu mingi tüdruk filmi viimasel veerandil üle saali hõikas: просто прекрасный! Ainult, et pigem просто kui прекрасный.

5-6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Ralf » 07. Jaanuar 2018, 01:51

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Miks sellel kollil neid naisi keldris (ja kohvrites) vaja hoida oli? Lootsin, et sellele antakse mingi pisut konkreetsem seletus kui "sest ta oli kuri", sest tundus üsna sarimõrvarlik käitumine. Loodetavasti võtab Holden Ford kunagi järje üle, sest tahaks ikkagi teada, mis neid jeekimeid peale saatana innustab.

Spoiler :
Kui kolli all mõtled seda võtmetest sõrmedega deemonit, siis tema ei hoidnud kedagi keldris ega kohvrites.
Kohvritesse olid peidetud Elise'i isa poolt piinatud ja tapetud inimeste jäänused (Anna oli vaid üks paljudest). Tappis neid seepärast, et see võtmetega koll "sundis" teda nii tegema. Samamoodi manipuleeris Garzat, kelle ohver elusana keldrist leitakse. Seepärast Elise ütlebki deemonile temaga silmitsi seistes, et "sa kasutasid mu isa marionetina" vms.

Hinde panen sama mis sinagi. Veidi nõrgem kui kolmas ning palju nõrgem kui esimene ja teine.
Ma poleks antud loost üldse hoolinud, kui see poleks Elise'i minevikku nii teravalt puudutanud. Kogu see väärkohtlemise ja hingepiinade teema oli emotsionaalselt mõjuv, AGA mitte nii emotsionaalselt mõjuv kui Elise'i leppimine oma abikaasa kaotusega kolmandas osas.
Üks asi, mis mulle Lin Shaye puhul meeldib, et ta oskab vaimudest nii kõnelda, et ma vähemalt usun, et selle filmi maailmas võivad deemonid ja vaimud eksisteerida. Täiega rõõmustan, et temast seeria kulgedes tsentraalne tegelaskuju sai.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 07. Jaanuar 2018, 02:33

Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Miks sellel kollil neid naisi keldris (ja kohvrites) vaja hoida oli? Lootsin, et sellele antakse mingi pisut konkreetsem seletus kui "sest ta oli kuri", sest tundus üsna sarimõrvarlik käitumine. Loodetavasti võtab Holden Ford kunagi järje üle, sest tahaks ikkagi teada, mis neid jeekimeid peale saatana innustab.

Spoiler :
Kui kolli all mõtled seda võtmetest sõrmedega deemonit, siis tema ei hoidnud kedagi keldris ega kohvrites.
Kohvritesse olid peidetud Elise'i isa poolt piinatud ja tapetud inimeste jäänused (Anna oli vaid üks paljudest). Tappis neid seepärast, et see võtmetega koll "sundis" teda nii tegema. Samamoodi manipuleeris Garzat, kelle ohver elusana keldrist leitakse. Seepärast Elise ütlebki deemonile temaga silmitsi seistes, et "sa kasutasid mu isa marionetina" vms.


Spoiler :
Sellest sain aru küll, aga nagu sa isegi ütlesid, olid inimesed lihtsalt deemoni marionetid. Sellest, mis aga deemonit ennast sellisteks väga konkreetse käekirjaga kurjadeks tegudeks ajendas (sisuliselt ikkagi ju nagu vahendajate kaudu sarimõrvamine), ma filmist mingit eriti ammendavat seletust ei saanud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Ralf » 07. Jaanuar 2018, 02:37

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Miks sellel kollil neid naisi keldris (ja kohvrites) vaja hoida oli? Lootsin, et sellele antakse mingi pisut konkreetsem seletus kui "sest ta oli kuri", sest tundus üsna sarimõrvarlik käitumine. Loodetavasti võtab Holden Ford kunagi järje üle, sest tahaks ikkagi teada, mis neid jeekimeid peale saatana innustab.

Spoiler :
Kui kolli all mõtled seda võtmetest sõrmedega deemonit, siis tema ei hoidnud kedagi keldris ega kohvrites.
Kohvritesse olid peidetud Elise'i isa poolt piinatud ja tapetud inimeste jäänused (Anna oli vaid üks paljudest). Tappis neid seepärast, et see võtmetega koll "sundis" teda nii tegema. Samamoodi manipuleeris Garzat, kelle ohver elusana keldrist leitakse. Seepärast Elise ütlebki deemonile temaga silmitsi seistes, et "sa kasutasid mu isa marionetina" vms.

Spoiler :
Sellest sain aru küll, aga nagu sa isegi ütlesid, olid inimesed lihtsalt deemoni marionetid. Sellest, mis aga deemonit ennast sellisteks väga konkreetse käekirjaga kurjadeks tegudeks ajendas (sisuliselt ikkagi ju nagu vahendajate kaudu sarimõrvamine), ma filmist mingit eriti ammendavat seletust ei saanud.

Jaa, selles on sul õigus. Eks algusest peale on "Insidiousi" maailmas kehtinud seadus, et taamal (The Furtheris) on ära eksinud vaimud ja kurjad deemonid. Nagu "mees, kes ei saa hingata" kolmandas osas ning see punase näoga deemon esimeses osas (keda oli rõõm uues filmis silmata!). Nad ongi lihtsalt sitapead.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Ralf » 07. Jaanuar 2018, 02:47

P.S. Elise'i koera nimi on Warren ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 07. Jaanuar 2018, 02:54

Ralf kirjutas:P.S. Elise'i koera nimi on Warren ;-)


Hah!

Spoiler :
Suurepärane näide saaga loojate alatusest: tekitada petlik lootus, et kauges tulevikus on oodata järge deemonist, kes mehi loomadeks muudab. Nagu päriselt, selline tie-in teeks sellest minu silmis umbes 10 korda parema seeria.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas ruut » 10. Jaanuar 2018, 18:42

Ralf kirjutas:Ma poleks antud loost üldse hoolinud, kui see poleks Elise'i minevikku nii teravalt puudutanud. Kogu see väärkohtlemise ja hingepiinade teema oli emotsionaalselt mõjuv, AGA mitte nii emotsionaalselt mõjuv kui Elise'i leppimine oma abikaasa kaotusega kolmandas osas.

Võin julgelt väita, et pigem poetaksin hommikul söödud keedusalaami- ja juustuvõiku mälestuseks ühe pisara, kui et saaksin kuidagi olla emotsionaalselt liigutatud selles äranämmutatud klišeelises juras, mis kinoekraanile valgus.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Rasmus » 12. Jaanuar 2018, 16:03

Jumala okei. Kuna "Astraal" on nüüdseks saanud täiskohaga õudusfilmiseeriaks, on uue osa ülesanne tuua tagasi see, mis varasemast meeldinud, ja asju natukene edasi arendada. Minu meelest tullakse sellega kenasti toime. Ei ole mina iial kuulnud, et keegi "Reede 13: osa 4" kallal vinguks, kuna see on eelmistega liiga sarnane. Iga kord ei peagi pinnast murdma. Ja Lin Shaye on võrratu. - 7/10

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Elise'i oma pojapoega aitama kutsunud naise nimi oli Lorraine!!!!!!!!!!!!! KÕIK tundus klappivat: "Conjuringide" tegevus toimub 70ndatel, kui Ed ja Lorraine on mingi 30-40 ja 2010. aastal oleks nad järelikult kuskil 70-80, mis vanavanemaks olemiseks on täitsa usutav vanus. Warrenite (oma isa suust kukkunud) poega mängiks seega Patrick Wilson, mis oleks naljakas, sest ma juba lause alguses ütlesin, miks see naljakas oleks. Natuke auklikuks muutis mu teooria tõsiasi, et "Conjuringi" 2. osas oli Warrenitel ainult tütar ja lisaks veel see, et Lorraine Warren üldse mõnele sensitiivile helistama peaks (pmst sama kui Alisa helistaks Nastjale). Nagu hiljem selgus, siis kahjuks kirjutasingi filmile lisakrediiti selle arvelt, et mul "Insidiousi" esimene osa siiani nägemata on ja polnud seega lihtsalt teadlik, et teine Lorraine'i nimeline tegelane seal juba ringi askeldab. Deemonid sind võtku, James Wan, et sa ainult viit erinevat nime tead. :vihane:
Spoiler :
Pisut ebamugav oli vaadata, kuidas Specks Imogeni suudles, sest Specks on mingi 30-40 ja "she was only 16 years old!" (või nägi vähemalt selline välja - IMDb arvab küll, et 29, aga ei saa temaga paraku nõustuda).

Spoiler :
1. Mõtlesin ka esimese hooga Lorraine Warrenile (kuna esimene "Astraal" väga ammu nähtud ja ma hui neid tegelaste nimesid mäletan), aga kuna päris Lorraine on veel elus ja "Conjuringi" seeriaga somewhat seotud, siis vaevalt ta enda tegelast niimoodi kasutada lubaks. Kui olud oleks veits teised (mõlemad seeriad toimuksid samas universumis), oleks selline twist ülikõva. Also, Whannell kirjutas "Astraali" varem kui "Kurja kutsumine" üldse töösse läks, nii et nimede seos on ilmselt pigem juhuslik.

2. Tehniliselt mängib Whannell vist endast 8 aastat nooremat tegelast, ehk ta oleks varastes 30ndates. Kuna, noh, tegemist on kaheksa aastat tagasi valminud filmi eellooga. Mind kummastas rohkem see, et Elise'i 70-aastase venna tütred nii noored olid, 40-50 oleks tundunud loogilisem vanus. Ilmselt tahtis Whannell lihtsalt lõpetuseks mingit kuuma tšikki suudelda, kuna selle filmi kirjutamine olevat paras piin olnud.

ruut kirjutas:Võin julgelt väita, et pigem poetaksin hommikul söödud keedusalaami- ja juustuvõiku mälestuseks ühe pisara, kui et saaksin kuidagi olla emotsionaalselt liigutatud selles äranämmutatud klišeelises juras, mis kinoekraanile valgus.

Eriti ülbeks oled läinud. (N)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 13. Jaanuar 2018, 19:29

Rasmus kirjutas:
Spoiler :
1. Kui olud oleks veits teised (mõlemad seeriad toimuksid samas universumis), oleks selline twist ülikõva.

2. Also, Whannell kirjutas "Astraali" varem kui "Kurja kutsumine" üldse töösse läks,

3. nii et nimede seos on ilmselt pigem juhuslik.


Spoiler :
1. Kui seeriad oleks ametlikult samas universumis toimunud, siis poleks see ausalt öeldes suurem asi twist olnud. Minu jaoks oleks selle lahedaks teinud just tõsiasi, et siiani on seoseid seeriate vahel eitatud ja siis oleks olnud mingi: "HAHAHAHA, TÕMBASIME TEID HANEKS!!!!"

2. Kuidas see midagi mõjutama peaks? Joss Whedon kirjutas "Buffy" varem kui "Angel" üldse töösse läks.

3. Jah, ma juba ütlesin seda.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Rasmus » 13. Jaanuar 2018, 22:13

Fuck off, ma lihtsalt arutlesin su mõtete üle ja jagasin taustainfot, mitte ei vaielnud sulle vastu.

Spoiler :
1. Ei pidanud silmas seda, et "ametlikult samas universumis", vaid seda, et kui üks neist ei põhineks päris inimestel (mistõttu ei saa seeria piiridega eriti mängida), oleks pööre tehtav. Ehk siis kaks seeriat, mis toimuksid mõlemad fiktiivses maailmas.

2. Mida? Mu point oli, et siis kui "Astraalis" pandi tegelase nimeks Lorraine, ei teadnud veel keegi, et Wan Lorraine Warreni (ja tema mehe) tegude põhjal filme väntama hakkab ja seetõttu veel ühest Lorraine'ist filmi peab tegema.

3. Ei öelnud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas JazZ- » 13. Jaanuar 2018, 22:48

Rasmus kirjutas:Fuck off, ma lihtsalt arutlesin su mõtete üle ja jagasin taustainfot, mitte ei vaielnud sulle vastu.

Spoiler :
1. Ei pidanud silmas seda, et "ametlikult samas universumis", vaid seda, et kui üks neist ei põhineks päris inimestel (mistõttu ei saa seeria piiridega eriti mängida), oleks pööre tehtav. Ehk siis kaks seeriat, mis toimuksid mõlemad fiktiivses maailmas.

2. Mida? Mu point oli, et siis kui "Astraalis" pandi tegelase nimeks Lorraine, ei teadnud veel keegi, et Wan Lorraine Warreni (ja tema mehe) tegude põhjal filme väntama hakkab ja seetõttu veel ühest Lorraine'ist filmi peab tegema.

3. Ei öelnud.


Ma ei vaielnudki, lihtsalt juhtisin tähelepanu, et su arutlus sisaldas ebavajalikus koguses targutamist.

Spoiler :
1. Olgugi, et "Conjuringide" juhtumid on tõesti 100% päriselt sündinud (nagu ka Ed ja Lorraine), siis tahaks arvata, et see 2. osas olnud Warrenite pereelu kajastus oli küll piirimaastiku Schengen. Lisaks tuletan meelde, et "Annabelle" toimub ametlikult "Conjuringiga" samas universumis ja selle viimasel osal ei olnud tegelikult eksisteerivate inimestega oluliselt suuremat seost kui "Astraalidel". Ehk see "fiktiivset maailma ei saa päris maailmaga segada!!!" pole minu jaoks eriti pädev argument, võib-olla ei tasuks lihtsalt rahaliselt ära (kui Lorraine Warren on nii ahne nagu ma teda kujutan olevat).

2. Teoorias võis see plaan juba eksisteerida.

2. ja 3.

JazZ- kirjutas:Nagu hiljem selgus, siis kahjuks kirjutasingi filmile lisakrediiti selle arvelt, et mul "Insidiousi" esimene osa siiani nägemata on ja polnud seega lihtsalt teadlik, et teine Lorraine'i nimeline tegelane seal juba ringi askeldab.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Astraal 4: Viimane võti

PostitusPostitas Rasmus » 13. Jaanuar 2018, 23:00

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
1. Olgugi, et "Conjuringide" juhtumid on tõesti 100% päriselt sündinud (nagu ka Ed ja Lorraine), siis tahaks arvata, et see 2. osas olnud Warrenite pereelu kajastus oli küll piirimaastiku Schengen. Lisaks tuletan meelde, et "Annabelle" toimub ametlikult "Conjuringiga" samas universumis ja selle viimasel osal ei olnud tegelikult eksisteerivate inimestega oluliselt suuremat seost kui "Astraalidel". Ehk see "fiktiivset maailma ei saa päris maailmaga segada!!!" pole minu jaoks eriti pädev argument, võib-olla ei tasuks lihtsalt rahaliselt ära (kui Lorraine Warren on nii ahne nagu ma teda kujutan olevat).

2. Teoorias võis see plaan juba eksisteerida.

Spoiler :
1. Aa, õige muidugi, "Annabelle'i" olin täitsa unustanud, aga tahaks arvata, et selle fiktsiooni võimalikkust tingib asjaolu, et looga pole seotud ükski päriselt eksisteerinud inimene (vähemalt mitte tuntud ja elus inimene, vist?). Ei ole selle backstory'ga eriti kursis. Vast oleks pädevam argument, et juhul kui "Insidious" ja "Conjuring" seotaks, oleks ametlikult kinnitatud, et viimane neist ei taotle sarnasust reaalsete juhtumitega. Ja seda vaevalt Lorraine tahaks.

2. Nõus.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 85 külalist