78/52

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

78/52

PostitusPostitas Rasmus » 04. Detsember 2017, 00:50

78/52
78/52: Hitchcock's Shower Scene (2017)

Alfred Hitchcocki 1960. aastal esilinastunud "Psühho" on midagi enamat kui lihtsalt üks film ja sestap pole mingi ime, et see enam kui 55 aastat tagasi valminud linateos ikka veel rohkelt tõlgendamisvõimalusi pakub. Alexandre O. Philippe ("Dokfilm surnutest") dokumentaalfilm keskendub esmajoones "Psühho" keskmes olnud legendaarsele dušistseenile ning vaatleb seda mitmest eri perspektiivist, alates taustalugudest ekraani taga ja filmitegijate mälestustest, lõpetades süvauuringute ja akadeemiliste analüüsidega.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 78/52

PostitusPostitas Rasmus » 04. Detsember 2017, 01:54

Gotta love see sahin saalis, kui inimesed aru said, et Jamie Lee Curtis on Janet Leigh tütar. Äärmiselt huvitav sisevaade minu jaoks ühte olulisemasse filmi, mis avas tahke, mida näiteks "Hitchcock" või IMDb trivia-sektsioon pole puudutanud. Rääkima on leitud suurepärased ja asjatundlikud inimesed originaalsete mõtete ja ägedate taustalugudega. Piruka võtab Janet Leigh kehadublant, ääretult sümpaatne naisterahvas, kel kõnelenutest oli ainsana au stseeni filmimisel ka kohal viibida ‒ sellised mälestused on fännide jaoks kulla hinnaga. Olin seansi eel hirmul, et kuidas küll see poolteisttund ühe stseeni analüüsiga täidetakse, aga see oli tõesti andekalt lahendatud, lahates kurikuulsa dušisteeni kaudu väga palju muudki põnevat. Lõplikult müüdud olin siis, kui näidati stseeni Fulci "Cat in the Brainist", mis on nii obskuurne teos, et pidasin end siiani ainukeseks, kes sealt viiteid "Psühhole" avastanud on (ja neist kirjutanud). Aga võta näpust, kodutöö on tehtud ja oi-oi kui põhjalik! Ainukese kaebusena ehk see, et oleks tahtnud Oz Perkinsit rohkem kuulata, aga see on pigem tingitud mu isiklikust huvist ta isa vastu.

78/52
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 78/52

PostitusPostitas JazZ- » 06. Detsember 2017, 00:59

Filmi parim hetk oli kui Aaron Moorhead ja Justin Benson Marion Crane'i kätest rääkisid ja mitte põhjusel, et mul jäsemete suhtes väga suur huvi oleks.

7/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist

cron