Lõputu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lõputu

PostitusPostitas JazZ- » 01. Detsember 2017, 20:11

Lõputu
The Endless (2017)

Kaks venda naasevad sekti, millest nad aastaid tagasi lahkusid ning avastavad, et kogukonna hullumeelsete uskumuste taga on esialgu arvatust peidus midagi palju veidramat.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lõputu

PostitusPostitas JazZ- » 05. Detsember 2017, 18:21

TÄIESTI KIRJELDAMATU JAMA, et "Lõputut" nüüd mõnda aega rohkem kuskil näha ei saa, sest tegemist on vaieldamatult (see tähendab, et ma pole avatud diskussioonile) nii tänavuse PÖFFi kui tegelikult üldse terve aasta parima filmiga. Otsustasin seda pikemalt kaalumata kohe järgmisel päeval uuesti vaatama minna, kuigi pelgasin õige pisut, et teine kord kustutab mingi osa sellest esmavaatamisjärgsest vaimustusest. Kõigi suureks rõõmustuseks võin aga teatada, et armastan (nii kaamerate ees kui taga olnud) Aaronit ja Justinit endiselt sama palavalt kui pärast meie esimest kohtumist.

Olen juba mitu päeva oma tundeid kuidagi sõnadesse panna üritanud (seekord filmi, mitte Aaroni ja Justini osas), aga mõtete koondamisega on mul endiselt sama suuri raskusi kui Michael Scottil töötajate omaga. Õnneks olen ma nüüd Filmiveeb.ee meeskonna liige ja teil ei tohiks olla põhjust mu sõnades kahelda, isegi kui need arusaadavaid lauseid ei moodusta.

Alustuseks võiks öelda, et H. P. Lovecraftiga kasutan ma veel formaalset teie-vormi, see-eest olen avastanud, et tähis "lovecraftilik" mingi asja kirjelduse juures on üldiselt hea märk. Ise kasutaksin "Lõputu" iseloomustamiseks hoopis sõnu "nagu", "Sam", "ja", "Dean", "Winchester", "läheks", "Losti", "universumis" ja "Jonestowni". Võib-olla on mu vendlussuhetesse puutuv silmaring lihtsalt liiga väike, aga Aaroni ja Justini omavaheline dünaamika viskas kogu aeg mingeid "Supernaturali" flashback'e ette, muuhulgas näiteks selle ja selle stseeni. Lisaks näeb Aaron isegi natuke Jared Padalecki moodi välja, samasuguste eksinud kutsika silmadega. Kui välja jätta tõsiasi, et see vendade omavaheline banter mulle suurt rõõmu valmistas, siis oli sisu nii müstika kui selle taga peituva mõtte poolest vähemalt samaväärselt paeluv. Üsna palju kuid tules, aga minu jaoks töötas kõik laitmatult, alustades suurepärastest näitlejatest ja lõpetades... (<-- meta!) Aga noh, nagu Aaron ja Justin isegi ütlesid, siis pidid nad osatäitjate leidmiseks ka ülemaailmsed otsingud korraldama. Kui esmaklassilised peaosalised välja jätta, siis tuleks ära märkida ka näiteks Tate Ellingtoni etteaste, see pisut davidmiscavigelik välimus ja silmadest peegelduv kogu maailma kurbus oli nagu enam-vähem kõik, mida ma ühelt healt kultusjuhilt ootaks. Ausalt öeldes loodan, et keegi mitte kunagi Aaronile ja Justinile raha ei anna, sest mulle tundus, et osad madala eelarve sunnil langetatud valikutest olid just need, mis aitasid filmi nii võluvaks muuta või sundisid vähemalt keskmisest rohkem leidlikkust kasutama. Lisaks oli tunda, et nad tegid suht seda, mida tahtsid teha ja kui ma oleks Andrus Vaarik või see lostinthemisti sõber, siis oleks Q&A ajalt neilt küsinud: "Te naudite seda täiega, eks?". Kuigi "House of the Rising Sun" käib vist üsna tihti "kõige ülekasutatumad lood filmides" edetabelitest läbi, siis olen enam-vähem kindel, et see lugu kirjutati just "Lõputu" jaoks. Või noh, hea valik vähemalt, sest keegi ei tea päris täpselt, kust see lugu tuli, nii et filmi müstilise atmosfääriga hea tie-in. See tahvlil olnud matemaatikakribu, mis pidi olema segu erinevatest aegruumi seletada püüdvatest võrranditest, jääb mind küll natuke piinama, sest seal oli mingi üksik summamärk sees, mille taga ühtegi liidetavat polnud ja tahaks teada, kas see oli nagu mingi sihilik sümboolsus (lõputu summa eimillestki?) või lihtsalt apsakas, aga Q&A ajal seda terve kinosaali ees lahkama hakata oleks olnud isegi minu kohta liiga douche käitumine.

Pilt

Aaroni "Resolution" - "The Endless" - "The Endless II" triloogiaidee on enam-vähem kõige toredam asi, mida ma eales kuulnud olen.
Spoiler :
"The Endless II" on täpselt sama film, mis "The Endless", lihtsalt uuesti.

Ahjaa, kui keegi küsis, kas film tervenisti oli ka loop ja Aaron selle peale vastas, et ta ei taha, et me rahulikult magada saaks ja ei hakka seda avalikustama, aga iseenesest on filmis vastus sellele küsimusele olemas, siis see ju sisuliselt ikkagi samaväärne "jah"-iga, sest hui seal kuskil on mingi viide sellele, et nad tegelikult tsüklis pole. Lahendust ei leidnud ma küll ka teisel vaatamiskorral üles, aga väga ei kurvasta, sest uuel võimalusel kavatsen seda filmi veel lõputult vaadata.


10/10

Mis arvad, Forzelius? (Negatiivse hinnangu eest saad igal juhul hoiatuse.)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lõputu

PostitusPostitas Forzelius » 05. Detsember 2017, 18:51

JazZ- kirjutas:Mis arvad, Forzelius?


was good
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron