Sugupoolte heitlus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sugupoolte heitlus

PostitusPostitas JazZ- » 25. November 2017, 13:59

Sugupoolte heitlus
Battle of the Sexes (2017)

Veenuse ja Marsi vahemaa olla keskmiselt 120 miljonit kilomeetrit, aga aegajalt need planeedid siiski põrkuvad ning siis on oodata suuremas koguses sädemeid. Nagu aastal 1973, mil naiste tennise valitsev maailmameister Billie Jean King (Emma Stone) ning endine meeste maailmameister ja paadunud elupõletaja Bobby Riggs (Steve Carell) kohtusid väljakul, et tõestada veenvalt, kumb on siis ikkagi tugevam ja kumb õrnem sugupool.

Kuigi sel koheselt "Battle of Sexes" (Sugupoolte heitlus) nime omandanud matšil, millest sai enam kui 90 miljoni televaatajaga üks kõigi aegade vaadatumaid spordisündmusi, on filmis oluline koht, pole "Sugupoolte heitlus" kindlasti lihtne spordifilm, vaid pigem pilguheit tänapäevase, 90% ulatuses libastuvatest kuulsustest ja räpastest skandaalidest toituva meedia algkooliaega. Billie Jean on oma orientatsiooni poolest seksuaalses segaduses, oma rikka naise (Elisabeth Shue) kulul elav mängusõltlane Riggs pole tegelikkuses võibolla selline seksistlik põrsas, aga näeb müügimehena, et just sellise lähenemise toel on võimalik kogu tsirkus suursponsoritele isuäratavaks muuta. Lisaks mees- ja naistennisistide palgalõhe ning kroonikakaadrid tollaste kuulsuste intervjuukatketega, miles kõlavad seisukohad tekitavad kohati tunde, et näidatakse mõnd Borati reportaaži.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3805
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Sugupoolte heitlus

PostitusPostitas Rasmus » 07. Jaanuar 2018, 22:00

Kehvake. Ei tööta komöödia, spordifilmi ega draamana. Võib-olla oleks paremini välja tulnud, kui naine poleks lavastanud? - 5/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5000
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Nakatomi Plaza

Re: Sugupoolte heitlus

PostitusPostitas JazZ- » 09. Jaanuar 2018, 23:55

Olen juba novembrist saati üritanud selle filmi kohta midagi kurja kirja panna, aga kuna mul on hirm, et mu vihased sõnad mingil moel Steve Carellini jõuavad ja tema südame murravad, pole ma seda teha julgenud. Niisiis tahan, et järgnev info kindlasti kuhugi protokolli kirja läheks: postituses sisalduval kriitikal pole Steve Carelliga MITTE MINGIT seost, sest ta on absoluutselt kõige sümpaatsem inimene terves maailmas ja see paistab ka igast ta rollist välja, kui kõvasti ta seda ka "Foxcatcheris" varjata poleks püüdnud (ja see on ka ainus vähegi loogiline põhjus, miks ta tolle filmi meespeaosa Oscarist ilma jäi). Kui Steve'i karisma ja mõned enam-vähem toimivad naljad välja jätta, mõjus "Battle of the Sexes" üldpildis aga väga meeleheitlikku katsena riiulisse mõned trofeed teenida, sest võeh... Kogu LGBT ja võrdõiguslikkuse temaatika jättis lihtsalt kuidagi võltsi ja pealesurutud mulje, grunt'isin lõpus juba nagu Tom Hardy "Taboos" ja rikkusin sellega ilmselt minu kõrval istunud Sander Õiguse (või kellegi, kes näeb välja nagu Sander Õigus), vaatamiselamuse ära. Kui see geirätsep ütles, et kunagi saabub aeg, kui me võime armastada, keda tahame, mõtlesin igatahes, et armastuse võiks üldse ära keelata, kui see annab ettekäände filmides nii hirmsaid one-liner'eid loopida.

6/10, sest Steve Carelli filmile väiksemate punktide andmine on ilmselt Taeva karistusseadustiku mõne paragrahvi raske rikkumine.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3805
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Sugupoolte heitlus

PostitusPostitas Rasmus » 10. Jaanuar 2018, 00:53

Indeed, 100% nõus ja on mõnevõrra irooniline, et feministlike ideedega filmi tugevaim osa on mees, kes ilget misogüüni kehastab. Sest ilma Carellita poleks siin tõesti midagi vaadata olnud. Ma pole sündmustega, millel selle filmi tegevustik põhineb, vähemalgi määral kursis, aga tekkis minulgi tunne, et lugu on fabritseeritud toetamaks agendat, mida see tegelikult paljuski hoopis õõnestab.
Spoiler :
Palju õnne, Billie Jean, et sa lesbi oled, oma ustavat abikaasat petad sa sellegipoolest. Ja kas oli vaja näidata, et Carell hetkekski ei treeni ja hoopis basseini ääres lebotab ‒ mis saavutus see siis on, kui maailma parim naistennisist talle pärast napilt pähe teeb? Sealjuures võit vist isegi ei olnud nii napp, aga film jätab vägisi mulje, nagu oleks tasavägine võistlus olnud.
Juhul kui need sündmused siiski ka reaalselt sellise järjestuse ja kontekstiga aset leidsid, jääb üle süüdistada vaid Billie Jeani, et ta niivõrd klišeelist ja propagandistliku tähendusega elu elas.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5000
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Nakatomi Plaza


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron