Marrowbone’i saladus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Marrowbone’i saladus

PostitusPostitas JazZ- » 22. November 2017, 16:20

Marrowbone’i saladus
Marrowbone (2017)

1969. aasta. Ameerika maapiirkond. Jack ja tema õde Jane ning vennad Billy ja Sam elavad vanas Marrowbone'i majas, lagunevas farmis, mis kuulus nende ema vanatädile ja on aastaid tühjana seisnud. Jackil, Jane'il, Billyl ja Samil on maailma ees saladus. Surm on aga alles esimene paljudest saladustest, mida vana Marrowbone'i maja seinad varjavad.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Marrowbone’i saladus

PostitusPostitas JazZ- » 10. Detsember 2017, 02:06

Ärge laske ennast petta - hoolimata plakati oskuslikust valest EI MÄNGI "Marrowbone'is" peaosa Rupert Grint. Nimelt läksin ma kinno just sellise ootusega ja pidin pettuma - seda viimast küll siiski rohkem filmi sisu kui George MacKayks osutunud doppelgängeri pärast. Algus tundus päris paljutõotav: rõhutud olekuga lapsed, vana lagunenud maja, tuules kolksatas uks, erinevalt Terminaatori loost paistis nende sealolek aga siiski saladus olevat. Sellest hetkest hakkaski kõik allamäge minema: kui juba tund aega filmist oldi keerutatud lihtsalt selle ümber, et nad midagi kohutavat varjavad, aga polnud sellise näoga, et seda kunagi elaboreerida kavatseks, muutusin kurjaks (võimalik, et suurel osal poltergeistidest samasugune saamislugu).

Pilt
75% "Marrowbone'ist"

Võivad ju enda ilusaid looduskaadreid näidata, aga rohtunud teed pole piisavad, kui need absoluutselt mitte kuhugi peale paari nõrga jump-scare'i välja ei vii. Olin enam-vähem täiesti kindel, et "Marrowbone" baseerub mingil raamatul, sest jättis täpselt samasuguse augulise mulje nagu romaanide filmiks pressitud ekraniseeringutel kombeks on - nagu oleks mõned olulised detailid lihtsalt kuhugi kaduma läinud.* Allie tundus näiteks täiesti suvaline lisand - filmi alguses oli temaga täpselt ÜKS pooleminutiline stseen, mille lõpus küll öeldi, et ta on nüüd üks nende seast, mis pidi vist nagu kogu puuduliku karakteriarengu ära katma ja vaataja uskuma panema, et tal kogu Marrowbone'i kambaga tugev side on, aga EI PANNUD.

*
Spoiler :
Filmi lõpus leiti õnneks enamus neist siiski pööningult üles.


Lisaks pole ma kindel, kas Sami kehastanud väike poiss oli väga halb või väga hea näitleja, sest hakkasin naerma absoluutselt iga kord, kui ta nutma puhkes, sest ta jorin kõlas nii ebausutavalt. Samas olen jälle näinud, kuidas väiksed lapsed ka päriselt seda tüütut fake nuttu teevad, et enda jäätise mittesaamisest tulenevale õnnetule elule tähelepanu juhtida, nii et kui see nende eesmärk oli, siis loodan sellele pisikesele junnile lähitulevikus Oscarit.

Läksin üsna närvi, kui Billy enda tikkudega seal kuskil keldris jauras, ME NÄGIME ENNE, et teil on taskulamp.

Õnneks siiski päris hea lõpplahendus.

Spoiler :
Iseenesest see "The Boy" stiilis väikse žanripööre oli küllalt positiivne, aga minu meelest ei realiseeritud selle twist'i täit potentsiaali. "Täie potentsiaali" all pean loomulikult silmas Jacki mõrvariks osutumist - see oleks päris NORM olnud. Lisaks tundus sellele isegi vihjeid olevat: Tomi kael jooksis samast kohast verd, kuhu Jack "oma isa" pussitas. Kahjuks olid jutumärgid siiski ebavajalikud. (<-- Mu eesti keele õpetaja pärast mu kirjandite parandamist.)

Olin üsna elevil, kui see pööre ilmet võtma hakkas, sest ühtlasi oli mulle just meelde tulnud, kus ma Alliet kehastanud Anya Taylor-Joyd varem näinud olin ja "Marrowbone'i" reveal tundus selle taustal ekstranaljakas. Kuigi "ekstranaljakas" polnud ilmselt päris see suund, kuhu nad pürgisid.


Pilt

Kõrvalistel teemadel: kuna mu kõrval (ha!) istunud võõras noormees hargutas nii laialt, et tema jala ja minu kohvitopsi vahele just eriti palju vaba ruumi ei jäänud, õnnestus mul filmi jooksul korduvalt sõrmedega ta põlve silitada. Loodetavasti tema jaoks väga #MeToo kogemus polnud. Ütleks küll, et ta oli selle vaimse trauma mingil määral ära teeninud, sest jõi terve filmi mingit kohutavalt vängelt haisevat kanget alkoholi, aga see kalduks vist juba ohvri süüdistamiseks.

6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 120 külalist