Vee puudutus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Vee puudutus

PostitusPostitas JazZ- » 21. November 2017, 00:32

Vee puudutus
The Shape of Water (2017)

Veneetsia filmifestivali peaauhinna Kuldlõvi võitnud meisterlavastaja Guillermo del Toro tumedates toonides muinasjutt "Vee puudutus" jutustab külma sõja ajal aset leidva loo salajases USA laboratooriumis töötavast tummast koristajast Elizast (Sally Hawkins), kes tutvub laborisse lukustatud salapärase olendiga.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Rasmus » 28. Jaanuar 2018, 21:39

Väga eriskummaline elamus. Ma ei tundnud filmi jooksul kordagi, et ma eriliselt vaimustatud või meelelahutatud oleks, aga tagantjärele olen lihtsalt võlutud. Kaunis lugu, mida kontekstita nähes ei oskaks iial pakkuda, et see Oscarile pretendeerib. Tuli "A Cure for Wellness" meelde ― too oleks võinud samuti kriitikute heakskiidu pälvida. Kummastav näha filmi, kus ühtegi noort ega klassikaliselt ilusat inimest pole. Väga julge tükk, igas mõttes.

4/5

Kes screenerit vaatasid, on p*ded!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Kadii » 02. Märts 2018, 23:46

Ma tunnen ennast viimasel ajal siin sama pahuralt kui Eastwood "Gran Torinos", aga ma tahaks tegelikult kuulda, miks te kõik sellest nii vaimustuses olete?
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

7/10

PostitusPostitas Ralf » 03. Märts 2018, 00:22

Mina ei ole kahjuks vaimustuses. Ebakonventsionaalseid armastuslugusid vaatan rõõmuga ning del Toro kuulub visionääride hulka, kelle säravat fantaasialendu ja tehnilist osavust ma läbi aastate püsivalt nautinud olen, kuid käesolev lugu jäi lihtsalt kuidagi põgusaks ja väheütlevaks. Antropomorfse mereolendi ja introvertse naise ühte voodisse panemine üksinda mu jaoks nii ainulaadselt või söakalt ei mõju. Jah, filmis leidub kõnekaid detaile ja elemente ning del Toro on neist ladusa terviku loonud, kuid ma oleks tahtnud pääseda sügavamale - mõista paremini nt Michael Shannoni tegelast, romantiliste tunnete väljakujunemist Elizas, koletise sisemaailma. Keedumunade veeretamisest ja maagilisest juuksekasvatamisest jäi väheks. Võimalik, et film ajapikku mu südames oma koha leiab, sest ma kindlasti tahaks seda veel näha ning ühtlasi mäletan hästi, kuidas pärast "Pacific Rimi" nägemist nördinult mõtlesin, et stoori oli hirmus rudimentaarne, kuid ometi sai minust üsna suur "Pacific Rimi" fänn. del Toroga kipubki justkui nii olema, et ta ei kirjuta väga mitmekülgseid ja rikkalikke lugusid, aga kompenseerib silmapaistva teostusega. Ma muidugi nüüdseks juba tean, et del Toro filmid on visuaalselt efektsed ja kui (pea)tegelaseks mingisugune olend, siis ta suudab mind veenda. Doug Jonesi amfiibmeest jälgides ma ei mõelnudki üldse, et see on ju kostüümis mees. Uskusin seda elukat. Aga jah, terve see lugu tundus pigem nagu mingi hästi laheda filmi kõrvalliin. Saan aru, et film kõneleb läbi fantaasia probleemidest, mis praegu aktuaalsed on, ja ma kiidan del Torot, et ta ei ignoreerinud ka peategelaste seksuaalsust, kuid ühtlasi tunnen, et ta on enamaks võimeline. Ilmselt on see küll tema kõige täiskasvanulikum film.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Kickflick » 03. Märts 2018, 10:04

Kas just nüüd väga vaimustuses, kuid elamuse sain küll kätte. Armastuslugu oli küll lihtsakoeline, kuid selle eest paelus mind kõige enam eriskummaline atmosfäär, mis kogu vaatamise nauditavaks tegid. Karakterid olid huvitavad ja ka näitlejate valik mõjus värskendavalt.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 04. Märts 2018, 22:34

Kui mõne teise uuema linateose puhul (nt "Stalini surm", "Salajased paberid" või "Kolm reklaamtahvlit linna servas") filmiveeblaste arvamustele pilku peale heites oleks neile kahe käega alla kirjutanud (mistõttu ei pidanud ka "+1" sisuga postituse tegemist vajalikuks), siis "Vee puudutus" mind paraku ei kõnetanud.

Ei pea seda täielikult ebaõnnestunud filmiks, aga ootasin 13 Oscari nominendist midagi enamat. Teatavat rõõmu pakkus Michael Shannoni õnnestunud roll (tegelikult ei ole etteheiteid ühelegi osatäitjale), kuid film tervikuna jättis soovida, tekitades teatava rahutu emotsiooni. Tagantjärele targana oleks pigem reklaamtahvleid teist korda vaadanud.

5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 05. Märts 2018, 01:09

Muutsin postitust veidi. Öised postitused tuleks jäta hommikuvarna.

No ma teen siis ise selle "+1" postituse seekord UC arvamusele.

Isegi kõige parema tahtmise juures ma ei suuda mõista, kuidas see film sai 13 Oscari nommi. Ma sain aru ühiskonna kriitikast ja nod'idest aga mind see ei puudutanud mitte kuidagi.
Enamus asju tundusid filmis kiirustatuna (eriti teatud romansi tekitamine) ning minul ei tekkinud mingit sidet nendega. Ei tule esimese hooga ühtegi nüanssi meelde, mida ette ei näinud. Pigem tuli anda lihtsalt aega, et süžee end ettearvatavalt välja mängiks. Vahel ikka kaasneb sellega mingigi emotsionaalne payload aga seekord jäi see tulemata.

Kindlasti leian ka, et USA vaataja näeb seda filmi teise pilguga kui meie siin, mis on mõistetav ja ehk see on selle kiidulaulu tekitanud. Üldjoontes ma siiski olen hämmelduses, et see nii taevani kiidetud film on.

Et ma ei oleks ainult vinguv vanamees: Shannon oli filmi särav täht (nagu eelnevalt öeldud, ükski näitleja tegelikult ei olnud halb) ning muusika oli ilus.

Küllap olen selles arvamuses üksi aga kui Get Out ja see film nomineerivad aasta parima filmi Oscarile siis on ikka peris harjukeskmisevõitu filmiaasta olnud.

Või äkki ma olen hoopis dead inside.... :|
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas CM-Girl » 05. Märts 2018, 02:49

Mõtlesin, et veel ei kommenteeri filmi (vaja uuesti vaadata), aga pean mõne sõna ka sekka ütlema. Minu jaoks üks eelmise aasta parimaid filme. Del Toro on nüüdsest üks mu lemmiklavastajaid. Hoian talle väga pöialt Oscaritel. Näitlejate valik meeldis väga, eriti just valik peaosasse. Minu jaoks tundmatu näitlejanna ja tegu pole klassikaliselt ilusa naisega keda harjunud romantilistes filmides nägema. Samas ega tegu pole ka tavalise romantikaga ja see mind just paelus. Doug Jones on taaskord võrratu. Nende suhte arengut oli minu jaoks huvitav jälgida. Alates esmasest kohtumisest kuni siis selle viimase stseenini. See side mis nende vahel tekkis..erinevad, aga samas ka sarnased.
Ma ei oska hästi seletada miks see film mulle korda läks. Lihtsalt eriline. Kõigile ei saagi meeldida. Näiteks "Get Out'i" ja "Dunkirki" populaarsus hämmastab mind. Mitte, et ma meelega enamustega siin filmiveebis vastupidisel arvamusel olen, aga harjunud, et nii juhtub tihti.

PS! Shannon näitlejana on huvitav, aga selles filmis ta mulle ei meeldinud. See nuusutamine.. :? :irw:
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Zinera » 05. Märts 2018, 11:22

6/10

Nõustun UC ja DDD-ga. Tõesti arusaamatu see nominatsioonidega hulk, sest film ise suurem asi ei olnud. Põhjendatud oleks mingi tunnustus Michael Shannon'ile, tõesti hea rollisooritus (Y)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas JazZ- » 05. Märts 2018, 16:31

DaydreamDiamond kirjutas:Isegi kõige parema tahtmise juures ma ei suuda mõista, kuidas see film sai 13 Oscari nommi.

Zinera kirjutas:Tõesti arusaamatu see nominatsioonidega hulk, sest film ise suurem asi ei olnud.


Ma tegelikult arvan, et te ei ole läbinisti rumalad, aga kas olete teadlikud, et need 13 nominatsiooni olid erinevates kategooriates ja kui ehk stsena oma välja jätta, siis üldiselt ka õigustatult. Olen nõus kriitikaga, et lugu ise oli küllalt lihtsakoeline, aga kuna see oli nii lummavasse atmosfääri pakendatud, oli raske seda mitte nautida. Guillermo del Doro teebki muinasjutte, mis juba oma olemuselt pigem üsna lihtsad ja sirgjoonelised on, ka karakterid kipuvad mustvalgel spektrumil rohkem äärealadele hoidma (vt. Michael Shannoni tegelane), aga SEE MEELIÜLENDAV (<-- nii gei sõna) TEOSTUS. Täpselt nagu ma 4-aastaselt võisin vähimagi tüdimuseta 100 korda järjest kuulata, kuidas kuri hunt vanaema nahka pistis, ei tundud ma ka "Vee puudutuse" puhul, et mind narratiivi etteaimatavus heidutanud oleks. Ootasin lihtsalt innukalt iga stseeni visuaalset lahendust. Michael Shannon mind niivõrd ei erutanud kui teisi selle foorumi kurjade hingedega inimesi, see-eest meeldis mulle aga väga Richard Jenkins ning tema kurvameelne tegelane.

Lisaks tahaksin teavitada kõiki, kel plaanis mulle kosja tulla,
Spoiler :
et mu kassi nahka pistmine oleks INSTANTNE dealbreaker.


DaydreamDiamond kirjutas:Öised postitused tuleks jätta hommikuvarna.


Ei seostu küll kõnealuse teemaga, aga see rida puudutas mind nii sügavalt, et pean sellele shout-out'i tegema. Asi, mida #MeToo sageli tundnud olen.

DaydreamDiamond kirjutas:Või äkki ma olen hoopis dead inside.... :|


like if u cried!


8/10 - Amfiibinimene oleks võinud Aafrikast pärit olla, sest see film oli lihtsalt NIIIIIILUS.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Ralf » 05. Märts 2018, 16:44

JazZ- kirjutas:8/10 - Amfiibinimene oleks võinud Aafrikast pärit olla, sest see film oli lihtsalt NIIIIIILUS.

Pilt

Vaatasin filmi uuesti vahetult pärast galat ja ma kahjuks ei usu, et sellest saab eriline grower mu jaoks olema. Hea film lihtsalt. Alexandre Desplat' muusikale seekord rohkem tähelepanu pöörates mõistsin, et see on tõesti suurepärane.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Kadii » 05. Märts 2018, 18:24

Lisaks sellele, et tegelased suht lollid olid, jäi mind Brixxi kombel üks asi nii häirima -
Spoiler :
vannitoa veega täitmine. Kes see teeb nii. Ma oleks olnud sada korda rohkem rahul, kui nad oleks seda vannis nahistades ette kujutanud nagu alguses tiitrite aeg oli. Mu praktiline ehitaja-mina läks nii närvi selle peale, et ma ei saanudki sellest üle vist. Nii palju halitust. Ükski ebamaine armastus ei aita majavammiga võidelda. Kinomees oli veel nii lahke ta vastu, pakkus pileteid ja popkorni, aga ta paneb talle näkku lihtsalt. See peaks loomupärane olema, et ära hammusta kätt, mis sind toidab.

Teisest küljest, kui del Toro teie sõnul teeb juba nii lihtsakoelisi lugusid, siis oleks võinud ju rohkem sellele viidata, et Elisa JÕE äärest korvist leiti ja ta lõpustega sarnaseid arme lähemalt näidata ja rõhutada, et ÄKKI ta on mingi untsu läinud veelane, kes kogemata inimene on. See oleks olnud mingigi inimväärne seletus, miks nii ta mingi viie sekundiga järsku endas sellise soomuskiimlase avastas.

Giles ka muidu tore vanamees, aga miks nii meeletult rõhutada seda, et ta mingis firmas millegi pärast enam töötada ei saa, aga siis mitte seletada, MIKS asjalood nii on. Tema luguliin oli muidu tore, tahaks tema kohta hoopis filmi.


See Adam Ellise koomiks võtab ka päris hästi asjad kokku:
Spoiler :
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas JazZ- » 05. Märts 2018, 18:41

Kadii kirjutas:Lisaks sellele, et tegelased suht lollid olid, jäi mind Brixxi kombel üks asi nii häirima -
Spoiler :
vannitoa veega täitmine. Kes see teeb nii. Ma oleks olnud sada korda rohkem rahul, kui nad oleks seda vannis nahistades ette kujutanud nagu alguses tiitrite aeg oli. Mu praktiline ehitaja-mina läks nii närvi selle peale, et ma ei saanudki sellest üle vist. Nii palju halitust. Ükski ebamaine armastus ei aita majavammiga võidelda. Kinomees oli veel nii lahke ta vastu, pakkus pileteid ja popkorni, aga ta paneb talle näkku lihtsalt. See peaks loomupärane olema, et ära hammusta kätt, mis sind toidab.


:D

Spoiler :
Pidin ka terve selle stseeni kestvusaja mõttes korrutama, et see pole päris - mõrvake minu poolest ekraanil nii palju lapsi kui tahate, aga ärge huiake maja korrashoiuga!


Mis muusse Kadii välja toodud küsimuskriitikasse puutub, siis ootasin filmi jooksul isegi nende punktide elaboreerimist, aga unustasin kohe pärast seanssi ära, et neile vastust ei saanud. Ja see Adam Ellise koomiksi protagonist näeb välja nagu 0ll. Kokkusattumus? Vaevalt.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Soprano » 05. Märts 2018, 20:18

Käisin juba PÖFFil vaatamas ja see vist ei mahtunud mul isegi PÖFFil vaadatud filmide Top 10'sse või siis hästi napilt. Aga aasta parim film? Mitte mingil juhul. Samad põhjused, mis on juba korduvalt välja toodud: lugu oli nõrk/etteaimatav, armastus tekkis veidi kiiresti/ei kusagilt ning ei elanud tegelastele eriti kaasa. Samuti kiidaks Michael Shannonit.

Teemasse:
Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Vee puudutus

PostitusPostitas Ralf » 05. Märts 2018, 23:28

Kadii kirjutas:
Spoiler :
Teisest küljest, kui del Toro teie sõnul teeb juba nii lihtsakoelisi lugusid, siis oleks võinud ju rohkem sellele viidata, et Elisa JÕE äärest korvist leiti ja ta lõpustega sarnaseid arme lähemalt näidata ja rõhutada, et ÄKKI ta on mingi untsu läinud veelane, kes kogemata inimene on. See oleks olnud mingigi inimväärne seletus, miks nii ta mingi viie sekundiga järsku endas sellise soomuskiimlase avastas.

Spoiler :
See lugu ennast keerulisemaks ei muuda, lihtsalt võimaldab peategelast teise külje alt näha. Aga jah, see oli muidugi võimalik ja eks piisavalt vihjati. Pluss tõsiasi, et Elsa on tumm.

Guillermo del Toro muidu ise ka öelnud, et lihtne lugu, ega selles alati midagi halba polegi, aga lihtsalt käesolev film ei teeninud eriti emotsioone välja lõpuks seetõttu. Minu poolest oleks see amfiibmees saada kalapulkadeks kas või.

Mõtlen, et mu lemmikfilm räägib ka armastusloo naise ja monstrumiks moonduva mehe vahel, ja kui ma mõtlen tolle filmi emotsionaalse raskuse peale, tundub "The Shape of Water" eriti lahja. Muidugi "The Fly" pole mingi helge muinasjutt...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist