Kaugustes

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kaugustes

PostitusPostitas JazZ- » 20. November 2017, 13:58

Kaugustes
The Farthest (2017)

Emotsionaalne dokumentaalfilm "Kaugustes" räägib Voyageri kosmosemissioonist, mis algas 1977. aastal kahe kosmoselaeva, Voyager 1 ja 2, saatmisega Jupiteri ja teiste hiidplaneetide poole. Tänaseks on Voyager 1 Maast kõige kaugemale lennanud inimese ehitatud kosmoselaev. Vaatamata tohututele teaduslikele tulemustele on laiema avalikkuse põhilise tähelepanu pälvinud hoopis Voyagerile kaasa pandud kuldplaat, millele salvestati erinevad tervitused teistele tsivilisatsioonidele.

"Kaugustes" ei ole lihtne tehniline kirjeldus kosmoseajastu ühest suurimast saavutusest, vaid pigem missiooni loojate neljakümneaastane emotsionaalne teekond läbi raskuste tähtede poole. Ja seekord sõna otseses mõttes, sest Voyager 1 on esimene Päikesesüsteemist välja lennanud kosmoselaev. Kuid ennekõike kannab film endas humaanset sõnumit: meie koduplaneet on kaugelt vaadatuna vaid kahvatu helesinine täpp ning selle näiline haavatavus peaks panema inimkonda tõsiselt oma tegude üle mõtlema.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kaugustes

PostitusPostitas JazZ- » 30. November 2017, 19:29

Kui ma kunagi 95-aastane olen ja mu abikaasa siis küsib, kas tahaksin nüüd tagasi vaadates oma elus midagi muuta, siis vaevalt, et ma midagi asjalikku vastata oskaksin, sest mu mälu on juba praegu praktiliselt funktsioneerimise lõpetanud. Eeldusel, et mu neuronite vahel tänu kaasaegsele meditsiinile või mustale maagiale siiski mingid ühendused säilinud on, ei kostaks ma aga kohe kindlasti midagi stiilis: "ei, sest iga mu otsus aitas mul jõuda sinuni", sest tõele au andes vahetaksin oma 50 aastat kestnud abielu silmapilkselt välja karjääri vastu NASA's. Niisiis oli "Kaugustes" mõnes mõttes suhteliselt ebameeldiv film, sest pani mind oma eluvalikuid taaskord sügavalt kahetsema. Kui isiklik kurbus aga välja jätta, oli tegu küllaltki südamliku ja huvitava dokumentaaliga. Näiteks oli väga tore vaadata, kui hingestatult kõik teadlased oma tööst rääkisid, umbes nagu poleks maailmas midagi toredamat galaktikate vahel reisiva kosmoselaeva ehitamisest (noh, tegelikult ei olegi, ma olen lihtsalt endiselt kibestunud). Üldiselt keskenduski film rohkem Voyageri missiooni emotsionaalsele küljele kui selle teadussaavutuste ette lugemisele, nii ei saa kuidagi mööda ka suurepärasest muusikavalikust - hetkel pean küll silmas filmi enda soundtrack'i, mitte tulnukatele kuulamiseks saadetud Chuck Berryt. Peale selle, et sain vist esmakordselt kinosaalis kuulda Pink Floydi "Us & Them'i" (kuigi võtta kosmosefilmi midagi Dark Side of the Moonilt ei ole tegelikult ütlemata rasket deduktsiooni nõudev käik), sobis näiteks Archer Prewitti "The Race" filmi oma lüürika ja kummitusliku meloodia poolest nagu valatult (We won the race / We've claimed our place / Forever cold and lost in space).

8/10

Kellele "Kaugustes" huvitav tundus, soovitan kuulata ka näiteks seda Startalki episoodi maavälisest elust. Külaliseks on Jodie Fosteri "Contacti" tegelase prototüübiks olnud Jill Tarter.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron