ema!

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

ema!

PostitusPostitas JazZ- » 19. November 2017, 20:17

ema!
mother! (2017)

Darren Aronofsky uusim meistriteos "ema!" on 2017. aasta üks kõmulisemaid ja vastakamaid arvamusi tekitanud filme. Vaataja tundeid mitte säästev suur allegooriline maailmalugu räägib naisest ehk emake loodusest (Jennifer Lawrence) ja mehest ehk loojast (Javier Bardem), kes elavad näiliselt idüllilises erakluses kuni nende uksele koputavad kutsumata külalised. Soovides olla lahked võõrustajad võtavad nad võõrad vastu, aga kui ootamatute sissetungijate voog aina kasvab, on naine olukorras, kus tal tuleb ümber hinnata kõik, mida ta on seni teadnud armastusest, pühendumisest ja ohverdusest.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: ema!

PostitusPostitas jakera » 29. Detsember 2017, 00:44

Ei soovita vaadata. Kui IMDB user reviewsi lugeda, siis kõige paremini võtab selle kokku see lause:

"Utter bullshit masquerading as art, allegory or whatever excuse some deluded critics are calling it, 'Mother!' is a loathsome exercise in self-indulgence"
Kasutaja avatar
jakera
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28. Juuli 2017, 19:11

Re: ema!

PostitusPostitas Rasmus » 29. Detsember 2017, 01:04

Mingil määral nõus, kuna enamik selle filmi tagasisidest on ikka ülevoolavalt positiivne olnud. Ja kuigi tegemist on suhteliselt huvitava ja intrigeeriva filmiga, ei nimetaks ma seda ühelgi juhul meistriteoseks. Kui "ema!" milleski meister on, siis ainult segaduse külvamises ja vaataja ärritamises.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: ema!

PostitusPostitas rauls » 31. Detsember 2017, 19:02

Erinevalt Rasmusest, pean mina küll filmi meistriteoseks. "mother!" pakkus vist kõige tugevama filmielamuse 2017. aastal.

Mulle väga meeldivad sellised raputavad ja šokeerivad ning visuaalselt vinget vaatemängu pakkuvad linateosed (nagu ka näiteks Aronofsky parim film "Requiem for a Dream"). Muidugi peab asi olema kunstilises plaanis maitsekalt tehtud ja antud film seda minu arust ka on. See, mis ajaliselt nii umbes lõpukolmandikus toimub, on erakordselt hullumeelne, intensiivne ja ülimõjus. Jälgisin seda meeletut kaost põlevil silmi ja kogu see vaatemäng tõmbas magnetina enda sisse ja raputas täiega läbi. Oi, kuidas tahaks rohkem saada kinosaalis niisuguseid elamusi. Tegu on küll raske filmiga, aga kuna taolisi filme satub harva kinodesse, siis ma lihtsalt pidin seda pöörasust 2 korda suurelt ekraanilt nägema. Kodus telekast vaadates ei saa kindlasti pooltki sellist elamust.

Jah, filmi sisu on küll segadust tekitav ja isegi veider. Kõik need sümbolid pakuvad tohutult tõlgendamisruumi. Ei ütleks, et film oli häirivalt arusaamatu. Teiste seas käsitletakse keskkonnakaitse ja pagulaste teemat. Siis veel seda, kuidas kuulsus ja jumaldamine mõjutab inimest ning ta perekonda. Ainest on saadud paljuski ka piiblist. Üldiselt, eks ta üks paras mõistujutt ole, millest igaüks saab omamoodi aru. Paljude jaoks on see lihtsalt liiga väsitav ja sisaldab ka liialt tülgastavaid kohti. Midagi pole teha, aga "mother!" on tõesti raske ja šokeeriv film!

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist