Vaid vapratele

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Vaid vapratele

PostitusPostitas Soprano » 16. November 2017, 21:45

Vaid vapratele
Only the Brave (2017)

Kõik mehed on loodud võrdseteks... aga siis hakkavad mõned neist tuletõrjujateks. Granite Mountain Hotshots nimelise tuletõrje eliitrühma tõsielusündmustel põhinev "Vaid vapratele" räägib kangelasliku loo tuletõrjujatest, kelle lootusrikkus, sihikindlus, ohvrimeelsus ja soov kaitsta enda perekondi, kogukondi ning tervet oma riiki teeb neist ühe parima tuletõrjemeeskonna USAs.

Enamik meist põgeneb ohu eest, nemad võitlevad sellega. Nad valvavad elusid, kodusid ja kõike, mida inimesed peavad kalliks. Ühe saatusliku tulekahju ajal pannakse aga nende vendlus tõeliselt proovile.

Film põhineb tõsielulool.

Ülevaate lisas: JazZ-

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas Rasmus » 17. November 2017, 00:37

Fanfuckingtastiline.
Spoiler :
Filmi ajal nutmine on üks teema, aga pärast seda filmi töinasin koduteel veel ka pikalt. Hard-hitting as fuck. Mõtlesin, et lähen vaatama mingit vahvat tuletõrjefilmi, aga mitte keegi ei öelnud mulle ette, et KÕIK TEGELASED ÄRA TAPETAKSE! Kuidas ma vaatajana sellele reageerima peaks!?!?!?!?! :( :( :( Mind on kasvatatud saama hakkama ainult ühe tegelase surmaga korraga. Tõesõna nagu noahoop südamesse või midagi. Ta kavatses järgmisel aastal töölt ära tulla!!!!!!
Imelised karakterid ja näitlejatööd.

9/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas Kadii » 12. November 2018, 01:08

Sai seoses praegu Kalifornias toimuvaga seda vaadatud. Ootasin mingit lamedat märulifilmi, aga sain hunniku emotsioone hoopis. Väga meeldiv üllatus, julgen soovitada küll.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas JazZ- » 15. November 2018, 20:55

See film on põhjus, miks ma fv meeskonnaga liituda otsustasin!

Spoiler :
Motiveeris läbipõlema?? : DDDDDD


Tulin tunamullu (eelmine aasta vist kahjuks pole "tunamullu", aga vahet pole, see on lahe sõna) kinost ja pidin kurbusega tõdema, et keegi polegi ühte aasta parimatest filmidest andmebaasi lisada suvatsenud - lisasin selle siis ise ja käskisin Sopranol mind otsemaid meeskonda võtta, et selliseid piinlikke olukordi enam iial ette ei tuleks (loodame, et "Replikandid" aasta parim film pole). Ja kuigi mul oli siis täielik kavatsus tuua põhjendus, MIKS see film nõnda suurepärane on, ei jõudnud ma kahjuks tolle nädala jooksul, mil "Only the Brave" meie kinolevis jooksis, oma hypetenuusi valmis ja otsustasin siis lihtsalt alla anda (loe lisaks: "Fv meeskonna illustreeritud ajalugu"). Igatahes olen nõus Kadiiga, et alates nimest kuni plakatini mõjub see film välisel hinnangul täpselt nagu hunnik nõretavat testosterooni, mida ma iial vaadata ei viitsiks, aga teglikkuses on vibe'ilt nagu segu "Rescue Me"-st ja "Friday Night Lightsist" (mis on hea asi, kui te nende sarjadega kursis olema ei peaks). Miles Teller mulle varasemalt eriti ei meeldinud (mis Hollywoodis sellest heast traditsioonist sai, et peaosades olevatel näitlejatel sümmeetriline nägu olema peab?), aga siin tegi nii hea rolli, et ta veidralt viltune molu isegi ei häirinud mind. Lisaks lugesin hiljuti kokku filmid, mis mind viimase aasta jooksul nutma on ajanud (või noh, oleks ajanud, kui ma nende kõigi ajal kinosaalis poleks viibinud) ja see oli üks kolmest õnnelikust, palju õnne!
Spoiler :
Kui Miles Telleri tegelane läks lõpus sinna saali ja kõik olid lihtsalt nördinud nägudega, et ta ükski nende lähedastest polnud, on lihtsalt üks südantlõhestavamaid stseene filmiajaloos. :'(


Tunamullu panin 9/10, aga ei anna garantiid, et suhteliselt madalad ootused selle juures oma osa ei mänginud.

Rainile kahtlemata meeldiks, nii et ma olen maksimaalselt solvunud, kui sa seda 24 tunni jooksul ära ei vaata. Võiks isegi öelda, et võid siis ennast põlema panna. :ülivihane:
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas Kadii » 16. November 2018, 18:33

JazZ- kirjutas: Lisaks lugesin hiljuti kokku filmid, mis mind viimase aasta jooksul nutma on ajanud (või noh, oleks ajanud, kui ma nende kõigi ajal kinosaalis poleks viibinud)...


Mis need teised kaks olid?
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas JazZ- » 16. November 2018, 20:45

Kadii kirjutas:
JazZ- kirjutas: Lisaks lugesin hiljuti kokku filmid, mis mind viimase aasta jooksul nutma on ajanud (või noh, oleks ajanud, kui ma nende kõigi ajal kinosaalis poleks viibinud)...


Mis need teised kaks olid?


"Leto" ja loomulikult
Spoiler :
Pilt


Kui nüüd järele mõelda, siis võisin "Halloween: Resurrectioni" lõpus ka nutta, aga ainult sellepärast, et sain siis teada, et uue "Halloweeni" vaatamiseks poleks mul tarvitsenud eelnevat 7 filmi üldse näha.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas Rain » 18. November 2018, 23:43

Ay karroze, 9/10. Kahtlemata üle väga pika aja üks parimaid filme, mida näinud olen.

JazZ- kirjutas:Rainile kahtlemata meeldiks, nii et ma olen maksimaalselt solvunud, kui sa seda 24 tunni jooksul ära ei vaata. Võiks isegi öelda, et võid siis ennast põlema panna. :ülivihane:

Kusjuures, kui esimest korda seda sinu postitust nägin, siis ma seda viimast... klauslit (if you will) ei märganudki. Aga vähemalt huvi tekkis küll filmi vastu, ning ei kahetse. :))
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas JazZ- » 19. November 2018, 00:46

Rain kirjutas:
JazZ- kirjutas:Ähvardus

Kusjuures, kui esimest korda seda sinu postitust nägin, siis ma seda viimast... klauslit (if you will) ei märganudki. Aga vähemalt huvi tekkis küll filmi vastu, ning ei kahetse. :))


Mina, kui saan teada, et inimesed vaatavad filme ka neid isiklikult ähvardamata:

Spoiler :
Pilt


Muidu lahe, et sa valel arvamusel pole meeldis. Loodetavasti inspireerib teisigi oma elus paremaid otsuseid langetama!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Vaid vapratele

PostitusPostitas Forzelius » 24. Veebruar 2019, 13:48

kõlab veits nagu midagi r/thathappened'ist, aga here goes

idk miks mul see alles praegu meelde tuli. käisin jaanuaris-veebruari alguses kariibidel, kruiisil. seal oli mingi ringlev filmivalik, kus üheks filmiks oli ka Only the Brave. suht hea, korduvvaatamist kannatav film, nii et vähemalt ühe korra vist vaatasin seda uuesti seal. sealt jäi meelde ka tõik, mis algsel vaatamisel meeles polnud. nimelt nende rühma nimi, Granite Mountain.
paari tunni pärast kõnnin laeval ringi, tegelen tüüpiliste kruiisitegevustega, kui vaatan, et ühel tüübil on seljas särk
Spoiler :
in loving memory of granite mountain hot shot crew - või midagi taolist.
algul mõtlesin, et hmm, kas ta võib tõesti olla Miles Telleri tegelane? sest rohkem neid ju ellu ei jäänud. olin suht kindel juba, et ei küsi talt midagi, aga siis mõtlesin, et pärast jääks närima.
küsisin suht viisakalt, et kas tal oli mingi kolleeg seal meeskonnas (või kuidagi niimoodi, et ei tunduks liiga pealtükkiv vms). ta ütles, et ta oli meeskonnas, mis selle Granite Mountaini meeskonna õnnetuse aftermathi ja matustega tegeles. ma ütlesin viisakalt selge, arusaadav ja tegin minekut.

suht väike võib olla tõenäosus, et satun seda filmi uuesti nägema just vahetult enne sellist olukorda. poleks ilmselt ilma korduvvaatust ära tundnud seda nime selle särgi pealt. muidugi oleks veel tuusam kokkusattumus olnud, kui
Spoiler :
ta oleks Miles Telleri tegelane olnud, aga noh mis teha.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist

cron