Dunkirk

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Dunkirk

PostitusPostitas Rain » 17. Juuli 2017, 10:56

Dunkirk
Dunkirk (2017)

„Dunkirk“ on eepiline märulipõnevik, mis kujutab liitlasvägede sõdurite uskumatut evakuatsiooni Belgiast, Suurbritanniast ja Prantsusmaalt, kui Natsi-Saksamaa sõjavägi neil tee ära lõikas ja neid Prantsusmaal Dunkirki rannal 1940. aastal teise maailmasõja ajal Prantsusmaa lahingus 27. maist 4. juunini piiras.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond

Re: Dunkirk

PostitusPostitas Ralf » 24. Juuli 2017, 16:10

Christopher Nolani eepiline sõjafilm, kus...

Tom Hardy piloteerib hallis taevalaotuses väikest lennukit, rõõsa näoga sõdurid rühivad kaeblikult meres, üks abivalmis vanatoi juhib usinalt laeva ja noorest poisist saab läbi peapõrutuse saamise kangelane...
Vahepeal saab keegi püssist pihta ka (ma eeldan, sest verd ei näinud), aga ma ei mäleta enam, kes... või õigemini, kas ühelgi tegelasel oli nimi ka?

ehk siis...

VÄGA IGAV.

Mel Gibson sai "Hacksaw Ridge'i" eest veidi malakat, sest tegi äärmiselt brutaalse sõjafilmi heroilisest patsifistist, mis mõnede jaoks oli vastuoluline lahendus, aga Gibson suutis sõja traumaatilist õudset olemust ikka palju kaasakiskuvamalt edasi anda. Mulle sellised meditatiivsed uina-muina sõjafilmid ei istu. Väga kaalutu ja üksluine on see "Dunkirk". Värskendavalt mõjus asjaolu, et sündmused toimuvad valdavalt merel või selle kohal, aga seda tühjem ka film tundus. Ei hoolinud absoluutselt tegevustikust (õige narratiiv filmist nagunii puudub). Visuaalselt ei tee Nolan ka midagi, mida poleks juba enne tehtud.

Hardyle oli see ikka väga lihtne payday, ta ei tee sõna otseses midagi peale lennukis istumise, mask peas. :irw:

Jäi mulje, et Nolan ei taha lugu jutustada või publikut rabada, vaid tahtis lihtsalt teada, mis tunne on sõjafilmi teha.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3

Mine Filmid

• Statistika
  • Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist