Ämblikmees: Kojutulek

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Ralf » 12. Juuli 2017, 17:06

Ämblikmees: Kojutulek
Spider-Man: Homecoming (2017)

Filmis "Kapten Ameerika: Kodusõda" sensatsioonilise etteaste teinud noor Peter Parker ehk Ämblikmees (Tom Holland) üritab linateoses "Ämblikmees: Kojutulek" oma äsja avastatud superkangelase identiteedist paremini aimu saada.

Tasujatega põneva kogemuse omandanud Peter naaseb koju, kus ta elab tädi Mayga (Marisa Tomei) oma uue õpetaja Tony Starki (Robert Downey Jr) valvsa pilgu all. Peter üritab tavalist elu jätkata, kuid ihkab samas olla enamat kui kõigi lemmik Ämblikmees. Kui aga välja ilmub uus kurikael Vulture (Michael Keaton), satub kõik Peterile kallis ohtu.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Ralf » 13. Juuli 2017, 01:03

Spidey astub suure hurraaga Marvel Cinematic Universe'i. Lisaks suur hulk täitsa toimivaid nalju, harjumatult seksapiilne tädi May ning Michael Keaton üllatavalt hirmsa kurikaelana, kes kriiskab, lendab ja on äratuntav ennekõike roheliselt helkivate silmade poolest.
Meeldis! Üllataval kombel on action siin pigem väikesel skaalal (näiteks Spidey ei lenda mitte kõrghoonete vahel, vaid äärelinna majade ja peab vahepeal parki sattudes lihtsalt jooksma), aga tagantjärele mõeldes töötas see ilmselt filmi kasuks.
Päris nii lennukat mürglit nagu Sam Raimil ei õnnestu Jon Wattsil konstrueerida, aga kompensatsiooniks on Tony Starki loodud imevidinaid täis kostüüm. Mille kaudu jõuab film toreda pointini, et Spider-Manist ei tee kangelase mitte kostüüm, vaid noor mürsik selle sees. Sest ma vahepeal mõtlesin, et ta on liiga Iron Maniks tehtud, aga hiljem, kui ta peab vana kostüümi juurde naasma põgusalt, sain aru, et tegelikult film teab, et need Starki lelud ei olegi Spidey essents.
Tom Holland on Peter Parkeri rollis perfik. Eks Tobey oli natuke creepy (kui see on õige sõna) ja Garfield liiga cool, Holland on oluliselt noorem ja tal jagub kamaluga poisilikkust, mida Parker kangesti vajab. Vinge etteaste, noh. Kui on vaja dramaatilisust, suudab pisaraid poetada, kui vaja naljakas olla, paneb kogu energiaga.
Keatoniga võib rahule jääda, Vulture oli meeldejäävalt hirmus ja laheda disainiga (meenus SPLINTER CELL), ainult filmis tema motiivid tulid liiga kuivalt esile, s.t. ma oleks tema lahingut rohkem mõistnud, kui sügavamalt ta tausta teadnuks. Minu jaoks oli ta kokkuvõttes lihtsalt kiilaspäisusele kalduv bad guy, kellele rikkurid on liiga palju käru keeranud. Filmi kolmest suurt action set piece'ist on efektseim tegelikult lifti-stseen, kus Vulture ise mingit rolli ei mängigi.
Natuke ebaühtlaselt mõjus paraku film, seda põhjusel, et liialt kohmakat laveerimist oli Peteri isiklike hädade ja Vulture'i vahel.
Spoiler :
Aga õnneks lõpus üks twist, mida mina muuseas üldse ette ei näinud, tõi kaks arendatud liini osavalt kokku.

Pole päris kindel veel, kuhu "Homecoming" paigutub mu jaoks kõikide Spidey filmide edetabelis, aga eks ta vist rohkem väärt oli kui need Garfieldi omad. Mäletate "The Amazing Spider-Manist" stseeni, kus Peter ootab kanalisatsioonis Lizardi väljailmumist ning mängib nutika peal mängu? "Homecoming" on suuresti sedalaadi huumorile üles ehitatud ja valdavalt see töötab. Mõnusalt rõõmsameelse meeleoluga film, naersin ikka päris häälekalt vahepeal.
Rassiliselt VÄGAAAAA mitmekesine cast võõristas mind.
Vahepeal tundus, et Peter ja Tony ja Vulture on ainsad valged tegelased filmis.
Tõtt-öelda vist olidki.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Kickflick » 19. Juuli 2017, 11:15

Enne kinno minekut lubasin endale, et ei tule pärast filmi vaatamist siia enam soiguma, kuidas Raimi triloogia oli ikka kõige parem versioon. Ja pole põhjust ka, sest tegu oli väga humoorika, põneva ja tempoka filmiga. Eriti ajasid muigama hetked, kus Peter oli veel saamatu Ämblikmehena ja kangelaslikud katsed kukkusid välja kohmakad ja konarlikud. Ka eriefektid olid kiiduväärt ja mõjusid usutavalt, muutumata liiga arvutimängulikeks, nagu tänapäevases kinokunstis olema kipub. Võib-olla olen ikka veel liialt klammerdunud Raimi osade aegadesse, kuid mulle ei meeldinud Tony Stark'i ja tema kompanii sissetoomine ning see, kuidas Peter pingutas kogu aeg hullupööra, et sinna sisse saada. Olen alati kujutanud Ämblikmeest pigem kellegagi, kes püüab oma identiteeti kõigi eest varjata, kuidas vähegi võimalik.

2017. aasta suvefilmide seast saab kindlalt mu lemmikuks. Lõbus, põnev ja kergesti vastuvõetav meelelahutus.

NB! Filmis rikutakse Marveli viimase kümnendi reeglit ja jäetakse ära petegelase nutune eellugu! (Y)
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Kadii » 19. Juuli 2017, 23:00

Ralf kirjutas:.. ainult filmis tema motiivid tulid liiga kuivalt esile, s.t. ma oleks tema lahingut rohkem mõistnud, kui sügavamalt ta tausta teadnuks. Minu jaoks oli ta kokkuvõttes lihtsalt kiilaspäisusele kalduv bad guy, kellele rikkurid on liiga palju käru keeranud.


.. aga ta oligi ju ainult seda? Pere peab toitma, põhimõttekindel meesterahvas.
Aga päris vaimukas oli tõesti, kuigi naersin kõige kõvemini vist jälle tõlketeenuste peale, kui Peterile öeldi, et "sina räägid siis, kui kana kuseb".
Aga muidu hea lihtne ja tavaline kangelasefilm, kuigi tõesti natuke rõõmsameelsem ja noortepärasem kui teised, aga sisu ka vastav. Ma natuke nagu ülikergelt kuidagi tundsin Deadpooli vaibi, eriti seal laos passimise stseenis, aga see oli tõesti üliväike.
Pean vist panema 6,5/10 (kuigi tegelt ikkagi 6 noh), sest oli natuke rohkem, kui "käib kah, võisin vaadata, aga rohkem ei viitsiks". Järgmist osa lähen kindlasti vaatama ja sellest rääkidest ...

Spoiler :
.. täiega loodan, et nad seda koolisõbrannat NIMEGA MJ sama vahvalt edasi kirjutavad, ta meeldis mulle täiega, 9/10, keskas täiega sebiks.

E: Also jah, plottwisti ei osanud minagi oodata ja olin täiega "deeeeem mees, nüüd on sul küll pekkis".
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas JazZ- » 20. Juuli 2017, 03:13

Neil deGrasse Tysoni sõnul on tema lemmiksuperkangelaseks Batman, kuna ta olevat lihtsalt kõige samastatavam - kuna suurem osa Gotham City kaitsja vidinatest on teoreetiliselt võimalikud, siis võiks igaüks meist olla Batman. Paneelmajade keskel üleskasvanuna pole ma aga multimiljardärist orvu keebi sisse ennast kunagi väga mugavalt asetada suutnud - miskipärast on radioaktiivselt ämblikult (või tuvilt) hammustada saamine alati kordades tõenäolisem tundunud kui noh, raha omandamine. Niisiis võitis see voodi peal nuttev creeper Tobey mu südame omal ajal üsna kiiresti, põhiliselt sellepärast, et ma ise olin ka voodi peal nuttev creeper (kui teid mu kurbuse tagamaad huvitavad, siis umbes 70% juhtudest oleks vastuseks „ajaloo kontrolltöö“). Mu vankumatut kiindumust peaks kinnitama ka tõsiasi, et filmiviktoriinil kritseldasin küsimuse „Who you gonna call?“ vastuseks pikemalt mõtlemata „Spider-Man“ (õnneks oli Soprano paremini kursis, kellele helistada tuleks). Seega tekitasid uudised Spidey taaskordsest ekraanile pääsemisest minus küllaltki suurt elevust (mida ei saa tavaliselt kahjuks ta ametivendade seikluste kohta öelda). Kui arvate, et räägin nüüd loo sellest, kui sügavalt ma pettuma pidin, siis eksite - see lugu jääb mõneks teiseks korraks. Lisaks ei puutu see ka absoluutselt teemasse, sest uus "Spider-Man" oli imeline!*

*
Spoiler :
Pilt



Hüppan igatahes ka kiiresti selle rongi peale, mida Tobey Spider-Man veel vaevaliselt kinni hoida üritab ja mis on täis inimesi, kes arvavad, et radioaktiivne ämblik on ampsamiseks lõpuks perfektse noormehe leidnud.

Pilt

Peale Tom Hollandi tuleks lahkeid sõnu jagada ka kaamerate taha, aga kuna raha on parem kui tuhat sõna ja seda olen ma neile juba jaganud, siis aitab vast küll. Kui korraks siiski tagatubadesse piiluda, võib vaatepilt olla umbes järgnev, sest ühe pastaka on enda kätte haaranud John Francis Daley aka "Freaks and Geeksi" Sam:
Spoiler :
Pilt

Kui see kollaaž pole teile piisavaks märgiks, et tegu ei saa lihtsalt mitte kuidagi halva filmiga olla, siis pean kurbusega teatama, et teil võib olla mõtlemisvõime.

Tulles tagasi (või esimest korda) filmi sisu juurde, siis kogu see "tahan nii väga lahe olla" lähenemine "sain võimed, olen automaatselt lahe, nüüd tahan millegi eest kätte maksta" asemel oli ülimalt värskendav. Negatiivsest küljest ei läinud ka mulle Vulture'i probleemid eriti korda ja oleksin ausalt öeldes eelistanud, kui terve film oleks olnud pühendatud lihtsalt taskuvarastega sõdimisele (mitte et mulle nende probleemid rohkem korda läheks). Lisaks leian, et see suursuguse lõpuvõitluse norm võiks põrgutules põleda - olen tavaliselt juba filmi alguses masenduses, sest tean, et ma ei pääse koju enne kui kangelane on oma arved pahalase (või mõne muu vantsiga) pika ja vägivaldse võitluse teel ära klaarinud. Minu meelest võiksid nad oma haavatud tunnetest (või sõpradest) hoopis sina-vormi kasutamist vältides rahulikult kohvi kõrval rääkida.

HALB VARIANT
<a> sa tapsid mu vanemad!
<b> selge see
<a> see oli sinust päris inetu
<b> su ema oli päris inetu
*25 min plahvatusi*

HEA VARIANT
<a> mulle teeb haiget, et sa mu vanemad maha tapsid
<b> sorry


Veel tähelepanekuid:

  • Peter Parkeri telefonihelin oli Rumeenia eurolugu?
  • Kapten Ameerika PSA-d olid vahvad!
  • ruut varastas oma Õhtulehe arvustuses mu "hehe, Michael Keaton mängis jälle Lindmeest" nalja ära (kuigi nii halva muusikamaitsega inimeselt polekski eriti soliidsemat käitumist oodanud).



Kadii kirjutas:
Spoiler :
.. täiega loodan, et nad seda koolisõbrannat NIMEGA MJ sama vahvalt edasi kirjutavad, ta meeldis mulle täiega, 9/10, keskas täiega sebiks.


Tsiteerides Jimmy Fallonit: Hahahaha hahaha hahahaa hahahahaa hahahaha!
Sain alles nüüd aru,
Spoiler :
et MJ on nagu ... MJ. Mõtlesin veel filmi ajal, et miks see dramaatiline paus mingi suvaka lühendi järel :D



Ralf kirjutas:Vahepeal tundus, et Peter ja Tony ja Vulture on ainsad valged tegelased filmis.
Tõtt-öelda vist olidki.


Brüsseli poliitika tagajärg!

Halb aasta olla mustanahaline Ralfi naaber, hea aasta olla superkangelane. 8/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Ralf » 20. Juuli 2017, 13:47

Kadii kirjutas:
Ralf kirjutas:.. ainult filmis tema motiivid tulid liiga kuivalt esile, s.t. ma oleks tema lahingut rohkem mõistnud, kui sügavamalt ta tausta teadnuks. Minu jaoks oli ta kokkuvõttes lihtsalt kiilaspäisusele kalduv bad guy, kellele rikkurid on liiga palju käru keeranud.

.. aga ta oligi ju ainult seda? Pere peab toitma, põhimõttekindel meesterahvas.

Arusaadav, aga hõredaks ja seega mitte eriti puudutavaks jäi tema lugu.

Kapten Ameerika PSA'd meeldisid mulle ka väga. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas korgemae0 » 21. Juuli 2017, 10:30

Kuna see on otsaga juba kuues Ämblikmehe film, siis on ikka äärmiselt raske seda filmi mitte võrrelda nende eelmistega.
Paljude asjade puhul puudub üllatusmoment mis on juba ammu kadunud kuid ühel hetkel avastad sa end vaatamas filmi Ämblikmehest mis on viidud tagasi 1963 aastate koomiksisse.

Olles lugenud läbi enamuse koomikseid julgen öelda, et olen asjaga rohkem kursis kui keskmine kinokülastaja. Sõbrad on öelnud, et film on kohati aeglane ja kisub tüütuks aga tõsise koomiksifännina on seal vaatamist mitme filmi jagu. Puudusid suured webswingi stseenid pilvelõhkujate vahel, Michael Bay ei lasknud ühe minutiga poolt maailma õhku vaid asi hoidis madalat profiili. See kõik töötas nagu külm vesi näkku ja tõi ootused maa peale tagasi. Äärmiselt tore oli vaadata filmi mis oli tehtud üsnagi minimalistlikult.

Peter Parker pikiti ikka väga hästi MCU'sse. Tom Holland on teinud super tööd. Lõpuks ometi on Peter Parker 15-16 aastane laps kes on naiivne kuid hea südamega.
Spoiler :
See stseen kus ta seal kivide all oli näitas kui lapseks ta tehtud on. Eelnevad näitlejad jätsid mulje nagu lihtsalt piripillid kuid Holland suutis tuua välja reaalse hirmu


Vulture, oeh... võib vist öelda, et parim villain MCU's
Spoiler :
Alguses räigelt pettusin, et Vulture sai teada kes on Spiderman aga hiljem sellele mõeldes annab see lootust,
et Keaton võib tiivad uuesti selga tõmmata ja viia asja äärmiselt kurjaks. Palju ekraaniaega ta küll ei saanud kuid lemmikmoment oli filmis kui ta luges autos väiksele Peetrile sõnu peale.


Hirm filmi ees oli suur. Kartsin, et tehakse jubedaks aga tegelikult sai tehtud just selline asi nagu peaks olema.
Paljusid asju filmis ei näidatud või ei toodud väga esile, sest eelnevad filmid olid päris korralikult neid ära kasutanud, kohati tore, kohati mitte. Aga väärt film nevertheless.
Hea meel, et lõpuks ometi on veel rohkem koomiksikangelasi samas universumis koos.

Mis puudutab filmi kui filmi, siis koomiksifilmi vaatama minnes võiks inimesed ikka endale teadvustada millega tegemist on. Sul on tüüp kes klammerdub seinte külge, kõik ei peagi senssi meikima.

Kui hinnata, siis solid 8/10
korgemae0
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 27. Aprill 2013, 21:50

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Rasmus » 24. Juuli 2017, 19:52

Yeah, eks ta suht imeline ole. Parim Marveli film since "Raudmees".
http://kultuur.err.ee/608922/arvustus-uus-amblikmees-on-suvine-kassahitt-parimas-votmes
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas mjölnir » 24. Oktoober 2017, 02:56

Ämblikmehe kostüüm oli parem kui varem sest see rääkis.
Ja film oli ka lahe.
Kuri keel on teravam kui nuga.
Varga vastu pandi vanasti luuavars ukse taha, röövlile pandi luuavarrega vastu pead!
Avengers assemble!
Kasutaja avatar
mjölnir
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 79
Liitunud: 29. November 2015, 22:08
Asukoht: Avengers

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas DoYouFeelAlive » 17. November 2017, 17:39

Kirsten Dunst ütles järgmist :

"We made the best ones, so who cares?" she tells the magazine, "I'm like, 'You make it all you want.' They’re just milking that cow for money."

Rohkem polegi midagi lisada.
Kasutaja avatar
DoYouFeelAlive
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 17. November 2017, 16:29

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas ruut » 19. November 2017, 20:54

Haha.

Kirsten Dunst.

Lol.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Ämblikmees: Kojutulek

PostitusPostitas Cochrane » 17. Detsember 2017, 19:32

Hea uus ja suhteliselt rahulik algus sellele tegelasele. Sai rahulikult aega võimete ja tehnikaga tutvuda ning end teiste ees tõestada. Järgmisega siis loodetavasti juba täistuuridel, samas tegelase iseloomujoontest loobumata. Igatahes tugev 7/10.

Pilt
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist