Ahvide planeedi sõda

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Rain » 30. Juuni 2017, 10:28

Ahvide planeedi sõda
War for the Planet of the Apes (2017)

Inimeste ja ahvide kooseksisteerimine on jõudnud terava konfliktini, mille vaenupoolteks on Caesar (Andy Serkis) koos oma ustavate liigikaaslastega ning halastamatu Kolonel (Woody Harrelson), kes juhatab inimeste raskelt relvastatud vägesid.

Pärast seda, kui ahvide leer kannab ränkraskeid kaotusi, saab Caesari eesmärgiks kättemaks omade eest. Varem või hiljem lähevad nad Koloneliga vastamisi lahingus, mis määrab mõlema poole saatuse ja selle planeedi tuleviku.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Ralf » 15. Juuli 2017, 01:04

Nojah, mõtlesin juba aastate eest "Let Me Ini" vaadates, et Matt Reeves on suht briljantne režissöör, kes oskab lummavaid stseene luua, ja "War" ei jätnud enam põhjust kahtlemiseks - hingemattev spektaakel esimesest kaadrist kuni kõige viimaseni. Ega ma tihti tunne Hollywoodi filme vaadates, et kui lõputiitrid saabuvad, peaks aplodeerima, aga seekord küll siiralt mõtlesin, et Reeves on suure aplausi ära teeninud, et nii kaaluka ja tumeda, aga ka kaasakiskuva filmi suutis teha.
Ja sarnaselt "Dawnile" ei ole see lihtsalt pooletoobine ulmemärul, vaid tõsiseltvõetav prisoner of war film ilmekalt välja joonistatud tegelastega eesotsas Caesari ja tema kamraadidega. "Wari" puhul kiidaks eriti, et sündmusi näeme seekord ahvide perspektiivist ja kurjaks tegelaseks on selgelt "Apocalypse Now" Kurtzi baasil loodud kolonel (Woody Harrelson). Miljöö on filmis hämmastav - need lumevaibaga kaetud maastikud on jalustrabavad! Sain korraliku vau-efekti kummituslikest stseenidest, mis "Wari" täidavad. Pinget ja draamat jagub palju ja olgugi et ahvid on ikkagi arvutimaagiaga ellu äratatud, tundsin end neist väga hoolivat. Mulle passis, et film ei peljanud kujutada nende vastu suunatud jõhkrat vägivalda.
Kui millegi üle nuriseda, siis see tüdruk tundus mõnel hetkel üleliigne, vahepeal kippus venima (ja ma ei taha öelda, et film mõjus liiga aeglaselt, aga siit-sealt oleks võinud mõne minuti välja kärpida), see Bad Ape oleks võinud tõsisem tegelane olla (ai hissand kuidas ma ärritusin nende paari katse peale kildu rebida) ning
Spoiler :
grandioosne lumelaviin lõpus

oli vist too much pärast niigi raju sõda.
Aga! Ilmselge suursaavutus mu silmis. Imestan huviga, kuhu see seeria edasi jõuab.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Defexer » 16. Juuli 2017, 00:39

Oli hea aga mitte nüüd nii hea, et nomineeriks lausa aasta parimaks või seeria parimaks. Bad ape oli just kirss tordil oma huumoriga kes tõi värskust sinna liiga süngesse nn maailma. Kui ma võrlden nüüd triloogiat siis kolme filmiga on ajarännak päris korralik olnud ja seekordses osas oli juba ahv mõnusa halli kihi omale peale saanud.

Loodan, et sellega ka seeria lõpeb ja ahvid said väärika filmisaaga lõpu.

7/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas JazZ- » 22. Juuli 2017, 23:30

Õhh, nagu ahvidega "Revenant" - meelde jäävad ainult lumi, mets ja surmav igavustunne.

Ükski nendest karvikutest ei läinud mulle põrmugi korda -
Spoiler :
jajah, tean, et filmi alguses oli isegi mingi mõttetu stseen Caesari poja ja naisega, et nende surm seeläbi emotsionaalselt mõjuks,
aga võta näpust, mind ikka ei kottinud! Ülejäänud karakterid olid näiliselt valmis vorbitud mingi 90ndate noortesarjade gei-tegelaste manuaali järgi, kus iseloomuomaduste lahtris on ilmselt kirjas midagi nagu "on gei" (antud juhul siis "ahv"). Bad Ape on võib-olla tõesti erandiks, aga ma pole kindel, kas just positiivses mõttes - kohati oli tunne, et eelistan tema pakutud comic relief'ile juba seda üheülbalist igavust. Võib-olla tundub ebaõiglane kritiseerida nõrka karakteriarendust filmis, mille raskuskese hoopis mujal lasub, nii et kritiseerin siis sisu ka. Kuigi on filme, mis suudavad tõesti lihtsalt tugeva idee peal lõpuni välja libiseda (vt. Nolan, Christopher), siis kahjuks ei pakkunud see üdinisti mustvalge nägemus (räägin endiselt sisust, mitte mingi "ahvid lumel" visuaalidest) mitte midagi uut - ma pole "Apocalypse Now"-d näinud (nii et tean, millest räägin), aga see "tulin siia, et tulistada ja olla kuri - ja olen tulistamise peaaegu lõpetanud" kindrali tegelane nüüd küll filmilinadel mingi rariteet pole. Lootsin, et see tüdruk muudab midagi veidi põnevamaks või kedagi vampiiriks, aga võta mu teine näpp ka ära, seda ta ei teinud. Nüüd võtaksin oma näpud hea meelega tagasi, sest see film ei vääri neist tegelikult ühtegi.

Defexer kirjutas:Loodan, et sellega ka seeria lõpeb

AAMEN

4/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Ralf » 23. Juuli 2017, 00:05

Jazi kriitika on enam-vähem mõistetav (see igavuse osa vähemalt), aga ma sellega küll nõus pole, et kindrali tegelane nii tühi ja üheplaaniline oli.
Spoiler :
Minu arust andis film väga mõjuvalt edasi, mis olid nii tema põhjendused kui pained. Ja omaette plussiks, et nad olid Caesariga tegelikult sarnasemad kui Caesar oleks tahtnud tunnistada. Tüdruku tegelane töötas mu silmis vähemalt seepoolest, et inimeste väed olid muutunud niivõrd julmaks, et verinoorel inimesel polnudki enam nii kerge valida, kummal poolel olla. Loogiline oleks, et ta esimesel võimalusel jookseb inimeste juurde, aga tõde oli hoopis teistsugune. Mulle läks korda, et ta leidis empaatiat ja poolehoidu just ahvide poolelt. Andis hästi mõista, kuivõrd koledaks see maailm muutunud. Väga rikas film igatpidi, mistõttu mul küll igav ei hakanud.

Siin filmis on tugevasti see "Terminator 2" dünaamika sees, et loomad muutuvad inimesteks ja inimesed loomadeks (nagu "T2-s" Sarah muutub masinaks ja Schwarzu muutub inimeseks).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas JazZ- » 23. Juuli 2017, 00:48

Ralf kirjutas:
Spoiler :
Minu arust andis film väga mõjuvalt edasi, mis olid nii tema põhjendused kui pained. Ja omaette plussiks, et nad olid Caesariga tegelikult sarnasemad kui Caesar oleks tahtnud tunnistada.


Spoiler :
Selles mõttes sarnased, et mõlema poja tappis sama mees? Sain kindral-mehe hirmudest aru, aga sellise taustaloo peale oleks võinud ehitada tunduvalt huvitavama ja tugevama karakteri. Ei jätnud just eriti intelligentset muljet oma "müüri ehitamine lahendab kõik meie probleemid" plaanidega, aga noh see oli vist sihilik.


Ralf kirjutas:
Spoiler :
Tüdruku tegelane töötas mu silmis vähemalt seepoolest, et inimeste väed olid muutunud niivõrd julmaks, et verinoorel inimesel polnudki enam nii kerge valida, kummal poolel olla. Loogiline oleks, et ta esimesel võimalusel jookseb inimeste juurde, aga tõde oli hoopis teistsugune. Mulle läks korda, et ta leidis empaatiat ja poolehoidu just ahvide poolelt.


Spoiler :
Mm, ta ei puutunud ju enda "liiki" inimestega esialgu isegi kokku ja lõpuks oli ta juba liiga Mowgli, et kuhugi jooksma hakata. Lisaks oli ta väike ja rumal.


Ralf kirjutas:Siin filmis on tugevasti see "Terminator 2" dünaamika sees, et loomad muutuvad inimesteks ja inimesed loomadeks (nagu "T2-s" Sarah muutub masinaks ja Schwarzu muutub inimeseks).


Kusjuures minu mõtted liikusid filmi ajal ka T2-le, aga pigem mõtlesin lihtsalt, et analoogne idee on seal palju põnevamalt teostatud (ja et huvitav, kas T2 3D-d 2D-s ka näidatakse).
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Forzelius » 10. August 2017, 11:48

Nojah, aina tugevamaks see seeria läheb. Ilmselt aasta lemmikfilm so far. Huvitava fookusega on ka need filmid olnud - aina rohkem peaks nagu olema ahvide poolt (mida ma olen esimesest osast saadik juba teinud), sest sümpaatsemaid inimesi jääb aina vähemaks ja vähemaks.
Spoiler :
Lõpus hakkas keegi saalis vist sibulaid lõikuma, mingi imelik värk. Also see inimeste lollimaks jäämine läheb vist sinna, millega 68nda aasta film algas ehk siis kui Hestoni tegelane planeedile jõudis, oli allesjäänud inimkond suht unresponsive ja mute.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Kadii » 06. Oktoober 2017, 23:29

Esiteks, palun tehke faktikontrolli ja parandage - see on "War FOR the Plant of the Apes".
Teiseks, oleks võinud, aga ei ole viimane film, kuigi pigem spinoffina kui järjena.
Kolmandaks, teine osa jääb minu jaoks kõige paremaks, see tõesti natuke venis ja ei pakkunud nii väga pinget. Aga mulle meeldisid need referentsid ja suunamuutused originaalsele planeedile. Muidu selline 6/10.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Ahvide planeedi sõda

PostitusPostitas Soprano » 07. Oktoober 2017, 00:33

Kadii kirjutas:Teiseks, oleks võinud, aga ei ole viimane film, kuigi pigem spinoffina kui järjena.

Loen ja loen, aga aru ei saa.

Pealkiri parandatud.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist

cron