Lõhestunud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lõhestunud

PostitusPostitas Ralf » 22. Jaanuar 2017, 18:01

Lõhestunud
Split (2016)

Dissotsiatiivse isiksuse mitmesuse häiret põdevas Kevinis (James McAvoy) elab 23 eri personaalsust. Sellise haruldase vaimuhaigusega inimesed on teadlasi lummanud ja hämmastanud kaua aega, on koguni arvamusi, et mõned taolised patsiendid on suutelised materialiseerima oma eri isiksuste puhul täiesti konkreetseid ja silmnähtavaid füüsilisi eripärasid. Samal veendumusel on ka Kevini raviarst psühhiaater Dr Flecher.

Ühel päeval röövib üks Keviniga sama keha jagavatest persoonidest parkimisplatsilt ilma vaevata kolm teismelist tüdrukut. Keldriurkasse vangistatud tüdrukud saavad järkjärgult tuttavaks nende röövijas elavate vägagi erinevate tüüpidega, kelle hulka kuuluvad näiteks elukogenud karm ja nõudlik daam kui ka 9-aastane naiivne poiss. Tõeline õudusunenägu algab aga hetkest, mil oma esimesi märke hakkab ilmutama Kevini uusim ja senimaani teadvuse sügavuses redutanud Elajas, olend, kes valitseb salamisi kõigi 23 isiksuse üle.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Forzelius » 22. Jaanuar 2017, 18:09

No ikka päris tugev avaldus mehelt, kes üle 10 aasta Hollywoodis juba naerualune on olnud oma järk-järgult aina totramate filmidega. Shyamalan on faking tagasi, see oli fantastiline ja täiesti "on-par" Signsi, Sixth Sense ja Unbreakable'ga.
Spoiler :
Mu lemmik arvamus selle filmi kohta (varastab redditist) "it's not a twist ending, it's a twist movie"
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Rasmus » 23. Jaanuar 2017, 21:53

"The Visit" oli parem. Just sayin'
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Jolt » 26. Jaanuar 2017, 23:51

Forzelius kirjutas:No ikka päris tugev avaldus mehelt, kes üle 10 aasta Hollywoodis juba naerualune on olnud oma järk-järgult aina totramate filmidega. Shyamalan on faking tagasi, see oli fantastiline ja täiesti "on-par" Signsi, Sixth Sense ja Unbreakable'ga.

Ei.

Rasmus kirjutas:"The Visit" oli parem. Just sayin'

Usun.

Ühtlasi, otsige Shamalamadingdongi tagasipööret tõsiseltvõetava kino juurde kuskilt mujalt.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Rasmus » 31. Jaanuar 2017, 01:36

Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Soprano » 31. Jaanuar 2017, 21:04

Split'i ajal istus Einar Kuusk oma sõbraga minust paremal, nii et minust vasakul oli üks koht vaba. Einar läks filmi ajal kusele vms. ja tagasi tulles istus minust vasakule (kus oli mu mantel btw) ja küsis mu poole nõjatudes a la "Millest ma ilma jäin?". Andsin paar sekundit ja ütlesin "istud vale koha peal". Istus naerdes õigele kohale. Also, sõber tal pani ka korra terve saali naerma, sest naeris ühes kohas üksi ja kõvasti.

See seik oli põnevam kui terve film.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Rasmus » 31. Jaanuar 2017, 22:33

Soprano kirjutas:See seik oli põnevam kui terve film.

Nahhui sa heidid :x
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Jolt » 01. Veebruar 2017, 14:34

Rasmus kirjutas:
Soprano kirjutas:See seik oli põnevam kui terve film.

Nahhui sa heidid :x


Kui seda nahhuid käsitleda küsisõnana võin vast Sopi eest vasta, et well doh, vastus on ju obvisoosne: kesiselt konstrueeritud psühholoogilist (pffff, yeah right) põnevikku, mille pidi kuidagi päästma jõuga otsa keevitatud lõpp, millel puudus igasugune seos filmi sündmustiku või tegelastega.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Ralf » 02. Veebruar 2017, 04:12

Jolt kirjutas:jõuga otsa keevitatud lõpp, millel puudus igasugune seos filmi sündmustiku või tegelastega.

Vastupidi, see lõpp pani paika, mida kogu film üldse tähendas.

Ja üheks seoseks juba see,
Spoiler :
et Kevini isa suri samas rongiõnnetuses, kus David Dunn oli "Unbreakable'is".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Forzelius » 02. Veebruar 2017, 12:33

Ralf kirjutas:
Jolt kirjutas:jõuga otsa keevitatud lõpp, millel puudus igasugune seos filmi sündmustiku või tegelastega.

Vastupidi, see lõpp pani paika, mida kogu film üldse tähendas.

Ja üheks seoseks juba see,
Spoiler :
et Kevini isa suri samas rongiõnnetuses, kus David Dunn oli "Unbreakable'is".


+1

Jolt oleks nagu teist filmi vaadanud
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas lostinthemist » 02. Veebruar 2017, 17:55

Nüüd teate täpselt, mida ma tundsin pärast "Suicide Squadi" vaatamist. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas Rasmus » 03. Veebruar 2017, 16:21

lostinthemist kirjutas:Nüüd teate täpselt, mida ma tundsin pärast "Suicide Squadi" vaatamist. :irw:

Enamusele "Suitsiidisalk" ikkagi meeldis. Kriitikud tegid maha, aga tavavaataja pigem mitte. Seevastu Jolt ja Soprano esindavad arvamust, mida jagavad vaid vähesed.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mida põnevat sinuga juhtus?

PostitusPostitas lostinthemist » 04. Veebruar 2017, 09:49

Rasmus kirjutas:
lostinthemist kirjutas:Nüüd teate täpselt, mida ma tundsin pärast "Suicide Squadi" vaatamist. :irw:

Enamusele "Suitsiidisalk" ikkagi meeldis. Kriitikud tegid maha, aga tavavaataja pigem mitte. Seevastu Jolt ja Soprano esindavad arvamust, mida jagavad vaid vähesed.

Igal pool vaadates jäi mulje, et keskmine tavavaataja tegi ka seda maha. Igatahes, vaatamata siinsele arutelule on säilinud pisike ootusärevus "Split"i vastu. Kui jõuab veel, peaks vaatamas käima.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Zinera » 05. Veebruar 2017, 00:37

7/10
Mitte päris see, mis ootasin, aga üsna asjalik ja vaadatav. James McAvoy mängis hästi oma kõiki osatäitmisi ja võib öelda, et ka põnevust jagus piisavalt.
Spoiler :
Beast oleks siiski võinud jääda ettekujutuseks ja lõpp vähem ulmeliseks. Viited Purunematule olid head.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Lõhestunud

PostitusPostitas Ronet » 08. Veebruar 2017, 19:49

Sa kuradi kurat. Olin suutnud pea igasugust informatsiooni vältida, v.a et peategelasel on 23 erinevat persooni ja kontrollides, et kas mingi after credits asi on, nägin non-spoiler sektsioonis, et filmi lõpus näidatakse
Spoiler :
seost Unbreakable'ga.
Üritasin sellele võimalikult vähe mõelda ja ega ma ju ei teadnudki kui suur see seos on või oli see üldse lihtsalt mingi suva easter egg.

Vastupidiselt Sopile ja Joldile, meeldis mulle film ja ma ei jõudnud kordagi kella peale mõelda. Pole kindel, kas stsenaariumi või niivõrd heade näitlejatetööde tõttu. Suurepärane tüdrukute trio, sümpaatne vanaproua, McVoy omas headuses.. Hea kompott, raisk. Jälle üks film, mida PEAKS kindlasti üle vaatama.

Spoiler :
Suht ideaalne järg/spin-off, mille reveal suudeti alles lõppu jätta, vastupidiselt 10 Cloverfield Lane'ga. Aga eks nemad pidid ju kuidagi oma filmi müüma, siin piisas lihtsalt lavastaja nimest.


7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist

cron