Star Wars: Viimased jedid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 17. Detsember 2017, 01:27

See nüüd küll mingi konstruktiivne kriitika pole. Jah, huumor häiris mind ennast ka, ilmselgelt Disney mõjud (Marveli filmidega tihtilugu sama häda), ja loomad olid seal ilmselgelt eesmärgiga laste jaoks armsaid mänguasju toota (porgi kaisuloomad incoming), aga me räägime kokku mõnest minutist 2.5 tunnises filmis. Ei olnud see lugu igav. Kõik tegelased suudeti mingile teekonnale viia ja lõpus kõik kaunilt kokku siduda. Mark Kermode ütles kõnekalt, et iga tegelasega oli nagu lutsu visatud ja pandud kivid ilusti veepinnal hüppama. Rey, Finn, Poe jt panustavad võitluses täpselt selles ulatuses, kes nad on ja kes nad suudavad olla.

Mis huumorit puudutab, siis sinu kalli Joss Whedoni leiutatud "naljad" "Justice League'is" mõjusid kordades magedamalt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 02:05

Ralf kirjutas:Ei olnud see lugu igav.


Selge pilt, proovin selle surmava igavustunde, mida vaatamise ajal tundsin, otsemaid tagasi võtta!

Ralf kirjutas:Kõik tegelased suudeti mingile teekonnale viia ja lõpus kõik kaunilt kokku siduda. Mark Kermode ütles kõnekalt, et iga tegelasega oli nagu lutsu visatud ja pandud kivid ilusti veepinnal hüppama. Rey, Finn, Poe jt panustavad võitluses täpselt selles ulatuses, kes nad on ja kes nad suudavad olla.


Selle ütlusega meenub mulle omakorda Alan Daviese kõnekas tsitaat: "Ilma maandumata ei saa hüpata; Ilma hüppamiseta ei saa maanduda". Ainult selle vahega, et Alan tõi selle näitena nonsense'ist, kardetavasti lõi Ralf Marki tsitaadi lagedale aga mingitel sügavamatel põhjustel (minu hirmutamiseks?). Jumal hoidku, see kui tegelaste sisuliinid lõpuks kokku siduda suudetakse, ei ole nüüd küll mingi ülim filmikunsti meisterlikkuse näide, pigem lihtsalt tõend sellest, et J.J. Abramsit on eemale hoida suudetud.

Ralf kirjutas:Mis huumorit puudutab, siis sinu kalli Joss Whedoni leiutatud "naljad" "Justice League'is" mõjusid kordades magedamalt.


Ha! Mu mõte oli rohkem selles, et Joss Whedoni huumor kipub olema sellist tüüpi, mis VÄGA õlitatud kaadervärki kõrvale nõuab ja tihtilugu äpardub ta selle tööle saamises ka ise. "Jusice League'i" ma küll kaitsma hakata ei kavatse, ära mitte unistagi.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 17. Detsember 2017, 02:33

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:Ei olnud see lugu igav.

Selge pilt, proovin selle surmava igavustunde, mida vaatamise ajal tundsin, otsemaid tagasi võtta!

Filmi lugu mõjub igavalt vaid siis, kui ei oska seda enda jaoks huvitavaks mõelda.
Paratamatult kommentaarid stiilis "Mul oli igav" näitavad pigem, et probleem vaatajas ja mitte filmis. :P

AK-s sain ka sõna muidu.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 03:08

Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:Ei olnud see lugu igav.

Selge pilt, proovin selle surmava igavustunde, mida vaatamise ajal tundsin, otsemaid tagasi võtta!

Filmi lugu mõjub igavalt vaid siis, kui ei oska seda enda jaoks huvitavaks mõelda.
Paratamatult kommentaarid stiilis "Mul oli igav" näitavad pigem, et probleem vaatajas ja mitte filmis. :P


Jajah, eks see ole mu oma süü, et taskust telefoni välja ei võtnud ja oma vaatamisaega tetrise mängimisega põnevamaks ei muutnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 17. Detsember 2017, 03:16

Kui "Star Wars" nagunii ei huvita, siis milleks üldse vaatama ronida...

P.S. Ma pole mingi "Star Warsi" fanboy, aga ma pole siiani näinud eriti adekvaatseid põhjendusi, miks siis lugu nii halb oli ikkagi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 17. Detsember 2017, 03:24

At the very least on meil nüüd vähemalt kirjalik tõestus, et JazZ- on rumal.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 03:43

Ralf kirjutas:Kui "Star Wars" nagunii ei huvita, siis milleks üldse vaatama ronida...


Sest otsustasin jõulude puhul oma eelarvamused kõrvale lükata ja paari järgneva nädala kuni kuu diskuteerituma filmi ära vaadata?

Ralf kirjutas:P.S. Ma pole mingi "Star Warsi" fanboy, aga ma pole siiani näinud eriti adekvaatseid põhjendusi, miks siis lugu nii halb oli ikkagi.


Ole lahke! Natuke häiriv, et minult kaitsekõne nõuad, samas kui Rasmus, kes pole absoluutselt ühtegi head argumenti peale "mul läks uni ära" toonud, võib siin karistamatult inglise keelt pruukida.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 17. Detsember 2017, 04:15

JazZ- kirjutas:Ole lahke! Natuke häiriv, et minult kaitsekõne nõuad, samas kui Rasmus, kes pole absoluutselt ühtegi head argumenti peale "mul läks uni ära" toonud, võib siin karistamatult inglise keelt pruukida.

Rasmus põhjendas hästi ära, miks lugu töötas (ja IRCis veel täpsemalt) ning ma nõus temaga.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 17. Detsember 2017, 04:16

JazZ- kirjutas:Ole lahke! Natuke häiriv, et minult kaitsekõne nõuad, samas kui Rasmus, kes pole absoluutselt ühtegi head argumenti peale "mul läks uni ära" toonud, võib siin karistamatult inglise keelt pruukida.

Ma juba linkisin videoarvustust, mis minu mõtted suurepäraselt kokku võtab. TLJ näitab, milleks 2017. aasta "Star Warsi" film tegelikult võimeline on, ja vastus sellele retoorilisele küsimusele on kordades ägedam kui ma iial arvata osanuks. Ma tõepoolest arvasingi, et JJ pakutud vahva retrohõnguline kosmoseseiklus ongi see "Star Wars", mida ma tahan ja vajan, ning ma oleks kindlasti täiesti rahule jäänud, kui Rian sama oleks teinud, aga selle asemel et vana rasva peal liugu lasta, pushib see tüüp nii palju boundaries'i nagu "Empire Strikes Back" 1980. aastal. Ja enne "Empire'it" oli ainult üks "Star Wars", nii et neid piire, mida pushida, oli võrdlemisi lihtne leida. Nii et selles suhtes on Riani saavutus kordades ägedam, kuna ma tõesti arvasin, et kõik, mida "Star Warsi" universumis teha saab, on juba ühel või teisel moel tehtud ja avastatud, ning nüüd on järel vaid taaskohtumisrõõm. Ja noh, spoiler alert, aga MUL EI OLNUD ÕIGUS, sest TLJ on tõesti erakordselt uuenduslik ja värske ja ettearvamatu ja põnev ja mida kõike. Ma kartsin reaalselt enam-vähem kõikide tegelaste elude pärast, kuna TLJ-s on panused tuntavalt väga-väga kõrged, ja see pole midagi, mida ma ühegi teise "Star Warsi" kohta öelda saaks.

Ega ma loodagi, et JazZ- saaks ilma seda maailma tundmata ja mõistmata TLJ tegelikku väärtust hinnata, aga on selge, et "Star Warsi" mütoloogia jaoks on Rian teinud tõesti hiiglasliku sammu. Nagu juba öeldud, osades valikutes ma esialgu kahtlesin, aga olen nüüd otsustanud mõttetu vingumise asemel Rianit usaldada, sest ma usun, et ta teab paremini kui mina, mida see seeria vajab.

Mis puutub fanboy'de halastamatusse vihasse, mis on JazZ-i jutust üks väheseid aspekte, mil ka tõepõhi all on, siis tegemist on ilmselt lihtsalt rumalate ja ignorantsete inimestega, kellele ei mahu pähe, et "Star Wars" võib olla (ja nüüd ongi) midagi muud kui need pähekulunud read 80ndatest. Kriitikud on ju filmiga vägagi rahul ‒ ja mitte ainult need vanad tähtsad filmikriitikud, vaid ka seeria tulihingelised fännid, kes podcaste või videoarvustusi teevad. Mitte et tegemist veatu filmiga oleks, aga hinnanguliselt umbes viie tunni jooksul, mida olen kulutanud redditis ja IMDb-s erinevate arvamuste lugemise peale, pole ma leidnud MITTE ÜHTEGI adekvaatset argumenti, miks TLJ nii kohutavalt halb on. Jah, Rose'i ja Finni kõrvalliin tekitab kahtlusi, seda kinnitasin ma ju ise ka, aga tervikut see ei riku, eriti kuna see tegelastele (ja ka vaatajale) olulise õppetunni annab.
Spoiler :
Khm, khm, mitte üheski teises ("Star Warsi") filmis poleks selline kangelaslik plaan võinud ebaõnnestuda ja hoopis hävingut tuua.
See on vaid üks paljudest ideoloogilistest sõnumitest, mida TLJ edukalt õpetab. Loomulikult on neid faktoreid veel ja veel, aga ühest vaatamisest ja paarist kommentaarist on vähe, et õiglaselt hoomata kõike, mida TLJ seeria fännile pakub.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 17. Detsember 2017, 04:41

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:Kui "Star Wars" nagunii ei huvita, siis milleks üldse vaatama ronida...

Sest otsustasin jõulude puhul oma eelarvamused kõrvale lükata ja paari järgneva nädala kuni kuu diskuteerituma filmi ära vaadata?

Kindel, et lükkasid? Ma ei salli "Transformersi" seeriat üldse ja olen nüüdseks väga teadlik, kuidas ma end kinosaalis tundma hakkan, kui uus jagu ilmub. :irw: Oleksin viimase vaatamata jätnud, kui mind poleks sinna lähetatud.

Ma muidu ei eeldagi, et kõigile "The Last Jedi" meeldima peaks, aga peaaegu kogu bitchimine tuleneb sellest, et taheti õunu ning said hoopis apelsine. Mul oli üldiselt suva, kuidas nende tegelastega ümber käiakse ja paljud valikud stsenaarses plaanis mõjusid ootamatult ja põnevalt.

Viimasele "Star Trekile" heitsid fännid ka ette, et Kirk vurab mootorratta peal ringi nagu ralliäss ja see pole õige "Star Trek", mu arust niisuguste frantsiiside puhul on uute seaduspärasuste kehtestamine kasulik.

Muidu minu arust ka "Viimaste jedide" huumor oli alla igasugust arvestust, aga ma annan endale aru, et "Star Warsi" filmid on nüüd Disney toodang ning abitud killud käivad asja juurde.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Defexer » 17. Detsember 2017, 19:52

Saage aru, et inimestel on maitsed erinevad ja arvamused erinevad aga ei, teie surute siin oma arvamusi peale. Kellele ema kellele tütar 8)
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 17. Detsember 2017, 20:03

Seda nimetatakse argumenteerimiseks, kallis Kevin. Erinevaid arvamusi on huvitav kuulda ja neid proovile panna.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 22:31

Rasmus kirjutas:Seda nimetatakse argumenteerimiseks, kallis Kevin.

Rasmus kirjutas:At the very least on meil nüüd vähemalt kirjalik tõestus, et JazZ- on rumal.


Jep, fantastiline argument. Näha, et kogenud filmikriitik.


Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:Kui "Star Wars" nagunii ei huvita, siis milleks üldse vaatama ronida...

Sest otsustasin jõulude puhul oma eelarvamused kõrvale lükata ja paari järgneva nädala kuni kuu diskuteerituma filmi ära vaadata?

Kindel, et lükkasid?


Jah. Mis originaaltriloogiasse puutub, siis ei ole mul nende osade suhtes erilisi emotsioone - põhimõtteliselt mõistan, miks see saaga omal ajal groundbreaking oli, aga midagi tähenduslikumat ma sealt enda jaoks leidnud pole. Saamislugusid pole ma näinud ja "Force Awakensi" tulekuga kaasnev meeletu hype surmas huvi minu jaoks kiiremini kui Usain Bolt meetreid neelab. Kuna eelnevad osad on pigem siiski mõõdukas koguses kiitust saanud ja "TLJ" vastuolulised arvamused tekitasid huvi, siis tulin - nägin - ei võitnud. See "pole universumiga kursis ja ei oska hinnata" pole ausalt öeldes suurem asi argument, sest mu kriitika ei puuduta eriti aspekte, mille võiksin tõesti enda halva informeerituse arvele kirjutada. Oleksin täiesti andestanud, kui minus oleks segadust tekitanud näiteks tegelaste taustalood, selle asemel tekitas minus hoopis segadust, miks nii lihtsakoelist ja juustust lugu nõnda kõrgelt hinnatakse. Järjelugu peaks suutma adekvaatselt funktsioneerida ka eraldiseisva teosena ja une asemel varasemate sündmuste suhtes huvi tekitama. Mitte midagi mu "lihtne sisu - palju mõttetut kõmmutamist - halvad naljad ja force'itult mõjuv dialoog" kriitikast ei puutu kuidagi "Star Warsi" universumiga kursis olemisse - jajah, saan aru, et vähemalt "mõttetu kõmmutamine" on üks selle saaga läbivaid elemente, aga kahtlen sügavalt, et eellugude nägemine mind seda rohkem hindama oleks pannud. Praegu tundub teie kriitika filmi ebaõnnestunuks pidanud inimeste suhtes jagunevat kahte (veidralt vastuolulisse) leeri: a) sa ei saanud aru, sest sa pole "Star Warsi" fänn b) "Star Warsi" fännid on rumalad ja ei suuda 80ndatest edasi liikuda. Saavutage oma rumala inimese definitsiooni osas mingi stabiilsem konsesus, palun.

Saaga fännide " 'ei juhtunud see, mida lootsin, olen kurb' <-- ha, täielikud idioodid!" halvustamine mõjub ka üsna ebameeldivalt. See, et Rasmus on võtnud nõuks nagu fanaatikust ususekti liige Rian Johnsoni valikuid "pimesi usaldada", ei tähenda, et teised inimesed ei võiks endiselt iseseisvat mõtlemisvõimet omada. Lisaks on selle näol tegemist apologeetikaga, millega enam-vähem iga halvapoolse järjeloo Kellywise'ida võiks - kui mõned nimed ära vahetada, võiks kogu Rasmuse kommentaari Johnsoni jõulistest valikutest "Justice League'i" teemasse ümber kopeerida. Milles täpsemalt see uskumatu boldness ja seeria uuele kursile juhtimine seisnes, pole ma siiani aru saanud.
Spoiler :
See, et filmis oli stseen, kus Yoda pani vanad Jedi ürikud põlema ja ütles "koti need ei kedagi"? Kui Kylo Ren ütles, et aeg oleks vanale valitsevale režiimile lõpp teha ja uut alustada? Luke Skywalkeri ja Stoke'i mõrvamises? Sest suures pildis oli ekraanil ikka sama valguse ja varjude mäng, mida kogu aeg jutustatud on. Kylo Reni vaimne ebastabiilsus pole küll suurem asi põhjus, et filmi innovaatiliseks nimetada. Kas Anakin Skywalkeril mitte enam-vähem samad probleemid polnud?


Nagu juba ütlesin, siis Rey ja Kylo Ren on tegelikult üsna huvitavad tegelased, nende suhte execution jäi aga uskumatult pinnapealseks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Kickflick » 17. Detsember 2017, 23:47

Kogu tervikpilt mõjus väga värskendavalt, suutes samas tuua tagasi nii mõndagi, mida ma vanemate osade puhul armastan. Esimesena suutis mind rõõmustada mu viimase aja lemmik Domnhall Gleeson, kes oma šiki pahelisusega tõmbas loo kohe käima. Kiita tuleb ka stsenaristi, kes oli sisse kirjutanud põnevad tegelaste arengud ja pannud rõhku ka nende sisemaailmadele, mille tulemusel ei mõjunud tavapärane piu-piu-värk mürana. Kinosaalist lahkusin positiivsete muljetega ja hakkan tasapisi muutuma sama suureks Star Warsi fänniks, nagu enamik hea maitsega filmisõpru, kuna tegelased ja sündmustik hakkavad aina rohkem omaks saama.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas ruut » 18. Detsember 2017, 12:58

Max Landise twitteris olid Star Warsi teemal päris huvitavad arutelud.

Näiteks... (Spoilerid, obv)
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist