Toni Erdmann

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Toni Erdmann

PostitusPostitas Ronet » 28. August 2016, 17:46

Toni Erdmann
Toni Erdmann (2016)

Vembumees Winfried püüab leida tagasiteed oma ärinaisest tütre Inese ellu, kuid ei suuda piisavalt köita pikkade koosolekute ja aruannete maailma uppunud naise tähelepanu. Niisiis astub areenile Winfriedi alter ego - veidra paruka ja lobeda jutuga Toni Erdmann, kellele on kõik lubatud. Kuid Ines võtab väljakutse vastu ning algab isa ja tütre mõõduvõtt, mis ületab igasugused piirid. Peagi tuleb naisel tunnistada, et ekstsentrilise isal võiks tema elus oma koht siiski olla.

"Toni Erdmann" osales tänavu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, kus võitis FIPRESCI auhinna kui kriitikute lemmikfilm.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Toni Erdmann

PostitusPostitas Jolt » 15. Märts 2017, 18:31

Mul on kahju, et keegi pole selle filmi kohta täiemahulist arvamust kirja pannud, mis sest et "Toni Erdmann" on leidnud esiletõstmist nii siin foorumis kui laiemalt, möödunud aasta parimate filmide hulgas. Kuigi alljärgnevast võib jääb teistsugune mulje, siis TE kuulub ka minu jaoks 2016. a filmide top 10sse (ääremärkusega, et päris mitu paljulubavat filmi vajab veel vaatamist). Või kui öelda sama mõte üldisemalt, seda võrdlemisi kunstlikku eraldusjoont vahele tõmbamata, siis tegemist on kindlasti ühega nendest filmidest, mida möödunud filmiaastast selgelt mäletan ja mis on oma jälje jätnud.

Lisaks ütleksin ehk seda, et läksin "Toni Erdmanni" vaatama väga kõrgete ootustega. Seda selle tõttu, et toda filmi saatis mingi üleüldine positiivne sumin. Lisaks olid Sop ja veel mõned sõbrad seda näinud ja küsisid minu käest korduvalt, et kas olen minagi juba "Toni Erdmanni" näinud ja oioi, oodaku ma vaid, tegu on hullupööra hullumeelse filmiga.

Nii et mu võrdlus toetub nendele ootustele ja eeldustele, mida eelnevalt kirjeldasin. Mis osas ma siis kõrvetada sain? Esmalt lootsin et TE haarab mind rohkem kaasa ja äratab minus veidi soojemaid tundeid. Ilmselt oli tolle filmi tempo aga täpselt liiga aeglane ja ja seda hetke, mil TE mind täielikult sisse tõmbab, ei tulnudki. Lisaks tundus, et selle loo tuum jäi veidi liiga lihtsaks. Ma olen seda töösse uppunud inimese äratamise lugu lapsepõlves üsna palju näinud. Jah, "Toni Erdmannis" olid rollid vahetunud ning isa päästis tütart ja lõpplahendus polnud kaugeltki mesimagus. Kuid ma ei suuda üle saada sellest, et tegelikult on see sama lugu, mida 80ndate lastefilmidest Pro7lt väga mitmes versioonis juba näinud olen. Tolle kulminatsioonistseeni allegooria on ka ehk veidi liiga ilmne ja hõõrus pointi natukene liiga ilmselt nina alla. Kuigi jah, mõnusalt jantlik ja absurdisegune oli see sünnipäevapidu üsna kindlasti.

Nendest etteheidetest hoolimata on tegu mõnusa huumoriga vürtsitatud looga, milles on huvitavad karakterid, kes on väga hästi välja mängitud. Need näitlejad ei olnud mulle varasemast tuttavad ja seetõttu oli mul väga lihtne võtta neid pigem karakteritena. See aitas tolle filmi usutavusele kaasa. Seetõttu muudab see USA remake'i idee mind pigem ettevaatlikuks... kuigi, Jack Nicholsoni kinolinale toomine tekitab automaatselt mingi huvi.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Toni Erdmann

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 16. Märts 2017, 10:50

Ma midagi suurt ei oska selle filmi kohta kirjutada aga mõned üksikud mõtted, mida see film tekitas, võin kirja panna küll.

Mulle ka reklaamiti seda kui parim asi peale lõigutud saia.

Minu jaoks ta seda kohe üldse ei olnud. Lihtsalt selline OK film, mille põhipointi on taotud juba küllalt ja tegelikult ei pakkunud minu jaoks sellel teemal midagi uut. Paar vaimukat kohta oli ka papa poolt. Üldiselt jääb see minu jaoks lihtsalt üheks väga ülekiidetud filmiks.

Filmi parim osa oli muidugi:

Spoiler :
Pilt


Hollywoody remake'i suhtes - kui see sama film oleks tulnud mõnelt suurelt stuudiolt suurte näitlejatega, ma ei usu, et see mu kavva oleks üldse jõudnudki. Seega kardan, et remake ei jõua ka. Kui just ei ole mingeid suuri sõnu inimestelt, kelle arvamust austan.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist

cron