Iseseisvuspäev: Uus rünnak

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Iseseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas Ronet » 16. Juuni 2016, 15:14

Iseseisvuspäev: Uus rünnak
Independence Day: Resurgence (2016)

Me teadsime alati, et nad tulevad tagasi. 1996. aastal Hollywoodi hittfilmide ajaloos uue lehekülje pööranud "Iseseisvuspäeva" järg "Iseseisvuspäev: Uus rünnak" toob meie ette kirjeldamatus mahus globaalse katastroofi. Kasutades tulnukatest mahajäänud tehnoloogiat, on Maa rahvad loonud ühiselt pingutades tohutu kaitseprogrammi, mis hoiaks planeeti kutsumata külaliste sissetungi eest. Aga miski ei suuda meid ette valmistada selleks, kuivõrd arenenud ja võimas tulnukate sõjajõud meie poole teel on. Ainult mõnede vaprate meeste ja naiste leidlikkus võib päästa maailma vältimatuna näivast hukust.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Iseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas Wisegirl » 04. Juuli 2016, 15:04

Ootasin midagi maitsekamat ja arukamat. Niipea kui valge kera suu lahti tegi, kukkus film kolinal kokku.
Klišeed klišeedeks, minu arvates on linateos natuke liiga rutakas. Stseenid ei mängi hästi välja, pisut kiired on, et päriselt mulle kui vaatajale naha alla pougeda ja karakteritega sidemeid luua.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Iseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas Rasmus » 05. Juuli 2016, 01:33

Kui Roland Emmerichi nimi filmi lõppedes ekraanile ilmus, hakkasin omaette naerma - teate küll, see "ma nägin just täiesti ajuvaba filmi, mis mulle täiega meeldis" naer. Eks ta mulle kerge peavalu tekitas, aga mul on raske ette kujutada, kuidas "Iseseisvuspäeva" järge kuidagi paremini teha saanuks. Nii palju originaalfilmi tegelasi ja näitlejaid pole küll ükski reboot varem tagasi toonud. Nende seas ka kaks näitlejat meistriteosest nimega "Sharknado 2: The Second One", nii et võit on minu jaoks veelgi suurem.
Bill Pullman on da best! Will Smith mulle esimeses osas erilist muljet ei jätnud, aga nüüd tundsin tema karismast küll puudust. Halvem Hemsworth üritas auku täita, kuid suhteliselt tulutult. Kuigi cast on võimas küll - nii uued kui vanad tegijad. Miks Hollywood Goldblumi nii vähe kasutab, mees on ju endiselt fantastilises vormis!
Vibe'i poolest viskas kusjuures kohati viimast "Star Warsi" - just eriefektide viimistletuse ja lakkamatu tempo osas.
Spoiler :
Whitmore'i surm tõi samuti Han Solo võtmes Vietnam flashbackid esile.
Iseenesest oleks fair öelda, et uues "Iseseisvuspäevas" on vähem südant ja lusti, aga minu silmale jagus sedagi piisavalt. Emmerich on alati olnud kirglik lavastaja - melodramaatika, ülevoolav patriotism (tho ta on sakslane, nii et see mõiste pole vist eriti korrektne?) ja mida ei - ning minu jaoks paistis see siingi välja. Pisut lapselik maailmavaade, aga seda üdini positiivses mõttes.
7/10 #vaatasin4juulil
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

5.5/10

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuli 2016, 17:33

Hullult korda ei läinud, õnneks pead ka valutama ei pannud. Tegelasi oli küll liiga palju.
See kolossaalse kosmoselaeva maandumine oli vingelt tehtud ja korraks vajus karp lahti purustust jälgides, pärast seda suursündmust läks päris jamaks, aga mitte solvavalt jamaks.

ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: 5.5/10

PostitusPostitas Rasmus » 14. Juuli 2016, 17:49

Ralf kirjutas:Tegelasi oli küll liiga palju.

Esimeses filmis oli täpselt sama teema - arvan, et see oli teise osa puhul teadlik viide. Mingil määral teeb situatsiooni realistlikumaks, et päeva päästavad kümned erinevad inimesed, mitte üks või kaks kangelast. Eks ta vaataja jaoks muidugi natuke tüütu ole, aga minu silmis antud filmide puhul täitsa töötab.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 5.5/10

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuli 2016, 17:59

Rasmus kirjutas:
Ralf kirjutas:Tegelasi oli küll liiga palju.

Esimeses filmis oli täpselt sama teema - arvan, et see oli teise osa puhul teadlik viide. Mingil määral teeb situatsiooni realistlikumaks, et päeva päästavad kümned erinevad inimesed, mitte üks või kaks kangelast. Eks ta vaataja jaoks muidugi natuke tüütu ole, aga minu silmis antud filmide puhul täitsa töötab.

Jep, mul esimese osaga sama kana kitkuda tegelt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Iseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas lostinthemist » 20. Juuli 2016, 23:56

"Independence Day: Resurgence" kannatab põhiliselt selle all, et suurejoonelisse filmi tagasi tulnud vanad tuntud näod on huvitavad, aga uued tegelased, kes peaksid järgmist filmi rohkem enda õlgadel hoidma, jäävad kahjuks pinnapealseks ja igavaks. Aga kahtlemata on tegemist äärmiselt meelelahutusliku filmiga, mida Emmerich oskab väga hästi teha. Klassikaline "second time is bigger" ja laastamine oli brutaalne. Võib-olla meie maailm vajaks ka praegu tulnukarünnakut, et eri rahvused lõpetaksid omavahel võitlemise (nt ISIS, Venema invasioonid jnejne), sest mulle õudselt meeldis esimesest "Independence Day"st edasi arendatud maailm, kus kogu planeedi rahvused on kõrvale heitnud erimeelsused ja koondanud oma tähelepanu kuskilt kaugemalt tulevatele võõrjõududele ning tehnoloogia areng kaitse- ja rünnakuarsenalis - kõik see oli täpselt naelapea pihta. Ootan ka väga meelsasti järge, sest tõenäoliselt viiakse lahingutegevus kosmosesse ja saab lõpuks näha kosmoselahingut, millele pole külge kleebitud Star Warsi ega Star Treki stampi.
Viimases kolmandikus,
Spoiler :
kus tulnukate kuninganna ajas taga koolibussi, oli üpriski hirmutav ja meenutas "Jurassic Parki." Tore näha sellist asja vahepeal. (Y)

6/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Iseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas mjölnir » 22. Jaanuar 2017, 00:45

10/10
Kuri keel on teravam kui nuga.
Varga vastu pandi vanasti luuavars ukse taha, röövlile pandi luuavarrega vastu pead!
Avengers assemble!
Kasutaja avatar
mjölnir
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 79
Liitunud: 29. November 2015, 22:08
Asukoht: Avengers

Re: Iseisvuspäev: Uus rünnak

PostitusPostitas Rasmus » 22. Jaanuar 2017, 13:17

mjölnir kirjutas:10/10

Sama
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist

cron