Cloverfieldi tee 10

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Rasmus » 16. Aprill 2016, 17:09

Esiteks pean adresseerima asjaolu, et selle filmi peaosas on Mary Elizabeth Winstead - praktiliselt minu elu esimene celebrity crush ja tõenäoliselt maailma parim inimene ka kõigi teiste kriteeriumite kohaselt. Viimati sattus ta Eesti kinoekraanidele "Visa hing 5" abil ja see oli 2013. aastal, nii et vähemalt ühes asjas on "10 Cloverfield Lane" kindlalt kolme viimase aasta kinofilmidest parem. Ja ma olin veel mõne kuu eest suhteliselt veendunud, et MEW-i karjääri paremad ajad on läbi ja ta jääbki igavesti indie-draamadesse mängima. Nii et see on tõesti väga tänuväärne, et just tema "10 Cloverfield Lane'i" peaossa kutsuti. Kui nüüd veel mõni õudukaroll ka otsa tuleks, oleks eriti priima.

Pilt

Filmist ma eriti rääkida ei taha, kuna mu sõnad ei saaks iial olla piisavalt väljendusrikkad, et filmi headust vääriliselt edasi anda. Arvustuse kirjutasin küll, aga see oli tellimustöö. Ütleksin pigem seda, et minu arust oli filmi lõpp kõigele eelnevale täiesti fantastiline payoff ning läks seatud stiiliga kenasti kokku - täpselt sama ettearvamatu ja ekstsentriline, kui kogu ülejäänud film eeldada oleks lubanud, kuid siiski täielik üllatus. Olin esialgu suhteliselt veendunud, et terve film ehitatakse üles müsteeriumile, kas väljas üldse on koletised või mitte (mistõttu oleks eeldatav reveal filmi lõpus üht- või teistpidi ikkagi etteaimatav olnud), aga õnneks mindi oluliselt komplekssemat teed ning tuldi sellega üle ootuste hästi toime. Ma ei tundnud end ühelgi hetkel päris turvaliselt, kuna infot jagatakse nii vaatajatele kui tegelastele nappide kildudena, nii et pinge püsib läbivalt õhus ja põnevus tõuseb progressiivselt aina kõrgemale.
Spoiler :
Ja see lõpuvõitlus oli lihtsalt NIIIIIIIIIIIII BADASS. Lucy McClane on selgelt oma isa tütar.
Pilt

Arvustuse ilmutasin nii blogis kui ka ERRis. Tegin blogi jaoks ühelauselise muudatuse, nii et peate kahjuks mõlemad läbi lugema.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Garli » 28. Juuni 2016, 04:55

Spoiler :
Minu jaoks lõppes see film umbes 1h27min peal selle kaadriga ära ja ma kavatsen teeselda, et edasine oli lihtsalt Michelle'i väga halb unenägu, kui ta lõpuks koju magama oli jõudnud või midagi sellist. Pole isegi oluline, kas see oli vägisi Cloverfieldiga kokku seotud või algusest peale niimoodi planeeritud. Ma pole juba ammu midagi nii lolli näinud. Õnneks kõik eelnev oli tip-top ja puhtalt selle põhjal saab seda siiski väga heaks filmiks nimetada.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Defexer » 23. September 2016, 00:13

Garliga selle filmi lõppemise osas nõus.
aga
Spoiler :
Ma ise viisin hoopis teistpidi pildi kokku, ehk see naine kes ukse taha tuli pool nägu moondunud arvasin üldse, et tegemist on härra ja tema keemilise vedelikuga seotud ja hiljem kui ta ise ka põletada sai olid temal ka täpselt samad söövitusarmid.
Ja mis seos selle endise tüdrukuga oli keda ta eelnevalt vangistanud/tapnud oli? Howardi hälbeid arvestades oleks ta pidanud kõvasti varem Emmettile kuuli pähe laskma ja Michellega manipuleerima hakkama. Või siiski..ma ei tea iga vihje millele mõtlema hakata ja kuskilt otsast genereerima hakata lõpetab kuskil tupikus. :))

Samas see oli film ja kõigel ei peagi tähendust olema aga ja lõpp oli tobe


5/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Soprano » 12. Oktoober 2016, 04:16

N.B. Alustasin selle postituse kirjutamist (ehk JazZ-i sõimamist) täpselt 6 kuud tagasi, 12. aprillil, aga mõte läks hilise tunni tõttu uitama ja jätsin pooleli. Salvestasin pooliku teksti kell 04:16:33 Notepad'i, mis seisis kõik see aeg Desktopil. Otsustasin tänase "tähtpäeva" puhul selle ära lõpetada.

JazZ- kirjutas:Kuna kõnealune järg pidi algselt olema aga hoopis täiesti eraldiseisev õudusfilm, siis oli ka üsna selge, milline see linateos ilma sunnitud "Cloverfieldiga" sidumist olnud oleks.

Selle aasta kõige rumalam lause Filmiveebis^^ (siiani!). Panen targutamise prillid ette ja pean sind parandama, sest see on oli mingil põhjusel üpris levinud vale arusaam filmist. Tsiteerin režissööri Dan Trachtenberg'i:
“No, the movie you watch today is very much the movie that I read when I first read the script. The only things that I wanted to do when I came on board was, the script was very intense but I thought it could use some levity. I thought if we could laugh with these characters we would be more bonded to them so when bad stuff would happen it would matter more. And we adjusted some of Michelle’s story, the personal part where she talks about where she is headed to. But the beginning middle and end of it was all there in the first script that I read.”

Ja lugu ise pikemalt @ Dan Trachtenberg Explains The Origins Of ’10 Cloverfield Lane’
Muuhulgas sain artiklist ja /Filmcast Ep. 361'st teada, et Whiplashi lavastaja Damien Chazelle oli projektiga pikalt seotud, olles üks stsenaristidest ja ta pidi ise filmi ka lavastama, kuid Whiplash tuli vahele. Jolt tõi sama info paremas sõnastuses välja 6 kuud tagasi.

Tõsi on see, et pealkiri "10 Cloverfield Lane" tuli hiljem. Kuna 10CL polnud aga kunagi mõeldud otsese Cloverfield'i järjena, vaid eraldiseisva looga, siis ma ise ka veidi pettusin. Teisel vaatamisel võtsin filmi rohkem omaks kuna teadsin täpsemalt, millega on tegu, kuid viimased 10 minutit jäid siiski veidi häirima.
Spoiler :
Lootsin filmi ajal, et Michelle saab punkrist varem välja, et saaks Cloverfield'i "maailma" sukelduda või siis teisel juhul oleks võinud film lõppeda hetkel, kui ta sai punkrist välja, nägi eemal seda tulnuka laeva ja ütles "Oh, come on.". Need viimased 10 minutit olid küll nagu mingist teisest filmist ja võib-olla sealt ongi tulnud see levinud vale arusaam, et seos Cloverfield'iga mõeldi juurde viimasel minutil. Tegelikult oli kogu see punkrist väljasaamisele järgnev möll äge, aga see tuleb ootamatust kohast. Kõige rohkem pani silmi pööritama MacGyver'i stiilis lõpubossi tapmine.

P.S. John Goodman'iga ei tahaks kunagi lauamänge mängida. :)

P.S. Kui kedagi huvitab, siis Dan Trachtenberg lavastas ühe Black Mirror'i episoodi peagi algavas 3. hooajast.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas JazZ- » 12. Oktoober 2016, 16:18

Soprano kirjutas:
JazZ- kirjutas:Kuna kõnealune järg pidi algselt olema aga hoopis täiesti eraldiseisev õudusfilm, siis oli ka üsna selge, milline see linateos ilma sunnitud "Cloverfieldiga" sidumist olnud oleks.

Selle aasta kõige rumalam lause Filmiveebis^^ (siiani!)


Vale.

Soprano kirjutas:Whiplashi lavastaja Damien Chazelle oli projektiga pikalt seotud, olles üks stsenaristidest ja ta pidi ise filmi ka lavastama, kuid Whiplash tuli vahele.


Vale.

Soprano kirjutas:Tõsi on see, et pealkiri "10 Cloverfield Lane" tuli hiljem.


Vale.

Soprano kirjutas:
Spoiler :
P.S. John Goodman'iga ei tahaks kunagi lauamänge mängida. :)


Vale.

Soprano kirjutas:Kui kedagi huvitab, siis Dan Trachtenberg lavastas ühe Black Mirror'i episoodi peagi algavas 3. hooajast.


Vale.


Soprano on suur valetaja, ta on hiiglaslik luuser, ta valetab kogu aeg.

#whenhegoeslowIgohigh


Teemasse puutuvatele küsimustele adekvaatsete vastuste andmine ei ole moes, nii et kui kellelgi mu postitusega probleeme on, on ta hiiglaslik luuser.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Soprano » 12. Oktoober 2016, 16:39

Pilt
#MakeFilmiveebGreatAgain

/teemaliug
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 139 külalist

cron