Cloverfieldi tee 10

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Ralf » 19. Märts 2016, 11:20

Cloverfieldi tee 10
10 Cloverfield Lane (2016)

Suhtekriisi tõttu masendunud Michelle (Mary Elisabeth Winstead) satub maanteel ränka avariisse ning kui ta lõpuks teadvusele tuleb, selgub, et on vigastatuna mingisse kinnisesse kongi suletud. Paanika. Tuppa astub vanamees nimega Howard (John Goodman), kes väidab, et on tüdruku elupäästja, et nad on maa-aluses turvapunkris ning et väline maailm olevat vahepeal keemiarelva rünnakus hävitatud. Raske uskuda. Kas tegu on võika maniaki või hullukesest vanainimesega? Peagi selgub, et Michelle pole kongis ainus kinnipeetav ning vanamehe motiivid hakkavad järkjärgult hargnema...

Ülevaate lisas: Wisegirl

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas JazZ- » 10. Aprill 2016, 15:28

Lugesin IMDb'st, et "10 Cloverfield Lane'i" sisu olevat suhteliselt sarnane ühe episoodiga sellisest kirgi mitte kütnud sarjast nagu "Metal Hurlant Chronicles". Kuna tegu on antaloogiasarjaga, mille episoodidel omavahel seoseid pole, ühe osa pikkus on kõigest 24 minutit ning lisaks tegi vastavas segmendis kaasa ka James Marsters, olin suure Ghost of the Roboti fännina vähemalt pooleldi kohustatud selle üllitise üle vaatama. Kui odav telefilmilik produktsioon, küllalt nõrk stsenaarium ning tõsiasi, et isegi James bloody Marsters seda (post)apokalüptilist katastroofi päästa ei suutnud välja jätta, siis ei soovitaks seda ikka kellelegi. Tõenäoliselt sattuski keegi "10 Cloverfield Lane'i" meeskonnast selle episoodi peale ja mõtles: "Oh, väga lahe. Veel lahedam oleks, kui see poleks nagu halb. Kutid, mis arvate?" Õigupoolest oli ainus aspekt, milles "Metal Hurlant Chroniclesi" episood minu silmis "Cloverfieldi" järjest tugevam oli see, et see polnud "Cloverfieldi" järg. Kuigi "Cloverfield" liigkõrgete ootuste tõttu minu jaoks midagi pettumuselaadset oli, siis ei tähenda see kuidagi, et sellele järje valmimine minus antipaatiat tekitanud oleks. Kuna kõnealune järg pidi algselt olema aga hoopis täiesti eraldiseisev õudusfilm, siis oli ka üsna selge, milline see linateos ilma sunnitud "Cloverfieldiga" sidumist olnud oleks. Kaks sõna: parem.

Spoiler :
Kuni selle hetkeni, mil filmi 2008. aasta eellasega kokku köitmine hakkas, oli "10CL" igati eeskujulik linateos. Filmi üldise tooni võttis vast suhteliselt hästi kokku stseen, kus John Goodmani karakter selles Aliase-taolises mängus "jõuluvana" seletada üritas, mis oli üheaegselt pingeline, pisut hirmus kui ka lihtsalt niisama naljaks. Näitlejate/tegelaste omavaheline dünaamika töötas niivõrd hästi, et film oleks minu jaoks täiesti nauditav olnud ka siis, kui selle sisu oleks piirdunud puhtalt 2 tunni pikkuse Monopoli mängimisega taustaks "I Think We're Alone Now" ja John Goodmani kommentaarid.
Kuna Emmett saavutas minu jaoks üsna kiiresti "kui peaksin mitu aastat maa all elama, siis soovitavalt just kellegi seesuguse seltsis" tiitli (millele võis muidugi kaasa aidata tõsiasi, et John Gallagher Jr.-i suhtes on mul alates "Newsroomi" esimese osa nägemisest kerge crush olnud), olin ma parandamatult kurb, kui ta ära tapeti. Siiski ei tulnud see just väga suure üllatusena, sest tema tegelase eksistents filmis tundus mulle algusest peale müstiline, kuna kui tihti ikka juhtub, et õudusfilmidesse lisataks tegelane, et kõik pisut turvalisem ja toredam tunduks.

Mis sellesse totakasse lõppu puutub, siis tõmbas see lolli väljanägemisega tulnukas ja ebaloogline lõpuvõitlus minu jaoks filmi stiilipunkte üsna kõvasti alla. Kui linateos oleks aga algusest peale "Cloverfieldi" järjena planeeritud olnud, siis oleks seesugune lähenemine minult ainult kiidusõnu teeninud, nii et võta näpust. Iseenesest arvan, et oleks väga lahe, kui "Cloverfieldist" kasvakski välja filmisaaga, mille iga osa on täiesti erineva stiiliga ning mis omavahel vaid väga üldises plaanis kokku lapitud on. Siis olen ehk ka kunagi võimeline andestama, et see potentsiaalselt tervikuna tugev väike õudusfilm mingi metallarmadilloga ära rikuti. Sisuliselt oleks Dan Trachtenbergi debüütfilmi täiesti vabalt võinud ka "Die Hardi" saagaga siduda, kuna alustades ventilatsioonišaftis roomamise ja lõpetades vastase täiesti absurdse metoodikaga alistamise ja üleüldise mitte-suremisega, tõestas Mary Elizabeth Winstead, et on tõesti oma isa tütar.

Ja nüüd "Metal Hurlant Chronicles":
Pilt
Kahjuks ei olnud järgnev sugugi motaaž sellest, kuidas James Marsters pomiseb, et pildid vajavad veel pisut töötlemist ja seejärel Dido "White Flagi" saatel mööda oma punkrit kurvalt ringi longib.


Üldiselt siiski täitsa tore.

Spoiler :
Pilt


7-8/10

See lugu iseloomustab mu tundeid, kui sain aru, et olin just ostnud pileti reede õhtuks kinos esimest nädalat jooksvale õudusfilmile.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Ronet » 11. Aprill 2016, 20:25

Oo, Danny poiss! Täitsa soliidne debüüt.
Spoiler :
See on ikka fenomenaalne, kuidas kaisukarust John Goodman ühe silmapilgutusega üdini creepyks muutub, ja vastupidi. Ses osas tuli Barton Fink meelde.
Pilt
Üldse see kolmik oli hästi valitud. Sellised näitlejad, keda kaamera armastab, sest nö profiilivõtteid oli siin üksjagu.

See on nii kauge Cloverfieldi sugulane, et teda ei pruugi ühelgi perekondlikul matusel kohata.


7/10

Vaatasin nüüd treileri ka ära. Jälle üks nii-tuleb-filmile-treilerit-teha tüüpi treiler juures. (Y)

EDIT: TIL, et "I Think We're Alone Now" pole originaalis Tiffany lugu. :$
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

7.5/10

PostitusPostitas Ralf » 12. Aprill 2016, 03:09

Heh, meenus mullegi "Barton Fink" John Goodmani oskuslikku osatäitmist jälgides.
Korralik väike thriller. Oleks ikkagi tahtnud tugevamat seotust "Cloverfieldiga". See siin on "Cloverfieldile" sama mis "Halloween 3" on esimesele "Halloweenile".

ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Pixie » 12. Aprill 2016, 21:24

Tuleb tõdeda, et kõik seni nähtud J.J. kirjutatud naistegelased on mulle väga meeldinud. (Y) no homo
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Jolt » 13. Aprill 2016, 16:27

Jääb üksnes kajana korrata seda, mida eelpool on juba öeldud. 10CL on tõesti täiesti asjalik väike põnevik. Suurepäraselt valitud näitlejate kolmik, kelle rollisooritused on läbinisti tugevad. Väga sümpaatne on ka see kuivõrd palju 10CL kommunikeerib läbi visuaalide ja tegevuse - esimesed viis minutit on täiesti dialoogivabad, aetud habe pole eales olnud nii kriipi jnejne. Näiteid on palju, sest tegemist on teadliku valikuga, mis läbib kogu filmi.
Vaatasin enne Cloverfieldi veresugulast üle Tractenbergi tehtud lühifilmid More You Can Chew ja Portal: No Escape. Need jätsid palju rabedama mulje, kui mäletasin. Mitte isegi visuaalselt, mõlemad on lavastatud väga kindla käega. Aga pigem jäi midagi loo tasamel vajaka. Ning see kandub 10 Cloverfield Lane'i üle.
Spoiler :
Sest see kulminatsioon on tobe. Mitte selles mõttes, et puändiks on žanrivahetus – reeglina mulle meeldib, kui käiguvahetuse tulemusena on film ühtäkki täiesti teises kategoorias. Ka tulnukad, kes olid põhimõtteliselt soomusrüüdes organismid (?), olid lahedad. Ei mäleta sarnast lahendust...
Aga aga aga. Kulminatsioonis kuhjus jaburust ja nappe pääseminis surmast sellise kiirusega, et pudenesin ree pealt täiesti maha. Ulmelisele osale oleks võinud anda veidi rohkem hingamisruumi, selle asemel, et iga 30 sekundi järel aset leidva „oh sht!“ pöördega panused eskaleeruks astme võrra. Mulle jäi üsna müstiliseks, miks toda kolkafarmi hoiti nii kõrgendatud tähelepanu all… samas kui veidi hiljem räägiti uudistes, et ühel rindel tõrjutakse tulnukaid juba tagasi. Ja noh, see molotovikokteili stseen oli Independence Day, kõige halvemas mõttes.


Ma ei tea, kas seda väidet saaks mingil metatasemel spoileriks lugeda, kuid seos Cloverfieldiga on tõesti väga napp ning eksisteerib rohkem promo tasandil. Hetkel ei kujuta täpselt ette, et Cloverfield/10 Cloverfield Lane mahuks ühte universumisse. Kui see tegevus peaks toimuma samas ajaliinis oleks ebaloogiline, et New Yorkis toimunule üleüldse ei viidata. Saan aru, et "Cloverfield" saabki olema pigem koondnimetus antoloogiasarjale. Ühendavaks lüliks on siis ilmselt veidi tavatu lähenemine põnevik-õudusžanrile. Mis seniste sissekannete põhjal sobiks mulle isiklikult väga hästi. Samas nõustun JazZ-i poolt öelduga, kui kunagi tulevikus tehakse veel vähemalt üks sarnase atmosfääriga ja samaagselt täiesti erinev Cloverfieldi film, siis joonistuks too kavatsus selgemini ning usutavamalt välja.

inb4
eerik kirjutas:Hea näide sellest, kuidas teha täiesti ebacloverfielilikku põnevusfilmi. Fucking kohutavalt halb.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Rasmus » 14. Aprill 2016, 16:38

JazZ- kirjutas:Kuna kõnealune järg pidi algselt olema aga hoopis täiesti eraldiseisev õudusfilm, siis oli ka üsna selge, milline see linateos ilma sunnitud "Cloverfieldiga" sidumist olnud oleks.

Kust see info pärineb? Seos "Cloverfieldiga" seisneb ju ikkagi pealkirjas, mitte filmi sisus. Ja pealkiri pandi pärast filmimise lõppu. Või filmimise lõppfaasis - ma pole päris kindel -, kuid kahtlen sügavalt, et see kuidagi stsenaariumit mõjutas. Ilmselt pead "sunnitud sidumise" all silmas seda
Spoiler :
lõpuvõitlust
, aga isegi see polnud mitte kuidagi "Cloverfieldiga" seotud. Jah, mõlema puhul on tegu
Spoiler :
maavälise koletisega
(vähemalt nii võib arvata), kuid see pole küll piisav, et sisulist seost otsida. Või tulemust sellepärast maha teha.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas JazZ- » 14. Aprill 2016, 17:41

Rassu kirjutas:
JazZ- kirjutas:Kuna kõnealune järg pidi algselt olema aga hoopis täiesti eraldiseisev õudusfilm, siis oli ka üsna selge, milline see linateos ilma sunnitud "Cloverfieldiga" sidumist olnud oleks.

Kust see info pärineb?


Spoiler :
Kuna filmi lõpus toimus seni valitsenud toonist Hayden Christenseni vääriline hüpe, eeldasin, et just see osa väntserdati sinna "Cloverfieldi" pärast juurde. Tuleb aga välja, et (tõenäoliselt esimest korda oma elus) eksisin ja "Cloverfield" oli tõepoolest silt, mis alles hilisemas produktsioonis juurde kleebiti. Kuna režissööri sõnul ei toimu filmide tegevustik isegi mitte samas universumis, hindaksin väga, kui kõik, kes mu eelmist postitust lugema satuvad, iga "Cloverfieldi järg" sõnapaari mõttes millegi pisut targemaga asendaksid (näiteks Stephen Hawkinguga, kui teil endal ideedest puudu tuleb). Tulemuse maha tegemise juurde jään sellegipoolest, kuna "Cloverfieldi" tingimisi karistusega pääsemine ei õigusta kuidagi seda, et John Gallagher Jr.-i tegelane ära tapeti peenelt kalkuleeritud põnevikust ühtäkki "Battle: Los Angeles" sai.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Ralf » 14. Aprill 2016, 19:34

Ma olen samuti kuulnud, et algselt see oli õudusfilm nimega "Valencia" ja kui tekkisid probleemid ühel hetkel, siis uued stsenaristid aitasid selle "Cloverfieldi" "lähisugulaseks" ümber lihvida.

Ainus seos, mida "Cloverfieldiga" nägin:
Spoiler :
Lõpus need hambad selle tulnuklaeva sees olid samasugused nagu Cloverfieldi monstrumil.
Mina olen alati teadnud ja uskunud, et Clovie tuli merest, mitte kosmosest. Ju "10 Cloverfield Lane" arvab teisiti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Jolt » 14. Aprill 2016, 21:52

Kuulasin Slashfilmi podcaste, milledest ühes rääkis Dan Tractenberg ise ka. Tema esitas infot mõningal määral erinevalt, võrreldes sellega, mis eelpool öeldud.
Spoiler :
Stsenaariumi nimi oli algselt Cellar. Mäletan kuidas lugesin mitme aasta eest, et Tractenberg töötab mingi sellenimelise filmi kallal. Žanrivahetus ja kõik muu sarnane oli juba esmases stsenaariumis olemas. Nii et probleemse stsenaariumi ümberlihvimisest otseselt juttu polnud. Damien Chazelle tegi omapoolsed ümberkirjutused, sest esmase plaani järgi oleks tema pidanud 10CL lavastama. Aga kui tal avanes võimalus teha Whiplash valis ta pigem enda kirjutatud filmi. Makes sense.
Valencia oli produktsiooni koodnimi, mis tulenes ühest Howardi monoloogist. Too stseen isegi filmiti aga jäi montaaži käigus välja.
10 Cloverfield Lane pandi pealkirjaks tagantjärgi, kui film oli üsna lõplikul kujul. Seos esimese Cloverfieldi filmiga on küllaltki pinnapealne, pigem mingi easter-eggi tasemel asi, silmapilgutus mis nendes filmides esitatud teemasid oma vahel kokku ei põimi. Howard töötas sama(nimelise?) firma jaoks, kes tegi Cloverfieldis allveepuurimist. Kui selgelt see easter-egg kuskil välja oli öeldud, pole aimugi. 10CLi vaadates ma seda küll ei märganud.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Ralf » 14. Aprill 2016, 23:55

Jolt kirjutas:
Spoiler :
Seos esimese Cloverfieldi filmiga on küllaltki pinnapealne, pigem mingi easter-eggi tasemel asi, silmapilgutus mis nendes filmides esitatud teemasid oma vahel kokku ei põimi. Howard töötas sama(nimelise?) firma jaoks, kes tegi Cloverfieldis allveepuurimist. Kui selgelt see easter-egg kuskil välja oli öeldud, pole aimugi. 10CLi vaadates ma seda küll ei märganud.

Minu silmis on selline asi ikka täielik publiku petmine.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Rasmus » 15. Aprill 2016, 00:27

A kas seda üldse turustati "Cloverfieldi" järjena? Abrams on mõlemaga seotud, aga rohkem ühist nagu polegi. Sama hästi võiks "A Bigger Splashi" peale pahane olla, et see "Splashiga" üldse sarnane polnud. Also, kui see on publiku petmine, siis seda ainult kõige positiivsemas mõttes. Umbes et: "Kurat, tahtsin "Cloverfieldi" järge näha, aga need raisad tegid hoopis hea filmi!"
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas JazZ- » 15. Aprill 2016, 00:43

Jolti Slashfilmist pärinev informatsioon on küllalt lähedasel kujul ka "10 Cloverfield Lane"-i Wikipedia lehel olemas ja kuna vähemalt viimane neist on usaldusväärne allikas, siis oleks see uudis "Newsroomis" reportable olnud (see ei ole off-topic, sest John Gallagher Jr. mängis "Newsroomis", vaikige). Igal juhul Jolti infole lisaks (või seda korrates, ma pole päris kindel) tooksin välja veel järgmise lõigu:

Spoiler :
During production, the filmmakers noticed core similarities to Cloverfield, and decided to make the movie what Abrams calls "a blood relative" or "spiritual successor" of that film. "The spirit of it, the genre of it, the heart of it, the fear factor, the comedy factor, the weirdness factor, there were so many elements that felt like the DNA of this story were of the same place that Cloverfield was born out of," said Abrams. In other interviews he explained: "Those characters and that monster [from Cloverfield] are not in this movie, but there are other characters and other monsters."


Those characters and that monster [from Cloverfield] are not in this movie, but there are other characters and other monsters.

:))
Hakkan tasapidi juba mõistma, miks "Lost" nii seosetu oli, kui "Cloverfieldis olid tegelased, 10 Cloverfield Lane'is on ka tegelased - ma näen mustrit!!!" tõesti J.J. mõttekäigu kokku võtab.

Samalt Wiki leheküljelt sain lisaks teada, et mõndade spekulatsioonide kohaselt pidi "Super 8" samuti teatud sorti "Cloverfieldi" sugulane olema, mille J.J. kahjuks aga ümber lükkas. Mõnevõrra kahju, kuna see oleks perekonda kuulunud vähemalt sama hästi kui "10 Cloverfield Lane". Võib-olla oleks keegi isegi matusteks kohale tulnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas Ralf » 15. Aprill 2016, 01:01

Rassu kirjutas:A kas seda üldse turustati "Cloverfieldi" järjena? Abrams on mõlemaga seotud, aga rohkem ühist nagu polegi. Sama hästi võiks "A Bigger Splashi" peale pahane olla, et see "Splashiga" üldse sarnane polnud. Also, kui see on publiku petmine, siis seda ainult kõige positiivsemas mõttes. Umbes et: "Kurat, tahtsin "Cloverfieldi" järge näha, aga need raisad tegid hoopis hea filmi!"

Aga kui pealkirjas poleks sõna Cloverfield, oleks poole vähem inimesi seda vaatama läinud, ja tegijad teavad seda väga hästi.
Mitte et tegemist oleks viletsa filmiga, mida oleks poole vähem inimesi pidanud vaatama minema.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Cloverfieldi tee 10

PostitusPostitas These Silent Nights » 15. Aprill 2016, 11:09

Spoiler :
Mulle lõpp väga meeldis (või noh kas just väga?), aga minuarust see sobis ideaalselt kokku lausega mis ilutseb posterikaanel "monsters come in many forms" ja paneb juurdlema selle üle kumb tegelikult hullem või hirmsam oli (teadagi kes).Lisaks oli see põhimõtteliselt ainus LINK esimesele cloverfieldile.Kõigest minu arvamus, aga alati ei pea tegu olema "veekoletisega" või üleüldse sama koletisega.Nagu ühes youtube arvustuseski (reel rejects) tüübid arutlesid, et kui sa lähed vaatama filmi mille nimes on "cloverfield" ja produtsent on J.J.Abrams ja ühtlasi J.J.Abrams on maininud eelnevalt, et tegu on eelneva filmi veresugulasega, siis igaljuhul peab seal mingi suurem koll mingil hetkel tulema.Olgu ta päritolu siis milline tahes.Sellest, et väljas kindlapeale midagi kahtlast toimub andis ka märku naine kes vahepeal sisse üritas saada.Nii, et midagi pidi seal igaljuhul olema.Pigem tegigi asja põnevaks see, et mõlemad olukorrad olid väga halvad (nii sees, kui väljas) ja tuli lihtsalt riskida ja valida kahe hullema vahel.Lisaks pani lause "oh come on. mõnusalt muigama.Ühesõnaga kokkuvõtteks väljastoimuvale eelnev ehk, siis praktiliselt terve film oli super ja meeldis ka see mis järgnes punkrist väljas olles.Kuna see oli minuarust täiesti loogiline, et midagi pidi tulema.Kui see ei vastanud mõne inimese "ootusele" (kuigi ma ei tea mida ta ootas siis?), siis ei ole muidugi midagi parata.Mind lihtsalt on siiralt hämmastanud need kommentaarid, et film oli super, aga lõpp oli kohutav.


8/10 ja minu selle aasta top 5 juba praegu, pole küsimustki.
Kasutaja avatar
These Silent Nights
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 33
Liitunud: 15. Aprill 2016, 11:05

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist

cron