Päikesest pimestatud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Päikesest pimestatud

PostitusPostitas Ronet » 08. Märts 2016, 21:01

Päikesest pimestatud
A Bigger Splash (2015)

Filmis "Päikesest pimestatud" puhkab ja taastub kuulus paarike - rokkstaar ja filmitegija (Tilda Swinton ja Matthias Schoenaerts) - päikeseküllasel ja eraldatud Pantelleria saarekesel Itaalias, kui nende rahu segab ootamatult külla saabunud vana sõber oma tütrega (Ralph Fiennes ja Dakota Johnson). See külaskäik vallandab armukadeduse- ja kiremöllu ning seab lõpuks kõik osalised ohtu.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Päikesest pimestatud

PostitusPostitas Rasmus » 02. Aprill 2016, 15:32

Üle väga pika aja esimene film, mida ma olen puhtalt treileri põhjal vaatama läinud. Sattusin seda eelmisel reedel Sõpruses nägema ning tõepoolest, intuitsioon ei vedanud alt ja tegu oligi korraliku filmiga. Kõva cast on muidugi kõige aluseks - ma isegi ei oska öelda, keda ma neist neljast kõige rohkem armastan. Matthias Schoenaerts on hetkel filmitööstuse üks nägusamaid vendasid ja mul on väga hea meel, et ta lõpuks ometi oma ilu ka Belgiast pisut kaugemal näidata saab. Meenutab küll Putinit, aga mis sellest. Ja Dakota Johnsonil on imeline oskus isegi kõige igapäevasemad dialoogid üdini seksuaalsusest nõretama panna. Nüüd võib muidugi ette kujutada, milline Margot Robbie samas rollis olla võinuks, aga ma ausalt öeldes kahtlen, et keegi Johnsonit tema süütus süüdluses üle trumbata suudaks. Meeldis, kui vabalt cast ennast tundis - andis sellist lõunaeuroopalikku (füüsilist) vabameelsust kenasti edasi. 2015. aastal oli vibe'i poolest sarnaseid filme tegelikult veelgi: prantslaste "Un moment d'égarement" ja Jolie lavastatud "By the Sea" meenuvad esimesena. "A Bigger Splash" on minu silmis kolme seast terviklikuim teos. Sisuliselt mingit erilist komplekssust ei pakuta, aga mina seda isiklikult puudujäägiks ei pea - tegelaste käitumist ja tundeelu jälgida on hoopis pingelisem ja puht inimlikul tasandil põnevam. Eriti kui seda nii meisterlike näitlejate kehastuses nautida saab. - 8/10

"Suspiria" uusversioon on kindlates kätes. Guadagnino oskab pinget luua küll.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 179 külalist