Egiptuse jumalad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Ronet » 21. Veebruar 2016, 10:19

Egiptuse jumalad
Gods of Egypt (2016)

Klassikalisest Egiptuse mütoloogiast inspireeritud suurejoonelises seikluspõnevikus ripub inimkonna tulevik juuksekarva küljes, kui ootamatu surelik kangelane Bek (Brenton Thwaites) läheb põnevale rännakule, et päästa maailm ja oma tõeline armastus. Et edu saavutada, peab ta paluma abi võimsalt jumalalt Horoselt (Nikolaj Coster-Waldau). Üheskoos astuvad nad vastu halastamatule pimeduse jumalale Sethile (Gerard Butler), kes on Egiptuse trooni jõuga endale võtnud ja kihutab nüüd seni rahumeelset ja jõukat impeeriumit kaose ja konfliktide keerisesse. Lahing Sethi ja tema käsilaste vastu viib neid teispoolsusesse ja taevasse ning nii jumal kui ka surelik peavad läbima vapruse ja ohverduste tuleproovide kadalipu, kui nad loodavad viimsest suurest vastasseisust võidukalt väljuda.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Rasmus » 25. Veebruar 2016, 19:08

Müts maha selle inimese ees, kes luges seda stsenaariumit ja arvas, et siit võiks midagi head tulla. SEST SIIT EI TULNUD MITTE MIDAGI HEAD. ISEGI MITTE LÄHEDALE! Ja kui keegi uskus mingiski staadiumis selle projekti potentsiaalsesse headusesse, siis olen tema optimismi peale siiralt kade. Ralf ütles kunagi "I, Frankensteini" kohta, et see film oli nagu arengupeetusega laps, kelle peale ei saa isegi pahane olla, ja see sobib perfektselt kirjeldama ka "Egiptuse jumalaid". Mul on tõsiselt raske uskuda, et selle stsenaariumi kirjutasid täiskasvanud mehed, kuna täiskasvanud inimestele on tavaliselt omane ratsionaalne mõtlemisvõime... vähemalt väikeseski koguses. Aga "Egiptuse jumalad" minetab igasuguse ratsionaalsuse ja sellel on kõigest lihtsalt täiesti savi. See on kellegi hullumeelne fantaasia.

...ja fuck me, kui ma selle peale pahane suudaks olla ‒ keegi pani 140 miljonit alla, et oma lapsepõlveunelmaid realiseerida, ja see on minu meelest täiega vinge. Film ise on muidugi katastroof, mida vaevalt isegi 5-aastased tõsiselt võtta suudaksid, aga selline tegijate siiras pohhuism on lihtsalt lummav. Võrdlus "The Roomiga" ei oleks üldse kohatu, ausalt. Probleemid tekiksid alles siis, kui selguks, et Proyas ja co üritasid päriselt head seiklusfilmi teha, aga imo on "Egiptuse jumalad" pisut liiga kohutav, et see juhuslik eksitus olla saaks. Rahaliselt võib muidugi veidi pahasti olla, sest vaevalt keegi säärast visuaalefektimeistrite eneserahuldamist raha eest vaadata tahab, aga kui Sazama-Sharpless duo nüüd elu lõpuni vaesuses elama peab, võivad nad teha seda vähemalt rahuliku südamega ‒ nad on suutnud oma lollid fantaasiad moondada kujuteldamatult kalliks filmiks ning kaasanud sellesse rongiõnnetusse ka Gerald Butleri (kes kusjuures paistab olevat täiesti teadlik, millist sorti katastroofis ta osaleb). Ainus inimene, keda ma siiralt kiita tahaksin, oleks Liz Keogh ‒ võtsid oma ametikohast parima!*

Nii et kui te veel mu vastandlikest sõnadest päris täpselt aru pole saanud, siis olen valmis need ühe lihtlausega kokku võtma: "GODS OF EGYPT" ON FUCKING ÄGE! 127 minutit võis filmi kestusajaks umbes kahe tunni võrra liiga palju olla, aga kui teil tõesti raha üle on, mida millegi parema peale kulutada pole, siis andke see mulle. Ja kui te seda teha ei taha, siis minge vaadake "Gods of Egyptit" ‒ eelistatavalt Eesti suurimalt kinoekraanilt. Sest ma garanteerin: midagi nii debiilset pole te juba pikka aega näha saanud. Lõbus on see igatahes.

*see oli seksistlik kommentaar naisnäitlejate (peaasjalikult Courtney Eatoni) äärmiselt paljastava riietuse kohta. Keogh oli "Egiptuse jumalate" kostüümikunstnik

tl;dr: "Mummy 3" steroididel x "Star Warsi" prequeli-triloogia + "Fantastic Fouri" lõpumöll x 100 = "Gods of Egypt"
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Forzelius » 25. Veebruar 2016, 19:27

Oeh, Alex "Dark City" Proyas, miks :(
Tundub, et Knowinguga algas sinu richardkellystumine
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Rasmus » 26. Veebruar 2016, 19:24

Mõtlesin natuke pikemalt ja kirjutasin arvustuse. Klikid on teretulnud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Ralf » 27. Veebruar 2016, 11:35

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Rasmus » 27. Veebruar 2016, 15:30

Üks veel:
http://www.mtv.com/news/2746077/gods-of-egypt-review/?xrs=_s.tw_news

"It’s tempting to dismiss Gods of Egypt as the most perfectly bad film I’ve ever seen. “We’re probably losing money on this — may as well crank it up all the way.” For a small film, that’s an accomplishment. For a $140 million trashterpiece, it’s a god-given miracle."

Nüüd mõtlen, et oleks võinud oma arvustuses ka veel rohkem hullu panna. Äkki kujuneb tõesti uueks halbade filmide etaloniks? Plaza tänased seansid on suht välja müüdud ja mõtlen ise ka, et peaks äkki uuesti vaatama minema...

Pilt
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

7/10

PostitusPostitas Ralf » 01. Märts 2016, 21:20

Jalad on nõrgad, mõelda ei suuda...
Olen nägija!

ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Egiptuse jumalad

PostitusPostitas Ronet » 30. August 2016, 23:32

Vau. Kohutav. Warcraft ei tundugi enam nii halb.

2/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 92 külalist

cron