Carol

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Carol

PostitusPostitas Ronet » 05. Jaanuar 2016, 01:02

Carol
Carol (2015)

1950ndate aastate New York. Kaks täiesti erineva taustaga naist astuvad üle ajastu normidest, andes järele tugevale vastastikusele külgetõmbele.

Therese Belivet (Rooney Mara) töötab ühes Manhattani kaubamajas ja unistab millestki paremast. Seal kohtab ta Carolit (Cate Blanchett), kütkestavat naist, kes on lõksus armastuseta abielus. Nende vahel koheselt tekkivast sädemest kujuneb suhe, mis muudab mõlema naise elukäiku ning puudutab ka inimesi nende ümber.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Carol

PostitusPostitas Rasmus » 15. Jaanuar 2016, 18:19

Läksin filmi täiesti puhtalt lehelt vaatama ‒ igasugused eelteadmised puudusid. Algustiitrites Rooney Mara nime silmates kerkisid ootused vähe kõrgemale, kuna tema puhul on teada, et kui film midagi muud ei paku, siis vähemalt näeb mingis koguses alastust, ja selles osas "Carol"
Spoiler :
pettumust ei valmistanud.
Aga jah, nagu peagi selgus, siis Mara oligi terve filmi ainuke põnev osa (vähemalt minu silmade jaoks) ja kahetunnise draama kohta on seda ilmselgelt natuke liiga vähe, et paeluvat tervikut moodustada.

Kinoelamuse huvitavamaks muutmiseks mängisin iseendaga äraarvamismängu sündmustiku toimumisaja kohta ja jõudsin erinevate vihjete järgi arusaamale, et tegevus peab aset leidma varastes 1950ndates. Hiljem sain ühe seina peal rippunud kalendri abil kinnitust, et täpsemalt oli 1953. aasta, nii et pakkusin isegi päris õigesti. Muud huvitavat nagu polnudki. Võib-olla oleks kogu üritus paremini töötanud, kui filmil ka mingi sisu oleks olnud?

Cate Blanchett võib olla hea näitleja, kuid selle rolli eest ta Oscari nominatsiooni küll ei vääri. Marale annaksin ma isiklikult rohkemgi kui ainult nominatsiooni, aga see pole enam otseselt tema osatäitmisega seotud.

4/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

8/10

PostitusPostitas Ralf » 15. Jaanuar 2016, 18:32

Küllap nõuab natukest seedimist, aga minu jaoks jälle vist lemmik mullune film praeguse seisuga. Ilus tunnete mäng algusest lõpuni. Cate Blanchett mind küll rabas nagu alati.

Pöörates tähelepanu IMDb sisututvustusele, mis toob välja, et Blanchetti tegelane on Mara omast tunduvalt vanem, olen küll arvamusel, et film oleks võinud nende vanusevahet rohkem rõhutada. Aga samas võib-olla eesmärk oli keskenduda just Caroli abielu lagunemisele.

Minu jaoks oli ka üllatus näha alastistseene filmis, kuna Eestis vanusepiiranguks MS-12.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: 8/10

PostitusPostitas eerik » 16. Jaanuar 2016, 12:49

Ralf kirjutas:Minu jaoks oli ka üllatus näha alastistseene filmis, kuna Eestis vanusepiiranguks MS-12.

Euroopas kaitstakse lapsi vägivalla ja tapmise eest, USAs alasti keha ja seksi eest.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

9/10

PostitusPostitas Ralf » 22. Jaanuar 2016, 19:41

Kirjutasin ka natuke pikemalt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Carol

PostitusPostitas Kickflick » 19. Veebruar 2016, 21:07

Nagu "Danish Girl'i" puhul, on ka selle filmi oluliseks eeliseks seksuaalvähemuse kujutamine kaugemas minevikkus. Filmi muutis heaks ka see, et sünmustiku keskele ei seatud mitte kahe naise vahelist intiimsuhet, vaid pigem nende sisemist hirmu, häbi ja varjamist selle üle. Midagi eriti ette heita ei olegi, peategelased olid väga šarmantsed ning tervikuna esteetiliselt ilus armastuslugu.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Carol

PostitusPostitas Forzelius » 22. Veebruar 2016, 01:56

Meh, ei midagi erilist, ei olnud siin mingit suurt armastust. Vaese mehe Brokeback.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Carol

PostitusPostitas rauls » 28. Veebruar 2016, 23:28

Ma olen Ralfiga suures osas ühel arvamusel. Väga tugev draama. Film on esteetiline, elgantne ja realistlik. 50-ndaid on väga kenasti kujutatud. Pildikeel on tõesti suurepärane. Cate Blanchett ja Rooney Mara teevad mõlemad võrratud rollid, mida võib kindlasti arvata 2015. aasta parimate näitlejatööde hulka.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist

cron