Vihane kaheksa

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas LiveForThis » 11. Jaanuar 2016, 18:52

Jolt kirjutas:
LiveForThis kirjutas:Keset filmi tekkis tunne, et Tarantino on end vist lõplikult ammendanud. Stiili on, aga midagi muud väga mitte. Isegi tegelased jäid kuidagi kuivaks, tarantinolikult kuivaks nö. Djangos seda probleemi ei olnud.


Mul on vastupidiselt sama tunne. Ehk see:
Spoiler :
Pilt

Ehk ma olen selle sama kibedustunde "uhh, Tarantino tegi midagi vähemat kui ülivinge filmi" juba Django puhul läbi elanud. Põhjus oli muidu sama, need karakterid ei tõmmanud mind kaasa ja seega mõjus kogu film kuidagi pingevabana ja väljavenitatuna. Lugu oli pealegi kuidagi kummaliselt lihtsakoeline ja etteaimatav.

H8 puhul mul seda tunnet polnud ning filmile tagasimõeldes on üha kindlam veendumus, et tahan seda ka teist korda kinos kogeda. Tarantino teeb juba esimene stseeniga väga selge statemendi selles kohta, millise filmiga on tegu ja kõik traileri põhjal ekslike eeldustega kinosaali tulnud saavad sellel hetkel ootusi kalibreerida. Tarantino on sellel korral välja mõõtnud päris pika viitsütiku ja ta laseb sellel ilma kiirustamata kuni (plahvatusliku, hehe) lõpuni välja põleda.

Ühtlasi, ma ei tea, mis Hans Landast LfT räägib. Selles filmis puudus selline karakter. Hans Landa on pm geenius, kellel on Sherlocki vaist ja ülim tähelepanelikkus, kes valdab umbes kõiki Euroopa keeli (raudselt mingite lõuna-poola murrakuteni välja) ja kes selgelt väga andekas psühholoog. Tim Rothi karakter pole mingi järjekordne ja senisest veel veidram versioon Hans Landast. Päris spoiler:
Spoiler :
Tim Roth mängib filmis karakterit, kes mängis karakterit. Nii et selline kerge kummalisus ja nurgelisus on täiesti põhjendatavad. Mina ütleks, et selle osatäitmise puhul on paralleelide tõmbamine ja ajalõngaga kokkupõimimine omal kohal pigem Tarantino esimese ja senini viimase filmi vahel.

Või seostasin laused, mis kokku ei käinud. Pidasid Landa all silmas Sam Jacksoni karakterit? Ta on kahtlemata kõige nutikam tegelane tolles filmis. Läbi tema tähelepanekute puistatakse meile infokilde sellest, et kõik ei pruugi olla nii nagu näib. Tarantino kirjutab tihti rolle näitlejatele ja tihti ka konkreetselt Jacksonile. Sellises vanuses ja sellise nahavärviga karakterit lihtsalt ei kuuluks sellesse maailma, kui ta poleks nii nupukas nagu ta on. Nii et, usun ka sellel korral Tarantino protsessi, mille käigus karakterid avavad ennast ka talle alles stsenaariumi kirjutamise käigus.


Jep, jep, ikka Rothi tegelast pidasin silmas, aga ma Landa/Waltzi sarnasuse all ma ei mõelnud muidugi mõistagi mitte üldse karakterit, vaid ikka Landa ja Waltzi koosmõjul sündinud Tarantino gimmick`ut, mis eriti tugevalt jätkus Waltzi tegelases Djangos ja nüüd siis jätkub veidi õrnemalt Hatefulis läbi Rothi tegelase. See gimmick on minu jaoks jõle tüütu, sest see on end ammendanud ja ei paku ja isegi ei püüa pakkuda midagi uut. See on ka üks põhjustest, miks ma Waltzi tegelast Djangos väga omaks ei suutnud võtta. Minu meelest see rikub tegelase ära, kui ta on ressi eelmistest filmidest pärit tegelase kordamine. Djangos võis selle veel üle elada, sest Waltz saab kõigega hakkama, kind of, aga Rothi tegelane tekitas mul ainult selget vajadust silmi pööritada.

AGA!

Jolt, sa tõmbasid väga kenasti Django kokku, aga need tunded valdasid mind isiklikult just nimelt Hateful`i vaadates. Django puhul ma seda väga ei tajunud, olgugi et mingid õrnad vaibid olid juba siis olemas.

Kui karmilt öelda, siis mul on tunne, et Tarantino on scripti ja tegelaste suhtes justkui laisaks muutunud. Stiili poolest laitmatu film, aga krt, seda pinget - pinget, mis peaks vähemalt minu meelest tulenema sündmuste ja tegelaste pinevalt ülesehitatud sümbioosist, mis peaks lõppema plahvatuslikult ja ootamatult - seda pinget lihtsalt ei olnud ja kogu kaadervärk muutus tüütuks.

Ma ei pea ennast ka eriliseks tarantinofiiliks ja ega ootagi, et ress ennast aina uuesti ja uuesti tõestaks, aga kõige kurvem on vaadata vägevat režissööri pakkumas üsna elutut ja läbinähtavat näitemängu, kus pealkirjas viidatud vihasus ja kaheksa karakterit, kes seda vihameelsust peaksid justkui edasi kandma, on lihtsalt loiud karakterid, kes läbi vingete näitlejate esitavad lihtsameelset ja pingevabat dialoogi ning kogu sündmuste areng ei ole midagi muud kui mingi järkjärguline sündmuste kirjeldus, mis ei püüagi midagi särisevat pakkuda.

Sam Jackson tegi hiigelrolli koos Russelli ja Leigh`ga, nemad muutsid filmi ilgelt nauditavaks. Goggins muidugi ka. Aga sellega asi ka piirdub, minu jaoks vähemalt.

Spoiler :
Kui saabus vahepala hetk ja Tarantino seletama kukkus, siis ma tundsin end lausa petetuna. Eriti tugevalt tekitas sama tunnet lõppu torgatud proloog


Ma läksin Hatefuli vaatama teadmisega, et ma saan kolm tundi dialoogi. Noh, seda ma sain, aga ma ikkagi tahtsin Basterdi piimastseeni(!). Võimalik, et mu ootused olid tõesti liiga kõrgel. Djangole järgneva tükina on aga üsna loogiline eeldada just nimelt 3 tundi dialoogipõhist särtsu.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas Jolt » 12. Jaanuar 2016, 01:24

Nagu varem öeldud - been there, done that. Ei hakka sind seega väga püüdlikult ümber veenma.
Püüan selle asemel põhjendada, miks H8 minu jaoks jällegi toimib.

Ükski Tarantino film ei ole mingis mõttes vastanud mu ootustele. Alati on mul trailerite või mingi muu eelinfo alusel tekkinud tema filmide suhtes ettekujutus, mis kinos tõeks ei saa. Reeglina on trailerid mulle maha müünud mingi palju lihtsakoelisema ja ilmselt ka mingis mõttes rahuldustpakkuvama loo. Sellise, kus hea ja halb on justkui selgemini paigas ning lõpliku sihtmärgini viib kindel tee.
KB pidi eeldatavasti pakatama katana-actionist; DP promos ei reetnud miski, et see film koosneb põhimõtteliselt singlist ja remixist; IB paistis kaugelt vaadates justkui men-on-a-mission filmina (DU ei sobi hästi sellesse loendisse ja ilmselt selle pärast see mulle suurt korda ka ei lähe. Mida näed, seda ka saad). Need elemendid on viidatud lugudes täiesti olemas. Kuid Tarantino on oma lood konstrueerinud ootuste vastaselt ning ta ei anna vaatajale neid reklaamis lubatud hetki üleüldse nii kergelt kätte, nagu eeldada võiks.

Ja nende elementide ootust ja eeldusi, millega ta filme vaatama tullakse, oskab QT väga edukalt õrritada. Läbi filmi kasvav pinge enne paratamatut kulminatsiooni on minu jaoks üks põhilisi põhjusi, miks ta filmid sedavõrd mõjuvad on ja H8 on selle võtte destillatsioon. Suur osa filmi algusest toimub liikumine justkui pinna all... kuni tükid saavad paika. Ja siis on lõppmäng taaskord nii kiire, et vaid napilt jõuab kõike hoomata.

Minu jaoks hakkas H8 puhul pinge kerima alates filmi algusest. Meenus Wages of Feari, kus kaks rekkat troopilises kuumuses nitroglütseriini transpordivad. Juba alates filmi algusest ol selge, et Daisy Domarque asemel võiks seal tõllas väga vabalt olla tünni jagu trotüüli. Iga takistus ja tõrge tõstis tõenäosust, et enne filmi lõppu juhtub midagi plahvatuslikku.

Edit: kohendasin paari lause äpardunud sõnastust.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas Forzelius » 12. Jaanuar 2016, 05:29

No ikka väga rahule jäin.
Ennio Morricone+QT+western. Ma ei teinud nalja, kui mõtlesin seda 70MM rootsi vaatama minna, kahjuks polnud ajaliselt võimalik, sest seda näidati vaid 2 nädalat.
See film on ilmselt mu lemmik QT film alates Kill Bill 2'st (kui toonasest kinoelamusest rääkides). Kui räägime üleüldse QT ponnistustest, siis vast Res Dogs on rohkem meeldinud peale esmavaatust. Siin filmis oli kõike. Ilmselt polnud kokkulangevus paljude jaoks nii mõeldud, aga mu jaoks klikkis siin nii järsku nii mitu lüli, et raske oli mitte lummatud olla. Terve filmi stagecoachilik lugu vürtsitatud (nagu Jolt mainis) wages of feariliku pingega - aaaargh. QT ületas ennast taas. Ja ma ei olnud Django+Basterdsi suurim fänn just sellepärast, et ta läks natuke kommertslikuks.
H8 juures olid muidugi mõned vead - peamiselt taaskordne nigga-üledoos. Ning ma pole mingi poliitiliselt korrektsuse propageerija. Lihtsalt, Djangoga sai see kõik äratehtud, see ei toida enam. Lisaks dialoogilised "tegelane A ütleb midagi - tegelane B küsib, et kas tegelane A just ütles seda - tegelane C kinnitab, et tegelane A ütles tõepoolest seda, mida tegelane B arvas" lükked on tiba vanad. Ning see imelik narratsioon ei olnud üldse omal kohal+jälle see kahe inimese lõpu filmi kokkuvõtmine ja suvaline üleliigne vägivald.
Aga kõik see näiliselt suurehulgaline negatiiv ei kaalu üles seda, kui lõbus mul oli. Kui vähe kordi (0) ma kella vaatasin. Ma ei mäleta, millal ma oleks viimati nii investeeritud olnud mingisse filmi. Kui Channing Tatumi tegelane oma esimese ilmumise tegi, ma isegi ei mäletanud, et tema ja hunnik teisi tegelasi, kes avatiitrites esitatud, seal filmis olid. Nii kuradi tore oli mul seda filmi vaadates, et unustasin ennast totaalselt. Ja mu arvates peakski see olema ühe nostalgialaksu eesmärk. Aitäh, Quentin.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas lostinthemist » 12. Jaanuar 2016, 14:47

Jolt kirjutas:Ükski Tarantino film ei ole mingis mõttes vastanud mu ootustele. Alati on mul trailerite või mingi muu eelinfo alusel tekkinud tema filmide suhtes ettekujutus, mis kinos tõeks ei saa. Reeglina on trailerid mulle maha müünud mingi palju lihtsakoelisema ja ilmselt ka mingis mõttes rahuldustpakkuvama loo.
Traileri jutt blahblah IB paistis kaugelt vaadates justkui men-on-a-mission filmina traileri jutt blahblah

Kusjuures täpselt samal põhjusel mäletan, kuidas "Inglourious Basterds" oli minu jaoks esimesel vaatamiskorral veidike pettumus, kuna trailer oli minu jaoks müünud filmi kui "me lähme Saksamaale natse tapma ja oleme täiega badassid," aga Tarantino oli meile andnud hoopis mitmekoelisema ja keerukamalt struktrueeritud filmi. Mis ei ole küll halb, aga sisemiselt jäin ootama, et kaua te piima joote ah millal te küll türa natse tapma hakkate raisk. Kogemus Inglourious Basterds'iga andis mulle mõista, et trailerid pole need, mis esialgu tunduvad ja lõpetasin sootuks Tarantino uute filmide trailerite vaatamise. Tarantino filme sobikski vaadata täiesti puhtalt lehelt, ilma mingi eelteadmiseta ja täpselt sel põhjusel olid "Django Unchained" ja ühtlasi ka "The Hateful Eight" minu jaoks mõlemad 9/10 elamused.

"The Hateful Eight" töötab suurepäraselt ka teistkordsel vaatamisel, mil ei mõelnud kordagi, et venib liiga pikaks. Kogu film justkui karjuks vaatajale "see on Tarantino film;" igasugused elemendid, mis teevad tema filmid nauditavaks ning Tarantino kaubamärgid (jah, ma räägin sinust, punane õun) olid filmis esindatud. Nutikas ja kohati vulgaarne huumor, verine tulevahetus, lausa hüpnotiseerivalt lummavad ning pikad dialoogid ja üleüldne filmist õhkuv bad-assilik aura. Lauajuppide naelutamine ajas mind ka teisel korral hüsteeriliselt irnuma. Mida paljud inimesed toovad lausa veana välja nigga-naljad, siis IMHO ajastu kontekstis on need õigustatud ja töötavad . Minu meelest Tarantino hoidis lausa ennast tagasi, kuna "Django Unchained"is kasutati konkreetset sõna ligi kaks-kolm korda rohkem.
Mul on üldse vist mingi nõrkus sarnaste atmosfääriga filmide vastu. Raevutsev lumetorm, paras punt inimesi väikses majakeses, milles on kuulda rahutut tuule ulgumist, ning konfliktidest eskaleeruv vaatemänguline kulminatsioon. Ralf pani väga täppi võrdlusega, et algab nagu "The Thing" (unustamatu on tormine kaader ööhämaruses kempsust, taustal majake ja tall, ning üks vihasest kaheksast üritab läbi lume sombata kempsu suunas - puhas silmailu) ning lõpeb nagu "Evil Dead."
9/10

Channing Tatum soovib minu eest vabandada vulgaarse prantsuse keele kasutuse pärast siin postituses.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas ruut » 13. Jaanuar 2016, 17:11

Käisin vaatasin eile ära. Ma ka ei saa aru, mida see LiveForThis siin ajab.

Kirjutasin pikema arvustuse ka valmis.

Lisaks mõned mõtted.
- The Hateful Eight oli tunduvalt värskem kui Django.
- Tim Roth ei olnud Hans Landa. Pigem kumasid läbi Ted the Bellhopi mõjutused. Ma ei ütleks, et siin mingit gimmickut ka on.
- Film oli korraga nii vana tuttav, kui ka uus ja enneolematu kogemus Tarantino repertuaaris.
- Muusika oli fenomenaalselt hea. Ja muutis osad stseenid veidraks, nagu näiteks
Spoiler :
see träkk ja kuidas seda kasutati lihtsa "ehitame peldikuni tee" stseenis.

- Karm talv oli, aga
Spoiler :
keegi oli ikka teed lumest puhtaks lükanud. Huvitav kes.

- Esimesed 15 minutit mõtlesin, et mis kuradi saast see on.
- Teatud kohtades vajus suu lahti. Emotsioone oli palju. Kõik olid positiivse alatooniga siiski.

Hea film oli. Väga hea film.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas CM-Girl » 14. Jaanuar 2016, 00:38

Järjekordne film Tarantinolt mis mulle väga, väga meeldis. Alguses ehmatas mind filmi pikkus, aga aeg möödus väga kiirelt. Algus oli rahulik, aga lõpuks kui seda verd hakkas lendama, siis ikka mõnuga. Krt, kus ma alles ehmatasin kui
Spoiler :
naise vennake peast ilma jäi. (Y) :irw:
Ilma Samuel L. Jacksonita poleks film mulle vast nii väga meeldinud. Ta kehastab alati nii ägedaid karaktereid. Tim Rothi tegelane oli teine lemmik. Huumor oli ka omalkohal. Mõni stseen ajas vabsee naerma. Lõpuga jäin ka väga rahule, lootsingi, et nii lõpeb.

9/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

8/10

PostitusPostitas Ralf » 14. Jaanuar 2016, 04:33

Arvustust pole veel kirjutanud, aga lühidalt ütlen, et meeldis väga. Võib-olla põhjusel, et "Django Unchained" mind väga ei vaimustanud ja tolle filmi lõppedes lausa tundsin, et Tarantino on ennast ammendama hakanud mu jaoks. Ja tõsi, antud filmis on tema stambid absoluutselt olemas - neid kollaseid avatiitreid nähes ja muudkui sõna nigger kuuldes olin ma suht...

Pilt

...aga salata ei saa, et haaras kaasa nagu enam-vähem iga teinegi Tarantino film on suutnud ja pakkus mõnusa elamuse. Muidugi tekkisid ruttu paralleelid "The Thingiga" - filmiga, mis ka autori enda sõnul oli suureks mõjutajaks - ja kuna too on üks kindlaid lemmikuid, oli "The Hateful Eighti" sellevõrra huvitavam vaadata. Olen nõus, et Tim Roth oli pisut liiga multifilmilik (nagu ka suur osa vägivallast teises pooles), kuid üldiselt tundus tõsiseima Tarantino teosega üle tüki aja. Samas oli see läbini mänguline ja meeleolukas. Tegevusruumi piiratust ja filmi kolmetunnist pikkust arvestades on üllatav, et see niivõrd haarav on. Tip-top!

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas Garli » 27. Juuni 2016, 02:47

Vaatasin teist korda ja hakkasin mõtlema, et
Spoiler :
mis värk selle imeliku slow-motioniga oli, mida esimest korda siis tutvustati, kui Marquisi keradesse tulistati? Ma esimesel vaatamisel ei pannud seda vist eriti tähelegi, kuna seal oli nii palju asju, mida korraga hoomama pidi, aga nüüd uuesti vaadates oli see lihtsalt koomiliselt halb. Pidi see peegeldama seda, kuidas ta asju kuuleb/näeb suure šoki tõttu vms? Selle hetke, kus tulistamiseks läks, võib veel andeks anda, aga ülejäänud momendid oleksid küll ilma aegluubita palju paremad olnud. Eriti just see. Kusjuures hetk enne ja pärast seda räägib šeriff täiesti normaalsel kiirusel. Überrandoomne.

Ja see küllaltki mõttetu pisidetail on ka vist ainuke asi, mille kallal ma selle filmi puhul kobiseda oskan.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Vihane kaheksa

PostitusPostitas Forzelius » 27. Juuni 2016, 03:03

Garli kirjutas:Vaatasin teist korda ja hakkasin mõtlema, et
Spoiler :
mis värk selle imeliku slow-motioniga oli, mida esimest korda siis tutvustati, kui Marquisi keradesse tulistati? Ma esimesel vaatamisel ei pannud seda vist eriti tähelegi, kuna seal oli nii palju asju, mida korraga hoomama pidi, aga nüüd uuesti vaadates oli see lihtsalt koomiliselt halb. Pidi see peegeldama seda, kuidas ta asju kuuleb/näeb suure šoki tõttu vms? Selle hetke, kus tulistamiseks läks, võib veel andeks anda, aga ülejäänud momendid oleksid küll ilma aegluubita palju paremad olnud. Eriti just see. Kusjuures hetk enne ja pärast seda räägib šeriff täiesti normaalsel kiirusel. Überrandoomne.

Ja see küllaltki mõttetu pisidetail on ka vist ainuke asi, mille kallal ma selle filmi puhul kobiseda oskan.


Kusjuures vaatamise ajal mõtlesin ja isegi vist registreerisin ära, et see on kuidagi off-putting ja totter, aga peale filmi polnud see kummalgi korral meeles, sest emotsioonid olid nii laes üleüldisest positiivsest elamusest. Agajah, veider lüke oli ta küll.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 137 külalist