Brooklyn

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Brooklyn

PostitusPostitas Ronet » 29. November 2015, 00:13

Brooklyn
Brooklyn (2015)

1950ndate aastate Iirimaa. Eilisi (Saoirse Ronan) tulevikuväljavaated rohelisel saarel on suhteliselt piiratud. Võidunud juustega kohalikud rägbimängijad, pudupoe klientidega kuulujutuveski jahvatamine, sekka mõni harv tantsuõhtu ja vihmased ilmad. Kui noorel tüdrukul tekib võimalus reisida Ameerikasse õnne otsima, jätab ta pisaratega võideldes ema ja õega hüvasti ning astub laevale, mis viib ta Tõotatud maale.

Tõotatud maa asemel ootab teda ees aga hoopis... Brooklyn. See on hoopis teistsugune maailm, tulvil sootuks teistsuguseid võimalusi. Õige pea tuleb Eilisi ellu ka armastus. Tundub, et enam paremaks minna ei saa - kuni hetkeni, mil saatus sekkub ja sunnib tüdrukut Iirimaale naasma. Ehkki koduskäik on planeeritud lühikeseks, jõuab kodusaarel Eilisi ellu astuda veel üks inimene, kes teda ükskõikseks ei jäta. Tuleb valida, kahe mehe ja kahe mandri vahel…

- Timo Diener
2015.poff.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

8.5/10

PostitusPostitas Ralf » 22. Veebruar 2016, 11:32

Fantastiline draama. Olemuselt pigem lihtne, aga lummavalt muinasjutuline ja üle ootuste liigutav. Lisaks reljeefne peategelane, keda mängiv Saoirse Ronan tõesti rabab.

ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Brooklyn

PostitusPostitas Rasmus » 26. Veebruar 2016, 00:30

Ee, ma olen suhteliselt sõnatu. Kõik komponendid igava filmi jaoks on justkui olemas, aga millegipärast on "igav" enam-vähem viimane omadussõna, millega "Brooklynit" kirjeldada võiks. Tõeliselt ilus film. Kirjutaksin pikemalt, aga ma tõesti ei oska oma imestust sõnadesse panna. Soovitan vaadata neil, kellel süda on. Also, ma suudan naisnäitlejate puhul väga harva välimusest mööda vaadata, aga Saoirse Ronan on küll võrratult andekas.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Brooklyn

PostitusPostitas rauls » 31. Märts 2016, 22:30

"Brooklyn" ei pakkunud mulle küll midagi uut, erilist või jalustrabavat, aga ometi meeldis. Lugu on lihtne, film on kergesti jälgitav. Suurepäraselt on kujutatud 50-ndaid, nii et kogu seda olustikku oli omaette nauditav vaadata. Filmi teostus on täiesti tippkvaliteet, näitlejatööd ka väga head. "Brooklyn" sobib ehk natuke rohkem naistele. Romantikat ja armasust leidub parasjagu.

7,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Brooklyn

PostitusPostitas Wisegirl » 05. Jaanuar 2017, 07:49

Mulle täitsa sobis. Plussiks ka see, et tegevus toimus minevikus. Väga sümpatiseeris peategelase kahevahel olek ning pilguheit karakterite olemusse oli kenasti lihtne.
Spoiler :
Ainult et kui kohalik külaeit poleks abielust teada saanud, kas Eilis oleks tagasi New Yorki läinud?
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 96 külalist