Creed: Rocky pärand

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas Ronet » 13. November 2015, 13:40

Creed: Rocky pärand
Creed (2015)

Adonis Johnson (Michael B. Jordan, "The Wire") ei tundnud oma kuulsat isa, raskekaalu maailmameistrit Apollo Creedi, kes suri enne tema sündi. Ometi on silmnähtav, et tal on poks veres, nii et Adonis suundub Philadelphiasse, kus toimus Apollo Creedi legendaarne matš karmi kollanoka Rocky Balboaga.

Vennaliku armastuse linna jõudes otsib Adonis Rocky (Sylvester Stallone) üles ja palub tal oma treeneriks hakata. Hoolimata Rocky väidetest, et ta on mängust lõplikult välja astunud, näeb ta Adonises Apollole omast jõudu ja sihikindlust. Viimane oli Rocky karm rivaal, kellest sai tema parim sõber. Rocky on lõpuks nõus ja asub noort poksijat treenima, võideldes ise samal ajal surmavama vastasega kui ükski neist, kellega ta ringis on kohtunud.

Rocky käe all ei lähe kaua aega, kui Adonis saab esimese võimaluse tiitlit võita… Kuid kas lisaks innukusele tärkab noormehes ka võitleja hing?

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas Rasmus » 09. Jaanuar 2016, 14:40

Täiesti fantastiline. 10/10
Arvustus
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

6.5/10

PostitusPostitas Ralf » 22. Jaanuar 2016, 19:39

Rõõmustab ilmselt rohkem "Rocky" fänni kui võhikut, aga isegi kui vaadelda seda individuaalse poksifilmina, on see täitsa korralik. Poksifilm on muidugi piiratud žanr küll ja "Creed'is" on palju selle stampe, aga oleks võinud oluliselt halvem välja kukkuda see spin-off.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas JazZ- » 30. Jaanuar 2016, 05:57

Kinosaali astusin mitte just väga positiivse eelhäälestusega - osaliselt seetõttu, et olin enne filmi vaatamist käinud McDonalds'is, mis alati ebameeldiva tunde tekitab, osaliselt seepärast, et suhtusin "Rocky" saaga uusimasse episoodi hoolimata sellele osaks langenud positiivsest vastukajast kerge skepsisega. Kinosaalist väljusin samuti üsna tõredas meeleolus. Nimelt hakkas kõikidel teistel saalis viibijatel kohe tiitrite alguses tohutult kiire kusagile, isiklikult armastan aga vähemalt need credit'id, mille tegemisse mingit kunstilist pingutust pandud on, rahulikult lõpuni vaadata. Samas tunnen ennast ebamugavalt kui saalitöötaja samal ajal mind sellise pilguga jälgib nagu oleksin ta lemmiklooma tema ees mõrvanud või talle Facebookis massiivses koguses mängutaotlusi saatnud.

Spoiler :
Kuigi poksifilmidest ma üldjuhul just suurt ei pea, sest kellegi näo veriseks virutamine pole mind kunagi eriti erutanud, on "Rocky" seerial mu südames koht olemas, kuna saagal endal on süda olemas. Seega oli "Creed" oma nimitegelasega suhteliselt sarnases situatsioonis - kingad kindad, millesse ta mahtuma pidi, polnud just väikest mõõtu. Ryan Coogleril õnnestus "Rockyle" iseloomulikku tooni aga üllatavalt täpselt tabada ja kõik kindad said täidetud (isegi kui Rocky need vahepeal Adonisel käest lõikama pidi). Kiiduväärt on ka see, kuidas eelmiste filmide viidetega ümber käidi - piisavalt peenelt, et need mõjuks loomulikult ja mitte pealesurutud nostalgia kerjamisena. Mõni neist väljendus minimalistlikult vaid paaris kaadris, näiteks see tore ülesvõte kilpkonnast. Tegin filmi ajal ka pisut arvamismängu, mis legendaarsed stseenid otsesemal või kaudsemal määral "Creedis" esindatud saavad. Näiteks kui Bianca tegelane oma nime avalikustanud oli, proovisin mõttes, kui sarnaselt see Adriani (!) omale kõlab. Lõppkokkuvõttes on mul siiski hea meel, et vastav stseen filmis mingil viisil ei kajastunud, sest see oleks vist hea maitse piiri natuke ületanud.

Kui stampidest rääkida, siis "Rocky" saaga puhul on hakanud juba väikest viisi naljakaks muutuma, et peategelasele vastu astuvad poksijad on alati (kui ehk ainult Creed seenior välja arvata) üheplaaniliselt arrogantsed ja ebameeldivad karakterid. Kuna "Creedis" mõjub see aga pigem väikse nöökena eelnevatele osadele, siis väga tugevalt etteheiteid selles suunas siiski ei loobi. Negatiivsemast küljest polnud ka see Bianca muusika just suurem asi, aga õnneks esines seda filmis üsna minimaalses koguses.

Kuna mu postitus kaldub niigi juba natuke Rassu arvustuse ümberjutustuseks, siis väga pikalt seda enam maha kirjutada pole vast suurt mõtet. Kokkuvõtteks veel nii palju, et kinosaalis astusid üles pea kõik "Inside Out"-is esinenud emotsioonid, nii ekraanil kui selle ees. Oleksin igal juhul sama löödud kui Adonis pärast oma matši, kui Stallone Oscarist ilma jääks, sest üsna suur roll eelnimetatud Pixari tegelaste välja päästmisel oli just temal. '

"Creed" pole küll läbinisti perfektne film, aga see on läbinisti "Rocky" film, mis tähendab tegelikult peaaegu sama.

9/10

Väljaspool spoilerikasti asetsev hinne läheb sellele mehele, kes "The Boy" seansil rikkus oma jalgade hargutamisega pidevalt mu isiklikku ruumi. "Creed" oli nii hea film, et isegi publik oskas ennast lugupidavalt üleval pidada.
Loodan, et inimesed, kes seda Apollo kinos vaatama juhtusid, on osanud oma kogemust vääriliselt hinnata.


1/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas Rasmus » 30. Jaanuar 2016, 12:58

JazZ- kirjutas:1/10
Spoiler :
9/10

Pilt
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas Forzelius » 21. Veebruar 2016, 17:00

Jätkab seda Rocky Balboa mudelit ehk siis head Rocky filmi ajastut. Polnud kindlasti midagi uut ja pigem klišeesid täis, aga tore oli. Michael B. Jordan on juba FNLi ajast sümpaatne nii et selle uue järglase valikuga ka mingit probleemi polnud. Ainuke asi, mis häiris oli, kui kiiresti anti tiitlimatši võimalus. Arusaadav, et see meister võis ükskõik endale keda valida ja Creedi poeg oli sobiv variant, aga miks Rocky sellega nõus oli. Waaaay liiga vara.
Ilmselt võiks veel 8 filmi teha Rockyst kui vanakooli treenerist ja inimesest ja ma vaataks ikka ning elaks kaasa. Mõned asjad lihtsalt ei aegu. Eriti tore oli Apollo pool tagasi tuua, brings back feels.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Creed: Rocky pärand

PostitusPostitas Garli » 17. Märts 2016, 04:28

Võiksin öelda, et see on mu arust eelmise aasta üks parimaid filme, aga kuna olen kokku umbes kolme eelmise aasta filmi näinud, siis pole see vist eriline näitaja. Igatahes olen täiesti nõus Rassu, Jazi ja Forzeliusega.

Selline nostalgiaprilline 9/10.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 139 külalist

cron