Marslane

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Marslane

PostitusPostitas Rain » 08. Juuni 2015, 20:57

Marslane
The Martian (2015)

Mehitatud missioon Marsil läheb ootamatult luhta ning sealne meeskond peab tormi tõttu viivitamatult lahkuma nimetatud planeedilt, jättes paratamatult maha ühe astronautidest, Mark Watney, keda nüüd peetakse olevat surnud. Ent teistelegi teadmata elab Mark selle surmava tormi üle.

Olles nüüd miljonite kilomeetrite kaugusel Maast ja omades vaid 31 päeva toiduvaru, peab ta nüüd hakkama võõral planeedil ja täiesti üksi toime tulema elus püsimisega ning samal ajal teavitama Maad oma elusolekust.

Kui eelnimetatud info lõpuks Maani jõuab, hakkavad NASA ja teised rahvusvahelised teadlased koheselt mõtlema, kuidas tuua "marslane" turvaliselt koju. Ent süümepiinade tõttu Marki meeskonnakaaslastel kannatust nii palju ei jagu ja hakkavad samal ajal koheselt salaja hauma plaani minna ise sellele peaaegu et võimatule päästemissioonile ja tuua enda meeskonnakaaslane tagasi oma koduplaneedile.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Marslane

PostitusPostitas adi » 12. Juuni 2015, 06:05

https://www.youtube.com/watch?v=5SemyzKgaUU

Adam Savage Interviews 'The Martian' Author Andy Weir


Väga huvitav
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Marslane

PostitusPostitas Ronet » 12. Juuni 2015, 11:03

Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Marslane

PostitusPostitas Soprano » 04. Oktoober 2015, 01:58

Kes iganes lisas The Martian'i uuesti andmebaasi, siis dokumenteerimise mõttes panen selle ülevaate/arvamuse siia:

Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Marslane

PostitusPostitas Zinera » 04. Oktoober 2015, 15:13

8/10
Väga meeldis, siiski vähem oleks tõesti võinult olla stseene Maal. Jagus nii huumorit kui ka selliseid nutusemaid olukordi. Matt Damon sai hästi hakkama, üldse teisi inimesi oleks võinud vähem näidata. :pööritus:
Tubli Ridley Scott seekord, aga 3D oli ikkagi ülearune ja ei andnud filmile midagi juurde...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Marslane

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 05. Oktoober 2015, 14:36

Meenutas mõneti hiljuti nähtud "Everesti" (heas mõttes). Kui viimases oli algus veidi aeglane ja filmi parim osa avaldus alates mäkketõusust, siis "Marslase" puhul pean tugevamaks osaks just väga head algust. Samas lõpp vajus veidi ära ja mõjus kohati tobedalt. Muus osas olen tundmatu filmisõbra ja Zineraga nõus. Vahva muusikavalik.

3-D pilt oli vahepeal nii tume, et peaks vist tulevikus korraliku heledusega HD-s üle vaatama.

8/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Marslane

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 09. Oktoober 2015, 22:33

Mina nautisin 3D-d väga. Kosmosefilmide puhul minu meelest 3D toimib ikka väga hästi (Gravity). Muidugi, oskus seda kasutada mängib ka ikka rolli.

Aeg läks nigu niuhti. Ilus oli vaadata, hea oli kuulata.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Marslane

PostitusPostitas tuusla » 12. Oktoober 2015, 09:34

Kahjuks meeldis oluliselt vähem, kui lootsin. Liiga lillu-lullu-kõik-on-nii-vahva-ja-helge. Visuaalselt oli muidugi võimas, aga kohati see sisu...
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Marslane

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 12. Oktoober 2015, 16:31

tuusla kirjutas:Kahjuks meeldis oluliselt vähem, kui lootsin. Liiga lillu-lullu-kõik-on-nii-vahva-ja-helge. Visuaalselt oli muidugi võimas, aga kohati see sisu...


Hakkasin ise ka sama takkajärgi mõtlema.
Spoiler :
Tegelikult ju on tal seal planeedil ainult üks suurem tagasilöök, muidu rändab niisama seal ja sõimab diskomuusikat. Olen veidi raamatut sirvinud ja seal tal oli neid hädasi ikka kordades rohkem. Ja ega tegelikult väga terve filmi jooksul ei saagi aimu, mis tüübiga üldse tegemist on. Üdini klaaspooltäis-tüüpi bioloog lihtsalt?


New Yorkeri artikkel võtab hästi sama teema läbi.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

7.5/10

PostitusPostitas Ralf » 16. Oktoober 2015, 19:29

Mulle küll sobis filmi positiivne ja tujuküllane meeleolu, kusjuures Matt Damon kannab seda väga kenasti. Olen nõus, et fookus oleks rohkem võinud olla Watney seiklustel Marsil ja minu arust oleks lõpp võinud saabuda kas või
Spoiler :
selle "Waterloo" stseeniga, sest me teame nagunii, et Watney tiimikaaslased suudavad ta päästa ja mees saab ilusti koju tagasi, mistõttu polnud lõppu huvitav jälgidagi (seda enam et meile seletatakse täpselt, mis on plaan ta päästmiseks)...

aga mõnusalt meeleolukas kosmosefilm üldiselt, mida tulevikus meeleldi veel korra vaataks.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Marslane

PostitusPostitas rauls » 31. Oktoober 2015, 01:24

Minu jaoks oli "Marslane" pigem pettumus, kuigi kõrgeid ootusi ei seadnud. Natuke liiga Hollywood, eriti just lõpp. Kuidagi liiga lihtne ja rohkem (lillu-lullu-kõik-on-nii-vahva-ja-helge) kogupere film. Minu arust visuaalselt polnud film ka teab-mis jalustrabav või kaunis.

5,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Marslane

PostitusPostitas Rasmus » 03. Jaanuar 2016, 02:59

Kartsin, et tuleb järjekordne "Moon" või "Gravity", aga õnneks on "Marslase" näol tegemist ikkagi hea filmiga. Eeldan, et see õnnestus puhtalt tänu Drew Goddardi osalusele. Piiratud tegevustikust hoolimata on kuidagi suudetud säilitada küllalt kiire kulg terve teose vältel, võrratu cast tagab laitmatu näitlemise, draamat ja traagikat on sisu kohta piisavalt, aga sugugi mitte ülearu. Hakkasin mõtlema, et kas see ongi mu esimene kokkupuude Matt Damoniga (kui "Team America" välja arvata), aga tegelikult on "EuroTrip" ka kunagi ammu nähtud. Igatahes näitleb Damon päris hästi ja kohati jäi isegi mulje, nagu ta võiks Mark Wahlbergist erinev inimene olla. Kusjuures visuaalid ei olnud üldse nii võimsad, kui eeldanud olin, aga siinkohal on süüdlaseks vist pigem uusim "Star Wars", mille uhkeid maastikukaadreid ma juba kolm korda kinos uudistamas olen käinud, ning neid naljalt üle ei trumpa. Mackenzie Davis oli siin küll kõige armsam asi iial.

9/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Marslane

PostitusPostitas mjölnir » 17. November 2016, 14:12

Hea film oli (Y)

9/10
Kuri keel on teravam kui nuga.
Varga vastu pandi vanasti luuavars ukse taha, röövlile pandi luuavarrega vastu pead!
Avengers assemble!
Kasutaja avatar
mjölnir
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 79
Liitunud: 29. November 2015, 22:08
Asukoht: Avengers


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist