Tee tähtedeni

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tee tähtedeni

PostitusPostitas Ronet » 16. Mai 2015, 04:18

Tee tähtedeni
Maps to the Stars (2014)

Tere tulemast Hollywoodi, paika, kuhu unistajad tulevad unistama ja kus tähtede arv ruutmeetri kohta on suurem kui öises taevas. Siin elavad inimesed ei sarnane aga alati filmitegelastega, keda nad ekraanil nii innukalt kujutavad. Beverly Hillsi uhketest villadest võib leida musta südametunnistuse ja tumeda minevikuga inimesi. Nagu näiteks kuulus psühhoterapeut ja staaride nõustaja või tema vananev klient ja nõudlik näitlejanna või isegi noor miljonär, kes jõudis tippu liiga vara ja kannatab nüüd selle tagajärgede käes.

Siin on ka romantikuid, kelle unistused ei läinud täide. Mõnel juhul on nende silmis veel lootusekiirt näha, aga teistel on see asendunud musta masendusega. Hollywood lubab uutele tulijatele edu ja õnne, aga need, kes on siin mõnda aega elanud, hakkavad pimestavatest unistustest läbi nägema ning leiavad sealt reaalsuse. Nad ütlevad: „Tere tulemast Hollywoodi, minevikust painatud kirgedemaale, himu ja vere maale.“

forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Tee tähtedeni

PostitusPostitas rauls » 18. Märts 2018, 21:01

See on film, mis kindlasti massidele peale ei lähe (tean, et ka paljudele foorumlastele väga ei meeldinud), aga mind köitis väga. "Maps to the Stars" on ühest küljest must komöödia, teisest küljest õudusfilm ja kolmandast küljest psühholoogiline draama.

Milline sünge, sünge film David Cronenbergilt. Hollywoodi tähed maadlevad psüühiliste probleemidega. Olulisemad tegelased on omamoodi segased ja kohati täitsa patoloogiliselt käituvad. Siit filmist võib leida Cronenbergile omast brutaalsust, aga ka perverssusi. Samal ajal leidub Cronenbergi kohta üllatavalt palju huumorit. "Maps to the Stars" suutis mind isegi šokeerida (ilma labaseks muutumata) ning see mulle meeldis. Julianne Moore teeb ülihea rollisoorituse. Tema tegelaskuju on haiglane ja pöörane, misjuures Moore'i hingestatud sooritus ja rolli sisseelamine muudavad selle vaatemänguks omaette. Kui ta poleks mänginud samal aastal filmis "Still Alice", siis oleks Julianne tõenäoliselt selle rolli eest naispeaosa oscarile kandideerinud. Ma ei tea, kas mul on kummaline maitse, aga mind paelus väga see sünge, kõle, veider ülevaade Hollywoodist. Suurepäraselt lavastatud! Mulle meeldib Cronenbergi käekiri. Väga põnev lavastaja!

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist