1944

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

1944

PostitusPostitas Rasmus » 22. Jaanuar 2015, 21:36

1944
1944 (2015)

Elmo Nüganeni mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

forumcinemas.ee

Ülevaate lisas: Level

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 1944

PostitusPostitas rauls » 04. Aprill 2015, 19:09

Elmo Nüganen on hakkama saanud täitsa viisaka sõjafilmiga. "1944" on vajalik film eestlastele, rääkides tähtsast perioodist meie ajaloos. See on hea viis värskendada meie ajaloolist mälu. Lahingustseenid on minu arust okeilt tehtud. Möllu ja actionit ikka on, kuid see pole vast kõige olulisem. Filmi emotsionaalsemaks tahuks on see, kuidas eestlased sattusid võitlema üksteise vastu ja seda veel võõras sõjas. Sõjastseenides on ka ilusaid ja inimlikke hetki, kus kerkivad esile rahvustunne ja väärtused. Film pakub mõtteainet teemal, kui õigustatud oli eestlaste osalemine, kas siis Saksa või Vene poole peal ning kas neil oli üldse valikut. Õnneks jäädakse pigem neutraalseks, ega tehta niivõrd sakslasi või venelasi maha. Suurt moraali ei loeta. Ülkokkuvõttes räägib film ikkagi sõja mõttetusest. Inimesi hukkus 2. maailmasjas palju, kuid see ei olnud niivõrd sõda inimeste vahel, vaid pigem erinevate riikide ja ideoloogiate vahel. Make love, not war!

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: 1944

PostitusPostitas DarkSky » 05. Aprill 2015, 20:33

Sai minulgi see film täna Pärnu Keskuse Apollos ära vaadatud. Mulle meeldis. Muidugi alati saab ka paremini teha aga ma ei kahetse et seda filmi kinno vaatama läksin. Aga jah, siin on igale maitsele midagi: küll sõjamadinat, romantikat kui ka naljakaid hetki. Minule pakkus elevust ka see et üks mu tuttav mängis seal filmis (seda küll korraks ühes episoodis).
Igal juhul tubli töö Nüganeni poolt (Y)
8/10
Kasutaja avatar
DarkSky
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 51
Liitunud: 15. Veebruar 2010, 16:02

Re: 1944

PostitusPostitas Rasmus » 24. Veebruar 2018, 20:48

Jätsin omal ajal vaatamata, kuna olin Nüganeni eelmises sõjafilmis juba piisavalt pettunud, nüüd aga suutsin selle kolmetunnise filmi lõpuks ette võtta ja peab tõdema, et see on veel halvem kui "Nimed marmortahvlil". Plusspoolelt viisakad osatäitmised ja mõned julged dramaatilised momendid, samuti sõjameeste kamraadlus, negatiivselt aga mõttetud tegelased, kesine režii, pealiskaudne süžee jne. Ajalootunnis kõlbab vaadata (kui film on faktitõene - ma selles osas ei oska midagi kosta), muus kontekstis aga pigem mitte.

19/44

cue https://www.youtube.com/watch?v=UsvXJ9kiZS0
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist

cron