Tütarlaps pärlkõrvarõngaga

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tütarlaps pärlkõrvarõngaga

PostitusPostitas Taavi » 24. Juuli 2005, 22:32

Tütarlaps pärlkõrvarõngaga
Girl with a Pearl Earring

17. sajand. Nooruke Griet (Scarlett Johansson) asub teenijana tööle kuulsa Hollandi kunstniku Johannes Vermeer-i (Colin Firth) juures. Hoolimata enda rasedast naisest tekivad kunstnikul alluva vastu tunded, mis tolle naise väga pahaseks teevad.
Ühel päeval palub üks jõukas Grietist sisse võetud klient (Tom Wilkinson) Vermeer-il tüdrukut maalida. Läbi mitmete vastakate asjaolude üritab Griet kunstnikule poseerida nii, et tolle naist mitte ärritada, samas ei tahtnud ta ka tellija kätevahele jääda ning ta lootis vältida ka tollasele ajale iseloomulikku kuulujuttude teket rikka leivaisa ning teenijate vahelistest suhetest.
Sellest sündis tolle ajastu üks kuulsamaid maale ...

Film kandideeris mitmele Oscarile ning Briti filmiauhinnale.

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas crackhead » 22. September 2005, 18:28

Täielik maiuspala.
Kaameratöö pärines justkui Vermeeri maalilt.
Lisaks head näitlejad, kellest Johansson väärinuks Oscari nominatsiooni.
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas Weirdo » 26. Detsember 2006, 19:03

Nõustun Crackheadiga.
Mulle meeldis. Inimene, kellega koos seda filmi vaatasin pidi küll igavusse ära surema. Lihtsalt sattusin seda vaatama ja kuigi mulle eriti huvi ei pakkunud alguses, vaatasin ikkagi lõpuni ning hakkas täitsa et meeldima. Mis mulle aga kohe silma hakkas ja meeldis, oli see ajastu kujutamine, kuna mulle meeldivad natuke kaugemast ajast tehtud filmid. Ega see film vast põnevusest päris ei pakata. Sümpatiseerivad Firth ja Johansson, hea näitlejatöö mõlemalt.

Pealegi on Jan Vermeer mu lemmikkunstnik. Pärast seda filmi vaatasin netist tema maale ja ka filmi ajal sai paari maali näha. Kõige rohkem meeldivad akna ääres tehtud maalid (neid päris palju tal) - neis on väga mõnusat keskendumust ja see imeline valgus ja rahulik meeleolu. Mis parata, mulle meeldib kunst :) Viimati õppisime kunstiajaloos Vermeeri ka, aga väga põgusalt.
Täna jälle see film ETV pealt, kahjuks nii hilja, aga tahan uuesti näha.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Rain » 22. November 2010, 20:49

Poleks kunagi võinud arvata, et ma nii seda sorti filmi kohta arvan, aga väga nauditav ja kunstiliselt ilus film. Kunstiajaloo tunnis vaadatud film, silm vähemalt kusagile mujale ei kippunud, ainult vahest vajusid kinni, kuna meie kool nähtavasti ei oska projektoril kontrasti natukene madalamaks keerata ja valguse ereduse tõttu väsisid silmad ära. :)
8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Tütarlaps pärlkõrvarõngaga

PostitusPostitas Pixie » 20. Mai 2012, 22:32

Kahju, et minu koolis seda filmi ei näidatud. Endale kunstiajalugu meeldis niigi, aga võib-olla oleks mõne teisi õpilase jaoks aine huvitavamaks teinud. :) Väljamõeldud lugu või mitte, nüüd näen raudselt maali hoopis teise pilgu läbi. Igati meeldiv film; päris uhke tunne oli jõuda hetkeni, mil maaling valmima hakkas.

Johansson ja Firth sobisid oma rollidesse väga hästi. Imetlusväärne kui vähese dialoogiga suutis Johansson mängida huvitavat tegelast. Arusaamatuks jäi Griet ja tema juuksed. Kas see on vastava ajastu omapära, et juukseid ei taheta teistele näidata? Natuke rohkem oleks võinud olla dramaatilisust ja pingeid, aga täitsa nauditav olemasoleva hulgaga.

Pilt

8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist

cron