Kutsuge McCall

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kutsuge McCall

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 25. Aprill 2014, 20:00

Kutsuge McCall
The Equalizer (2014)

Märulis "Kutsuge McCall" kehastab Denzel Washington endist eriüksuslast McCalli, kes lavastas oma surma ja elab nüüd tagasihoidlikult Bostonis. Mõnusat pensionipõlve ei saa ta nautida kaua, kui peab päästma noore tüdruku Teri (Chloë Grace Moretz) ja seisma silmitsi julmade vene gangsteritega. Abitute rõhumine tuletab McCallile meelde, kuidas ta õigluse jaluleseadmise eest seisis. Kui kellelgi on kitsas käes ning abi pole loota, tuleb appi just nimelt McCall.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kutsuge McCall

PostitusPostitas LiveForThis » 27. September 2014, 19:27

Üllatavalt kvaliteedirohket ja tõsimeelset klišeeputru pakkuv vanakooli dramaatiline märul, mis ei võta end üleliia tõsiselt, aga just nii palju, et kogu filmi katva kivinäo taga peituv irvitama ajav huumor ja verisevõitu vägivald võidule pääseks.

"Ekvalaiser", nagu ma seda filmi hellitavalt kutsun, pressib lausa vägisi oma b-filmi huumorit igast praost sisse ja minu meelest teeb seda hulga tõhusama - naljakama, tõsisema ja eneseteadlikuma - kvaliteedipitseriga kui kogu see õnnetu "Exmärulivendade" filmiseeria, mis minu jaoks on lihtsalt õnnetu märg plekk, eriti see jube kolmas osa. "Rambo 4" all the way!

Vahel isegi viskasin nalja, et "Ekvalaiser" on nagu "Man on Fire 2". Ainult, et Creasy on vana ja seniilsevõitu keskealine, kes armastab öise uinaku asemel keset ööd kohvikus sitsides "Vanameest ja merd" (enam otsesemat seost peategelase kimbatusele annab leida) lugeda. McCall`i sihiks on teha ots peale "100 raamatule, mida peab elu jooksul lugema"

Huvitav, et kas võimalikus järjes vaatab McCall "100 filmi, mida elu jooksul peab nägema". Lihtsalt mõte. Või "100 mängu, mida peab elu jooksul mängima"

"Ekvalaiser" ei paku küll mitte-mitte-mitte midagi uut, aga viisakat, humoorikat, tõsimeelset ja imekspandavast innust pungil draamatilist vanakooli märulit pakutakse ilmselge rahuloluga. Mul ei ole pikka aega kinos nii lõbus olnud, eriti kui vaadata suurel ekraanil järjekordset katset teha liigvanakooli möllufilme.

Filmi parim nali? Vladimir Puškin!

Finaalmadistamist ilmestas New Dawn Fades, Moby esituses.
https://www.youtube.com/watch?v=eUv4KUlyeto

4/5
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

7/10

PostitusPostitas Ralf » 28. September 2014, 14:19

Fuqua "Olympus Has Fallen" jättis mulle b-filmilikuma mulje kui see siin. Ilmselt režissöör sai aru, et niisuguste plahvatusteküllaste märulite kallal töötamine pole tema jaoks ja tegi kergelt meditatiivse krimipõneviku ehk "The Equalizer'i". Ja kukkus täitsa hästi välja. Ei jää liiga pinnapealseks ja haarab kaasa.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kutsuge McCall

PostitusPostitas tuusla » 28. September 2014, 16:48

Ei meeldinud.
Üldse kohe.

Ja muidugi see keel...
USA-s on iga nuka peal mõni venekeelne kogukond (nimekiri), kas on raske native speakerid palgata?
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: The Equalizer

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. September 2014, 00:23

Ei kandideeri küll Denzeli filmide TOP 10 nimekirja, aga tegemist on korraliku märuliga, mis sisaldab nii vajalikus koguses huumorit kui ka võikaid tapmisstseene. Mitte midagi enneolematut, kuid — eelkõneleja sõnadega —

tegemist [on] enama kui primitiivse popkornifilmiga, kuid loomulikult sobib "The Equalizer" ka igaühele, kes soovib kerget meelelahutust, mille hindamiseks sügavama tagamõtte leidmine hädavajalik pole.

Seega pole tegemist just uue "Training Dayga" ja sellega tuleks vaatama hakates arvestada. Negatiivse poole pealt tundus sissejuhatus veidi liiga pikk, film kippus viimases kolmandikus venima ning oleks vajanud vähemalt üht intensiivsemat pööret. Vene keele osas võib samuti nõustuda.

7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kutsuge McCall

PostitusPostitas Ralf » 29. September 2014, 00:24

Vaatasin kohe "Training Day" otsa, mis mul siiani nägemata oli, ja minu jaoks oli "The Equalizer" kordades tõsiseltvõetavam. (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: The Equalizer

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. September 2014, 00:35

Ralf kirjutas:Vaatasin kohe "Training Day" otsa, mis mul siiani nägemata oli, ja minu jaoks oli "The Equalizer" kordades tõsiseltvõetavam. (Y)

Võib muidugi ka niipidi võtta. Siiski ei suuda ma arvata, või siis meenutada, mis võis sinus tekitada tunde, et "Training Day" sündmustik läheb aina jaburamaks, kuni üldse usutavuse piiridest väljub. Aga see läheb juba konkreetse teema raamidest välja.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kutsuge McCall

PostitusPostitas Loop » 23. Detsember 2014, 14:15

Ralf kirjutas:mis mul siiani nägemata oli


:o
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist

cron