Kääbik: Smaugi laastatud maa

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas LiveForThis » 24. Detsember 2013, 14:07

Käisime Kääbiku teist osa ka HFR-is vaatamas. Tulemus on eelkäijast mõnevõrra erinevam kui oleks osanud arvata.

The Desolation of Smaug shows Peter Jackson still hasn't perfected HFR:
http://www.engadget.com/2013/12/17/hfr-the-desolation-of-smaug/

"From what Peter Jackson's said so far, the main reason for the existence of HFR is to make 3D better, which it undoubtedly does. " - Jep, täiesti nõus.

Esimese osa puhul mind see superterav HD pilt ei häirinud, sest 24 FPS 3D-le omane hägune ja tume pilt oli enamjaolt kadunud ja sain nautida teravamat ja heledamat pilti, mis jookseb veel nii ilusas 48 FPS-sis. 48 FPS teeb 3D paremaks, minu jaoks pole kahtluski.

"What audiences actually disliked about the first film, he felt, was not the HFR but the extra sharpness that resulted from filming digitally in 5K with Red's Epic cameras instead of film.

Teise kääbiku puhul "...each scene was carefully color corrected to "take the (video-like) HD quality away" and he deemed the final results to be "reasonably successful."

Kahju ainult, et teise osa jaoks seda paljudele üleliigsena ja häirivana mõjunud 48 FPS-is jooksnud HD pilti pehmendati. Minu jaoks oli Hobbit 2 tavalises 24 FPS 3D-s liiga hägune ja ajas silme ees liiga kirjuks, võttis aega, et harjuda + liiga tume nagu alati. 48 FPS 3D-s oli aga pilt terav ja sujuv ning ma ei pidanud silmi ekstra pingutamagi, et filmi jälgida. Miinus on muidugi see, et tänu HD pildi pehmendamisele on 3D liiga tume, nagu tume filter oleks peale tõmmatud. Seda probleemi esimese osa puhul ei olnud.

Põhimõtteliselt värviti uuenduslik 48 FPS-s jooksev superterav HD teise osa jaoks igaks juhuks üle, et sarnaneda tavalisele kaadrisagedusele. Oli see nüüd hea mõte või mitte? Usun, et mitte. Seda oleks pidanud tegema esimese osaga, et üleminekut publiku jaoks pehmendada. Tagantjärgi tarkus või kriitikutele/publikule meele järgi olemine pole ka eriti ilus. Eriti kui arvestada, et enamik HFR-i kritiseerijaid said asjast valesti aru. Eks harjumist nõuavad nii superterav HD kui ka kiire 48 FPS, aga sellepärast ei maksa kõiki hädasid HFR-i kaela ajada.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Lilii » 08. Jaanuar 2014, 11:52

Käisin vaatamas ära ja minule meeldis. Häiris ainult see, et sattusin vaatama 3D versiooni.
Sunny Galandrex Tõlkebüroo- suuline, kirjalik ja notariaalne tõlge
Lilii
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 19. Detsember 2013, 11:29

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Forzelius » 13. Jaanuar 2014, 22:13

Olen "meh" meeskonnas. Venis kohutavalt ja just nagu "The Two Towers" oli lotri saaga vähim meeldiv osa, sest ei puuduta ei seltskonna kokkutulekut (mis on ilmselt mu lemmikosa sääraste asjade juures) ega ka lõpplahendust. Lihtsalt mingi vahepealne kohatäide. Mul hakkas selle filmi ajal tõeliselt igav. Mostly nad lihtsalt jooksid punktist a punkti b ja tihti kasutati väga samasuguseid kaadreid (mingi aerial shot, mis liigub ühe külje pealt teisele, laskudes lõpuks madalamale ja liikudes jooksjate eest läbi). Nagu srsly, siin filmis oli ainuke päästev element lõpustseen ja isegi see venitati lotr 3likult pikaks. Lisaks ei istu see, et kui lotri ajal oli vähemalt Helm's Deepi sarnased eepilisused, siis siin pole suht sittagi olnud, mis asja huvitavaks teeks selle 3tunnise rännaku ajal. Võib ju väita, et romaanis ka polnud (pole lugenud), aga siis saab kohe vastu küsida, et why the fuck teha üldse mingist 300-lehelisest raamatust 9 tundi filmi.
Võrreldes esimese filmiga, kus sain tuttavaks kõigi kompanjoonidega ja kus oli mõnus humoorikas element juures ja tõesti elasid kaasa Bilbo ja co'le jättis see ikka väga külmaks. Karakteritele ei antud üldse aega, sama vana orkidega huiamine. Suur pettumus.

Smaug oli äge, aga tema stseenid oleksid võinud ka lühemad olla.

Aa, ja HFR ei häirinud mind siin ega ei ole kusalgi mujal ka häirinud. Võib olla, võib ka mitte olla, 3D oli täitsa normaalne.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas KiiZ » 14. Jaanuar 2014, 15:17

Kui LOTRiga võrrelda, siis Two Towers on kindlasti tugevam teine osa, aga suuresti sellepärast, et algmaterjal on eepilisem. Ma ei pettunud ja "Unexpected Journey'st" meeldib "Desolation" rohkem, aga eraldiseisva filmina see ei toimi, sest sisuga ei jõuta praktiliselt kuhugi. Ma võtan Hobbiti triloogiat ühe pika filmina, sest kolmanda osaga tuleb kõik see, milleni siiamaani need filmid kerinud on ja lõpuks saab vähe korralikumat actionit näha. Tahaks juba Hobbiti maratoni teha ja 9 tundi Tolkieni/Jacksoni maailmas trippida.

Desolation of Smaug eraldi filmina saab 8 punkti.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Ronet » 14. Jaanuar 2014, 17:37

Pilt
See on sellest osast?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Ralf » 15. Jaanuar 2014, 01:02

Jahh :))
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Smaugi laastatud maa

PostitusPostitas Forzelius » 15. Jaanuar 2014, 02:00

Ralf kirjutas:Jahh :))


Imo olekski võinud seda kasutada. Film oleks jälle hea pool tundi lühem olnud.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist