Härra Morgani viimane armastus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Härra Morgani viimane armastus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 09. Oktoober 2013, 16:26

Härra Morgani viimane armastus
Mr. Morgan's Last Love (2013)

"Härra Morgani viimane armastus" on sakslanna Sandra Nettelbecki ("Bella Martha", 2001) liigutavalt südamlik lugu ootamatust sõprusest, mille peaosades teevad sümpaatsed rollid kahekordne Oscari-võitja Sir Michael Caine (Christopher Nolani Batmani triloogia) ja Clémence Poésy ("127 tundi", "Palgamõrvarid Brügges").

Matthew Morgan (Michael Caine) on endine ülikooliproferssor, kes kolis koos oma naise Joaniga (Jane Alexander) Pariisi pensionipõlve veetma. Pärast naise surma veeretab löödud mees päevi õhtusse kui kuutõbine, kuni ootamatu kohtumine ta elule tagasi äratab. Härra Morgan sõbruneb noore prantslannaga, kelle relvitukstegev vitaalsus ja vankumatu optimism sunnivad ka lootuse kaotanud vanamehe tagasi õnne poole komberdama.

Nende igapäevaste jalutuskäikude ajal läbi Pariisi, lõunate ajal parkides ja väljasõitudes maale avastab see ootamatu paar sõpruse võlu, hea kaaslase seltskonnast tulenevat lohutust, kübeke romantikat ja perekonna tähenduse. Nende elu õppetundide kaudu leiavad nad kumbki omal moel taaskord armastuse ja lootuse.

www.forumcinemas.ee
Mr. Morgan's Last Love (2013) on IMDb


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Härra Morgani viimane armastus

PostitusPostitas filmiarvustus » 31. Oktoober 2013, 19:41

Film on struktuuriliselt väga vigane ning laguneb koost väga kiiresti. Jääb mulje, et Mr. Morganil õnnestus kohe alguses ennast ära tappa ning kinosõber lihtsalt uinuvalt lendleb tema igavas hauataguses põrgus. Näitlejatele ei ole antud materjali, millega tööd teha. Käsikiri on totaalselt ebaõnnestunud ning ebapraktiliselt lahendused tõmbavad igasugusele liigutavale teosele vee peale. Gillian Anderson oma tänamatult lühikeses ja väikeses rollis teeb ainsana meelelahutust ja näitab talenti. Kõik teised karakterid on lihtsalt näod, kelle oleks tarvis elu sisse puhuda. Dialoogid on tsitaat tsitaadi järel, kuid igasugune siduvus ja jälgitavus on puudu. Soperdis ja arusaamatu teos. Kindlasti ei soovita seda filmi, targem hoida see kaks tundi millegi parema jaoks (näiteks "Kertu" (Ilmar Raag, 2013). Hindeks 3/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/10/mr-morgans-last-love-2013-aeglase.html
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

5/10

PostitusPostitas Ralf » 21. Detsember 2013, 16:37

filmiarvustus kirjutas:Jääb mulje, et Mr. Morganil õnnestus kohe alguses ennast ära tappa ning kinosõber lihtsalt uinuvalt lendleb tema igavas hauataguses põrgus.

LOL :D :D :D

Algus oli minu meelest väga hea, aga kiskus kiiva muude tegelaste asjassemässimisega. Caine oli küll super.
http://rlfstr.blogspot.com/2013/12/mr-morgans-last-love-2013.html

Paar huvitavat mõtet filmist ikka leiab. Meeldis, kuidas Morgan ütles, et keegi ei armasta elu, vaid inimesi, hetki ja muid asju, mis selles on. Või mis iganes...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Härra Morgani viimane armastus

PostitusPostitas brixxx » 20. Veebruar 2014, 04:26

Väga hea südamlik film. Michael Cainelt jälle üks väga hea sooritus, mulle tundub, et viimasel ajal on Micael Cainel väga palju sarnaseid rolle. Millegi tõttu ma esialgu veidi võrdlesin seda filmi "Harry Browni" ning siis veel "Üks mu sõbra" filmiga, nende filmide lõpp lahendus meeldis veidi rohkem kui "Last Love".

Ma ei ütleks, et peale Matthew esimese enesetappu katset lagunes sisu ära, siis pigem läks huvitavamaks, kuigi seda peab küll tunnistama, et lõpp lahendus oli segane,
Spoiler :
miks Matthew end siiski ära tappis, tema elus oli siis juba kõik selgeks räägitud.


Film "Last Love" tekitas minus sama tunnet kui seriaal "As Time Goes By", et tõeline armastus on olemas, inimesed peale aastat lahus olekut suudavad üksteist armastada ja õnnelikud olla ning mõni armastus inimeste vahel on nii suur, et tahetakse sooritada enesetappu, et temaga koos olla. Sarnast asja näitab ka film "Wah-Wah", kus mees muutub alkohoolikuks kuna naine jättis ta. Võibolla olen ma romantik, aga paljudes filmides, minu arust liiga kergesti armutakse kui on kaotatud armastus.

Filmi hindeks 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 80 külalist